V roce 2019 posílí česká koruna, zdraží komodity a uspějí nové startupy

Ve středu 16. ledna se v Centru současného umění DOX uskutečnil 5. ročník Fóra českých investorů. Na investiční konferenci, kterou pořádají společnosti BH Securities, Emun Partners a PwC, vystoupili známí čeští i zahraniční investoři a ekonomové mezi které patří Leoš Jirman, Vladimír Hoffmann, Eva Zamrazilová, Petr Krčil, Štěpán Křeček, Jan Hadrava či Vítek Šubert.
Na letošním Fóru českých investorů vystoupili známí čeští i zahraniční investoři a ekonomové. Foto: BH Securities

První panel konference se věnoval očekávanému vývoji veřejných trhů v roce 2019. Vystupující se shodli, že není vhodné hledat jednu geniální investici. Místo toho je lepší investovat do více aktiv, tak aby v případě nepředpokládaného vývoje, byl investor chráněn před hlubokými ztrátami. Při investování je nutná disciplína a dobře sestavený business plán. Rovněž platí pravidlo, že by investoři měli vkládat peníze jen do aktivit, kterým dobře rozumí.

Ve druhém panelu se na Fóru českých investorů řešila problematika měn a komodit. Vystupující byli oproti minulému ročníku opatrnější ohledně možného posilování koruny. Obrovské devizové rezervy České národní banky brání rychlému posilování tuzemské měny vůči euru. Přesto by podle odhadů účastníků konference měla koruna v letošním roce posílit a česká ekonomika by se měla dál přibližovat k průměru Evropské unie. U klíčových komodit, kterými jsou ropa a elektřina, lze podle vystupujících očekávat mírný nárůst v cenách.

Poslední blok byl již tradičně věnován investicím v oblasti private equity. Česká republika se postupně stává atraktivní zemí pro vznik nových startupů. Díky vzdělané pracovní síle, která je třikrát levnější než v Německu, si mnozí zahraniční investoři vybírají naši zemi k testování nových nápadů. Úspěšné české startupy navíc začínají dobývat svět, kam potřebují expandovat z důvodu nedostatečné velikosti domácího trhu. Pro expanzi přitom není vhodná jen Evropa, stále častěji se české startupy uplatňují i ve Spojených státech.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

České jaderné elektrárny se zbavují závislosti na Rusku

Analýza
Do jaderné elektrárny Dukovany dodávala palivo bezmála 40 let ruská společnost TVEL. Letos ji nahradí americká společnost Westinghouse. Rusové končí také s dodávkami pro Temelín. Dalším krokem, kterým se elektrárenská společnost ČEZ odstřihává od spolupráce s Ruskem, je smlouva o obohacování uranu s francouzskou firmou Orano.