V rámci oslav 17. listopadu rozdali organizátoři 21 000 klíčů

V neděli 17. listopadu bylo na Národní třídě rozdáno 21 000 klíčů FAB ve speciální edici určené pro návštěvníky Festivalu svobody, který oslavy 30 let sametové revoluce pořádal. Šlo o stejné klíče, jakými se cinkalo na náměstích i před třiceti lety, v roce 1989.
Foto: Archív

Na třech hlavních stanovištích letošních oslav dostali příchozí jeden z klíčů: Modrý na Albertově, bílý na Národní a červený na Václavském náměstí. Pokud navštívili všechna tři místa, jako vzpomínka jim zůstala klíčová trikolora. Celou trikolóru najednou mohli návštěvníci získat také na piazzetě Národního divadla.

Klíče putují také osobnostem, které symbolizují listopad 1989 a jeho hodnoty, jako Marta Kubišová, Jan Potměšil, Vladimír Mišík nebo Šimon Pánek, osobnostem, které se zasazují o ideály občanské společnosti dnes, jako je Jan Hrušínský, Jiří Padevět nebo Tomáš Halík a zástupcům médií, protože role svobodného tisku je v demokratické společnosti zásadní.

Jde o ředitele veřejnoprávních médií, tedy Petra Dvořáka, generálního ředitele České televize, René Zavorala, generálního ředitele Českého rozhlasu, Jiřího Majstra, generálního ředitele České tiskové kanceláře a dále o ředitele nejvýznamnějších mediálních domů v ČR: Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství CNC, Zuzana Řezníčková, předsedkyně představenstva vydavatelství Economia, Marek Singer, generální ředitel FTV Prima, Štěpán Košík, předseda představenstva skupiny Mafra, Klára Brachtlová a Jiří Vlček, generální ředitelé skupiny Nova, Jakub Unger, ředitel Divize zpravodajství a rádií Seznam.cz a Vít Nantl, generální ředitel vydavatelství Vltava Labe Media.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně …

Jak fakturovat v začátcích podnikání?

Začátky jsou prý těžké. Ale nemusí být. Stačí se rozhodnout začít. A když zvládnete tohle, zvládnete i jakékoliv těžkosti. Jen je třeba si je ulehčit. Pokud vás zajímá, jak si ulehčit fakturování – jste na správném místě.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru