Úvěr za půl procenta nebo 50 tisíc na cokoliv. I takovou pomoc nabízejí firmy po ničivém tornádu

Premiér Andrej Babiš sice v pátek v televizi prohlásil, že je třeba poskytnout finanční pomoc poškozeným čtvrtečním tornádem co nejrychleji, ale v jeho řízení státu coby firmy je limitující, že musí počkat až na pondělní jednání české vlády. A postižení lidé u nás dosud v této míře neobvyklým přírodním živlem pak na to, jak rychle budou konat ministerstva, která předseda vlády zaúkoluje.
Zvýhodněné úvěry budou určeny na financování oprav nemovitostí zasažených ničivým živlem. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tuzemské firmy to mají jednodušší. Prostě si vymyslí, jak by mohly pomoci a začnou to hned realizovat. Názorným příkladem je nebankovní poskytovatel úvěrů, akciová společnost Acema Credit Czech. Ta se v pátek rozhodla bezodkladně podpořit lidi, kteří byli postiženi čtvrtečním tornádem.

Kromě podpory svých stávajících klientů, uvolní bez nároku na odměnu i částku 20 milionů na úvěry na financování oprav pro „neklienty“. Firma věří, že za pomoci veřejnosti dosáhne celková pomoc až 100 milionů korun.

Firma uvolnila 20 milionů korun, o které budou moci formou speciálního úvěru s úrokem půl procenta ročně žádat lidé zasažení čtvrtečními ničivými bouřemi, tedy nikoliv jen klienti společnosti. Zvýhodněné úvěry budou určeny na financování oprav nemovitostí zasažených ničivým živlem.

PSALI JSME:
Lidem na Břeclavsku a Hodonínsku pomáhá celá republika

Okamžitá finanční pomoc potřebným

Současně budou úvěry zveřejněny na investiční platformě Bondster.cz a široká veřejnost bude mít možnost se do nich zapojit. Pokud se veřejnost na tyto úvěry složí, Acema poskytne dalších 20 milionů ze svých zdrojů.

„Naším společným cílem je poskytnout okamžitou finanční pomoc potřebným lidem, kteří se znenadání ocitli v bezprostřední nouzi. Proto žádáme spoluobčany nepostižené živlem, aby svoji solidaritou pomohli lidem v nouzi, ať už prostřednictvím naší on-line platformy, nebo jiným způsobem, který je v jejich silách,“ informoval včera redakci CEO Bondsteru Pavel Klema.

„Vyzýváme lidi, kteří byli poškozeni včerejším živlem, aby naši společnost neváhali kontaktovat s žádostí o financování,“ sdělil včera redakci předseda představenstva firmy Lukáš Zaňák.

Svým klientům firma neprodleně poskytne peníze na rekonstrukci poničených nemovitostí a nebude čekat na plnění od pojišťoven. Dále jim odloží splátky jistiny a sníží jim úrok na aktuální sazbu České národní banky ve výši 0,5 procenta ročně až do konce úvěrové smlouvy.

PSALI JSME:
V roce 2020 pojišťovny řešily druhý největší objem pojistných událostí z živelních škod za poslední dekádu

Nabídka odkladu splátek i sbírka

Česká spořitelna a Buřinka včera redakci informovaly, že posílají na pomoc tornádem postižených oblastí dva miliony korun prostřednictvím Nadace Via a že svým klientům nabízí jak odklad splátek, tak individuální pomoc.

„Nabízíme individuálním i firemním klientům z postižených oblastí individuální odklad splátek až na šest měsíců. Jsme v kontaktu s našimi klienty v postižených regionech a zjišťujeme, jak jim můžeme dále pomoci. Posílili jsme také maximálně kapacitu našeho on-line a telefonického Klientského centra, abychom dokázali klientům pomoci co nejrychleji,“ uvedl Filip Hrubý, mluvčí Spořitelny.

Skupina ČSOB se rozhodla, že lidem zasaženým živelní katastrofou pomůže prostřednictvím sbírky. „Spouštíme sbírku pomoci lidem v postižených oblastech, do které se sami zapojujeme. Je to výzva pro nás pro všechny, abychom dokázali rychle pomoci v této těžké době.“ oznámil člen představenstva ČSOB Petr Hutla.

PSALI JSME:
Vichřice a pojištění. Jak postupovat při hlášení škod a co si ohlídat?

50 tisíc korun na cokoliv

Sbírka je k dispozici na portálu https://www.darujspravne.cz/sbirka/csob-pomaha-regionum-pomoc-morave a je vedena prostřednictvím transparentního účtu, je veřejná a přispět může každý. Vybrané prostředky budou použity pro pomoc postiženým lidem ze zasažených lokalit jižní Moravy. Ve spolupráci s Fórem dárců pak banka podpoří lokální organizace, které řeší pomoc v jednotlivých obcích.

Klientům postiženým živelnými událostmi na jihu Moravy je připravena vyplácet zálohy na pojistné plnění už do druhého pracovního dne po nahlášení majetkové škody ČSOB Pojišťovna. Informovala, že se rozhodla vyjít postiženým vstříc odpuštěním spoluúčasti za škody vzniklé v souvislosti s tornádem. Klientům, kterým tornádo zničilo osobní vozidlo, bude poskytnut náhradní vůz.

Součástí pojištění je i nárok na náhradní ubytování do sjednaného limitu a u nejnovějších typů pojištění pak i možnost čerpat jednorázovou podporu nad rámec pojistného plnění ve výši 50 tisíc korun využitelnou na cokoli. Poškození je možné oznámit on-line přes web www.csobpoj.cz, klientskou zónu nebo volat infolinku 466 100 777.

PSALI JSME:
Co dělat, když živly poškodí majetek? Jak se správně pojistit?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru