Úsporná a ekologická auta budou dominovat pražskému autosalonu

V září zaplní pražské holešovické Výstaviště další ročník autosalonu Autoshow. Očekává se na něm 20 automobilových premiér, svoji účast potvrdilo 35 značek.

Na zářijovém autosalonu si přijdou na své zájemci o ekologická a úsporná auta s plynovým pohonem na LPG, ale i na modernější stlačený, nebo zkapalněný zemní plyn (CNG a LNG). K vidění budou také auta na vodík, biopaliva a elektřinu. Zajímavý program čeká však i na příznivce tunningu a off-roadů. U Křižíkovy fontány zase bude probíhat soustředění s BESIPem, zaměřené na bezpečnost jízdy a ohleduplnost za volantem.

Na autosalonu budou také probíhat testovací jízdy zhruba třicítky různých značek. Testovací trasa tentokrát povede mimo areál Výstaviště. Pro účast v nich je podmínkou pouze včasná registrace, kterou mohou zájemci provést i přímo na veletrhu.

Při návštěvě off-roadového polygonu, který zahrne i příkrá stoupání, bude zase možné posuzovat vlastnosti jednotlivých vozů a jejich řidičů. Pro zájemce bude k dispozici také možnost se v některém z aut této kategorie svézt.

V sobotu 24. září proběhne sraz milovníků tunningu, na kterém se podílí společnost Escape 6. Defilé upravených vozů by se mělo zúčastnit na 400 strojů. Prezentovat se na ní budou také mechanici z oboru.

Autoshow 2016 proběhne na Výstavišti ve dnech 22. – 25. září. Otevřeno pro veřejnost bude první den od 12:00 do 19:00, v dalších dnech od 10 – 19 hodin. Poslední den se zavírá již v 16:00.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Iniciativa 202020: Občané mají mít právo na digitální služby státu

Iniciativa 202020, za kterou stojí ICT Unie a další profesní či zaměstnavatelská sdružení a asociace, představila poslancům návrh zákona o právu na digitální služby. „Stát nemá být lidem nadřazený, ale má jim sloužit. Proto chceme zásadní změnu fungování státní správy, která dá občanům a firmám vymahatelná práva …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Bytové domy ničí lidé bez kompetence žít ve svobodné společnosti

Rozhovor
V panelácích a činžácích žije většina Čechů. Některá místa jsou pěkná a domy jsou udržované, ale pro řadu lidí jsou noční můrou sousedé. Ti, kteří devastují společné prostory včetně jejich okolí a neplatí poplatky. Jejich vymáhání je marné, byť tyto lidé mají příjmy. Třeba od státu. A zákony pro správu bytových družstev jsou tak složité, že přibývá domů, kde se nenajde nikdo, kdo by to chtěl dělat. O tom všem v …
Rolovat nahoru