V plusu jsou jen fondy peněžního trhu

Pro investory není žádným překvapením, že od začátku roku se jednotlivé druhy investičních fondů dostaly do mínusových čísel. Až na jednu výjimku, kterou jsou fondy peněžního trhu. Ty si za první tři měsíce připsaly zhodnocení 8,03 %. Vyplývá to z Indexu podílových fondů společnosti Broker Consulting.
Globální akciové indexy se v březnu propadly ze svých maxim o 20 až 40 procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Do výkonnosti podílových fondů v korunách se pochopitelně projevila skutečnost, že v březnu česká koruna oslabovala. Z úrovně 24,8 korun za euro, na které byla ještě v polovině února, se koruna v průběhu března propadla až k hranici 27,7 korun za euro. To do jisté míry zmírnilo ztráty, které utrpěli čeští investoři.

„V březnu sužovala ekonomiky a finanční trhy pandemie koronaviru. Po prvních výrazných březnových propadech na kapitálových trzích přišel další negativní stimul. Jednání Organizace zemí vyvážející ropu (OPEC) selhalo a ceny komodit zaznamenaly těžké časy,“ shrnuje dění produktový analytik Broker Consulting Lukáš Vokel.

Podle něj kombinace koronaviru a poklesu cen ropy vytvořila obtížnou situaci pro investory a po celý měsíc na finančních trzích panovala obrovská volatilita. „Zahraniční investoři bez rozdílu opouštěli všechny rizikovější aktiva. To vedlo k tomu, že jsme zažili masivní výprodeje, které tu byly naposled v krizi 2008. Globální akciové indexy se v březnu propadly ze svých maxim o 20 až 40 procent,“ říká Vokel a dodává, že ke konci března došlo k mírnému oživení.

PSALI JSME:
Investiční fond Quant v prosinci navýšil podíl akciové složky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Blíží se USA do nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům …

Akciový trh ignoruje realitu (1.)

V posledních několika měsících se akciové trhy utrhly ze řetězů vidinou nižších úrokových sazeb, silnější ekonomické aktivity, nízké inflace a také díky proliferaci umělé inteligence. Vytvořil se tak „dokonalý mix“, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.