V horkých letních dnech rostou objednávky na Rohliku.cz. Největší zájem je o zmrzliny nebo melouny

Až o 20 % více objednávek oproti průměru zaznamenal Rohlik.cz v aktuálních horkých letních dnech. U předního online supermarketu je největší zájem o nanuky či zmrzliny, limonády a zejména o melouny. „Při současných extrémních vedrech pozorujeme obecně nárůst poptávky. Lidem se nikam nechce a nechtějí se v tomto počasí tahat s taškami,“ prohlásil Tomáš Čupr, zakladatel společnosti Rohlik.cz.

Prodírat se únavně regály a ve zpoceném oblečení nakládat nákup do auta, či ho přenášet až domů. Tohle všechno odpadá u zákazníků Rohliku.cz. „Nákup jim přivezeme až ke dveřím nebo na zahradu. Potraviny jsou navíc vychlazené, takže je vše čerstvější, než kdyby si ho dovezli sami domů,“ mluvil Tomáš Čupr o výhodách nakupování přes internet. A právě ve vedrech mají kurýři nejvíce napilno.

U nápojů jsou na Rohliku.cz v současných dnech oblíbené zejména ledové kávy. V porovnání s předchozími dvěma měsíci se prodávají o 40 % více. Výrazný zájem je také o cidery a limonády, z nichž nejoblíbenější jsou hlavně coly, ledové čaje, toniky a prémiové limonády. Vychlazené pivo se v tropickém červenci prodává o 23 % více než červnu a květnu, kdy bylo letní počasí, ale ne takové vedro.

Obrovský zájem u online prodejce potravin je o melouny, lépe se prodávají menší a bezsemenné, ale také žluté a zelené. Dále se výrazně zvedla poptávka po broskvích, nektarinkách či meruňkách, o 80 % více se prodávají kukuřičné klasy o 40 % více limetky. Oblíbené jsou také okurky – hadovky a české nakládačky.

O 80 % více než v předchozích měsících se na Rohliku.cz prodávají zmrzliny a nanuky. „Narostly nám výrazně prodeje multipacků (balení více nanuků) a vaniček. Nejoblíbenější nanuk je s velkým předstihem Míša,“ doplnil Tomáš Čupr. Zájem se zvedl v posledních dnech o kvalitní ovocné zmrzliny. „Trend ve zdravém stravování se promítl i do sektoru zmrzlin. Připravovat tak budeme řadu RAW zmrzlin,“ prohlásil Čupr.

Velice oblíbená je také nabídka exotických letních drinků od vyhlášeného šéfbarmana Jana Braniše. Ingredience k Mojitu nebo k Piña Coladě lze nakoupit na Rohliku.cz a osvěžující lahodný nápoj si vytvořit podle návodu uveřejněného na stránkách největších internetového prodejce potravin.

Roste rozvoz do chatových oblastí

Nově začal Rohlik.cz o prázdninách dovážet nákup do chatových oblastí. O tomto víkendu bylo navíc dvakrát tolik objednávek oproti tomu předchozímu. Celkově tvoří rozvoz do chatových oblastí 5 % ze všech objednávek o víkendu. „Rozkřiklo se, že dovážíme maso na grilování nebo zmrzliny až na zahrádku. Očekáváme, že o dalším víkendu počet objednávek do rekreačních oblastí ještě poroste,“ vyhlížel Čupr. Rohlik.cz se zaměřuje na Štěchovice, Slapy, Mělník, Karlštejn nebo na Sázavu. Objednat zboží mohou lidé také ze širšího okolí Brna, Plzně, Pardubic, Hradce Králové nebo Liberce. Nejvíce objednávek míří zatím k Mělníku.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Češi příliš nevěří ve schopnost svých partnerů hospodařit s penězi. Podezřívají své protějšky ze zbytečných výdajů a nedůvěra jde často tak daleko, že svým drahým polovičkám nejsou ochotni půjčit vůbec žádné peníze. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny, který mapuje finanční chování a návyky Čechů.

ČSOB: Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních podnikatelů a firem nezažije. Celá třetina z nich si o letošních prázdninách volno vůbec nevybírá. A z těch, co si pracovní oddech dopřejí, se jen 37 procent naplno věnuje odpočívání a vypouští práci z hlavy. Vyplývá to z analýzy trávení volného času v rámci …

Equa bank zvyšuje úročení spořicího účtu HIT na 1 % p.a.

Od 20. srpna 2018 zvyšuje Equa bank bonusový úrok u spořicího účtu HIT z nynějších 0,6 % p.a. na 0,8 % p.a. Se standardní úrokovou sazbou (0,2 %) tak mohou být vklady na tomto účtu zhodnoceny až 1 % p.a. Od počátku září navíc banka upravuje podmínky pro získání této bonusové sazby. Nově bude stačit v daném měsíci …

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru