V centru Bratislavy vyroste nový mrakodrap

Panorama Bratislavy doplní další mrakodrap. Vícefunkční komplex Ister Tower postaví investiční skupina DRFG ve spolupráci s místním developerem The Galata Group. Na středoevropské poměry unikátní projekt se bude nacházet v centru města v blízkosti dalších výškových budov, jako jsou Sky park, Eurovea Tower nebo Nivi Tower. Investiční skupina o tom informovala v tiskové zprávě.
Panorama Bratislavy doplní další mrakodrap. Vícefunkční komplex Ister Tower postaví investiční skupina DRFG ve spolupráci s místním developerem The Galata Group. Vizualizace: DRFG

Projekt v celkové hodnotě téměř šest miliard korun nabídne přibližně 500 rezidenčních jednotek, komerční prostory a dostatek parkovacích stání. Hlavní dominantu bude tvořit 100 metrů vysoká budova s 33 patry, kterou doplní dva menší apartmánové domy. Zahájení výstavby je naplánováno na první polovinu roku 2024, její dokončení pak o tři roky později.

Na rozdíl od sousedních projektů necílí Ister Tower pouze na nejluxusnější segment zákazníků, ale měl by nabídnout relativně dostupné bydlení i pro vyšší střední třídu přímo v centru města. Tomu odpovídá i plánovaná dispozice bytů, která nemíří na klasické investiční byty typu 2+kk, ale zaměřuje se na větší byty s více než 80 m2 vhodných k dlouhodobému bydlení pro rodiny.

„Celý projekt je pro nás extrémně zajímavý, protože nabízí unikátní kombinaci prémiové lokality s relativní cenovou dostupností pro budoucí majitele jednotek. To společně s výhodným eurovým financováním pro naši skupinu vedlo k našemu rozhodnutí do projektu vstoupit. Na Slovensku máme plány být i v budoucnu aktivní,“ uvedl ředitel DRFG Real Estate Josef Šilhánek.

PSALI JSME:
V nejužším mrakodrapu na světě jsou také umělecká díla z Česka

V současné době se dokončuje projekt pro stavební povolení a v dalším kroku bude vypsáno výběrové řízení na generálního dodavatele stavebních prací. Budovy budou samozřejmě, stejně jako další projekty investiční skupiny, splňovat nejvyšší energetické standardy.

Investiční skupina DRFG se momentálně podílí na několika developerských projektech, mezi které patří například vícefunkční areál Complex City Olomouc, Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech, projekt energeticky úsporných rodinných domů u golfového hřiště v Kunětické hoře či rezidence Green Mladá Boleslav.

Má za sebou úspěšně také stavbu logistického parku v Týništi nad Orlicí a podílí se na výstavbě několika logistických parků v Polsku a v České republice. Projektem Ister Tower vstupuje na slovenský trh také oblasti rezidenčních a vícefunkčních projektů. V komerčním odvětví se podílí na stavbě logistického parku v Levici ve spolupráci se společností Panattoni.

PSALI JSME:
V Česku žádný Manhattan nikdy nevznikne, říká architekt

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Na co si dát pozor při nákupu nemovitosti v Itálii?

Řada Čechů se po krásném lyžování na italském manšestru spojeném s dobrým jídlem, pitím a atmosférou rozhodne pořídit si v italských Alpách rovnou apartmán. Podobně po letním koupání řada lidí zvažuje nákup domu v …

Jak se budou vyvíjet ceny bytů a nájmů?

Máme za sebou dekádu velmi dynamického růstu cen nemovitostí, kdy se například v Praze čtvereční metr bytu zdražil o 2,4násobek. To bylo podpořeno postupně zotavující se ekonomikou po recesi v roce 2008, pozitivními …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).