V rámci oslav 17. listopadu rozdali organizátoři 21 000 klíčů

V neděli 17. listopadu bylo na Národní třídě rozdáno 21 000 klíčů FAB ve speciální edici určené pro návštěvníky Festivalu svobody, který oslavy 30 let sametové revoluce pořádal. Šlo o stejné klíče, jakými se cinkalo na náměstích i před třiceti lety, v roce 1989.
Foto: Archív

Na třech hlavních stanovištích letošních oslav dostali příchozí jeden z klíčů: Modrý na Albertově, bílý na Národní a červený na Václavském náměstí. Pokud navštívili všechna tři místa, jako vzpomínka jim zůstala klíčová trikolora. Celou trikolóru najednou mohli návštěvníci získat také na piazzetě Národního divadla.

Klíče putují také osobnostem, které symbolizují listopad 1989 a jeho hodnoty, jako Marta Kubišová, Jan Potměšil, Vladimír Mišík nebo Šimon Pánek, osobnostem, které se zasazují o ideály občanské společnosti dnes, jako je Jan Hrušínský, Jiří Padevět nebo Tomáš Halík a zástupcům médií, protože role svobodného tisku je v demokratické společnosti zásadní.

Jde o ředitele veřejnoprávních médií, tedy Petra Dvořáka, generálního ředitele České televize, René Zavorala, generálního ředitele Českého rozhlasu, Jiřího Majstra, generálního ředitele České tiskové kanceláře a dále o ředitele nejvýznamnějších mediálních domů v ČR: Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství CNC, Zuzana Řezníčková, předsedkyně představenstva vydavatelství Economia, Marek Singer, generální ředitel FTV Prima, Štěpán Košík, předseda představenstva skupiny Mafra, Klára Brachtlová a Jiří Vlček, generální ředitelé skupiny Nova, Jakub Unger, ředitel Divize zpravodajství a rádií Seznam.cz a Vít Nantl, generální ředitel vydavatelství Vltava Labe Media.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Co musíte zařídit při přepisu vozidla

Vlastnit auto znamená jednu věc: Nezapomenout na formality. Při nákupu či prodeji vozidla je třeba provést opětovnou registraci automobilu, tedy přepis na nového majitele. Přihlášení a odhlášení vozidla lze provést …

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Jak zlikvidovat společnost bez stresů a právně správně

Potřebujete ukončit své podnikání, které již nefunguje, a chcete, aby vše bylo po právní a obchodní stránce v pořádku? V mnoha případech vám totiž povrchní znalost účetních, právních a daňových úkonů nestačí a je …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lékem na pandemii byly pro Čechy jejich koníčky

Průzkum
Dlouhé týdny „domácího vězení“ kvůli koronavirové pandemii pomohly Čechům překonat jejich zájmy a koníčky. Ukázal to rozsáhlý výzkumný projekt, který zkoumal chování obyvatel v době karantény. Vědci z Mendelovy univerzity v Brně nyní budou výsledky porovnávat s kolegy z více než 50 zemí světa, kde lidé odpovídali na stejné otázky.
Rolovat nahoru