V červenci proběhla rekordní aukce svatováclavských dukátů

Mince jako investice prostě táhnou. Nově to opět potvrzuje červencový žebříček největšího tuzemského aukčního portálu Aukro, kterému suverénně vévodí prodej sady čtyř svatováclavských dukátů z roku 2014 za 2 880 000 korun. Portál o tom informoval v tiskové zprávě.
Sada čtyř svatováclavských dukátů z roku 2014 se v červenci prodala na aukčním portálu za 2 880 000 korun. Foto: Aukro

Obliba investice do sběratelských mincí je nesporná. Za čtyři svatováclavské dukáty byl nový majitel ochoten dát téměř tři miliony korun. Sada dukátů (jeden, dvou, pěti a desetidukát, pozn. red.) ražených v roce 2014 mincovnou ve slovenské Kremnici je jednou z pouze 90 číslovaných sad.

Za zmínku stojí i červencový prodej tří zlatých uncových mincí České národní banky – Zlaté buly sicilské, věrozvěstů Konstantina a Metoděje a mistra Jana Husa, které se prodaly za 338 500 korun.

PSALI JSME:
Kromě dukátů se v květnu na Aukro dražily i motoveterány

Připomeňme, že letos v květnu se na Aukro prodala luxusní sada svatováclavských dukátů obsahující jeden, dvou, pěti a desetidukát za 1 360 000 korun. Absolutní rekord českého numismatického trhu je ale z roku 2017, kdy se prodal vzácný svatováclavský dukát z roku 1937 za téměř 18 milionů korun.

Podle Elizeje Macha, spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič, dnes vzácné mince vynášejí investorům více, než benchmarkový americký akciový index S&P 500. A to při menší, než poloviční volatilitě.

PSALI JSME:
Vzácné mince dnes vynáší investorům více, než akciové indexy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.