Úspěšný model: Během 22 let bylo prodáno 4,5 milionu vozů FABIA

Čtvrtá generace modelu FABIA je výsledkem 22 let zkušeností společnosti ŠKODA AUTO ve třídě malých vozů. Od uvedení na trh v roce 1999 je FABIA díky dosud více než 4,5 milionů prodaných vozů karosářské verze hatchback a kombi důležitým pilířem úspěchu značky ŠKODA. Jde tak o druhý nejprodávanější vůz značky ŠKODA po modelu OCTAVIA a také o jedno z nejoblíbenějších vozů ve své třídě.
Během 22 let bylo prodáno 4,5 milionu vozů FABIA. Ilustrační foto: ŠKODA AUTO

„ŠKODA FABIA píše úspěšný příběh již 22 let. Vůz, který má kompaktní vnější rozměry, si získal velkou skupinu fanoušků díky atraktivní kombinaci velkorysého prostoru, vysoké úrovně bezpečnosti, úspornosti, funkčnosti a skvělému poměru ceny a užitné hodnoty. FABIA oslovuje velmi široké spektrum zákazníků, od řidičů začátečníků po osoby pokročilého věku, singles i rodiny. Nová čtvrtá generace modelu FABIA nabízí kromě tradičních předností také emocionální vzhled a ještě více místa. Podaří se nám tak dále rozšířit naši cílovou skupinu,“ říká Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO odpovědný za oblast prodeje a marketingu.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Již od své premiéry v roce 1999 je ŠKODA FABIA jedním z nejprodávanějších vozů ve své třídě. První generace měla premiéru v roce 1999. O rok později byla představena ŠKODA FABIA COMBI. Během osmi let bylo vyrobeno 1,79 milionů vozů FABIA první generace.

V roce 2007 byla na autosalonu v Ženevě představena druhá generace, které se prodalo celkem 1 704 000 vozů. Třetí generace, která byla uvedena v roce 2014, pokračovala v tomto úspěšném příběhu. V roce 2019 byla druhým nejprodávanějším vozem značky ŠKODA po modelu OCTAVIA. Celkem bylo prodáno více než 4,5 milionů vozů všech karosářských verzí. Toto číslo překonává pouze model OCTAVIA. Největším prodejním trhem vozu FABIA byla v roce 2020 Česká republika s 16 280 prodanými vozy. Následovalo Německo s 16 054 vozy a Polsko s 12 805 vozy.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru