V Teva Czech Industries byla podepsána kolektivní smlouva pro rok 2018

Vedení společnosti Teva Czech Industries (TCI) podepsalo s odborovými organizacemi v opavském závodě na výrobu léčiv kolektivní smlouvu na rok 2018. Podařilo se dojednat zachování současných nadstandardních zaměstnaneckých benefitů a navýšení základních mezd v průměru o 15 %. Podle vedení odborového svazu ECHO patří k nejlepším kolektivním smlouvám v rámci chemického průmyslu České republiky.

„Zaměstnanci chtěli větší garanci základních mezd, proto jsme dohodli, že prémiovou složku ve výši devíti procent převedeme do základních mezd od 1. 1. 2018 a od 1. 4. 2018 navýšíme základní mzdy o dalších v průměru šest procent,“ říká generální ředitel TCI Jaroslav Chylík. Připomíná, že průměrná mzda v opavském závodě je už nyní vyšší než 32 000 korun, zatímco v Moravskoslezském kraji činila podle statistických údajů za 3. čtvrtletí letošního roku 26 498 Kč. Celorepublikový průměr dosáhl ve stejném období 29 050 Kč.

„Oceňuji spolupráci odborových organizací a také vedení odborového svazu ECHO, které se o naše jednání velmi zajímalo. Jednání o kolektivní smlouvě byla konstruktivní a jsem rád, že se nám podařilo vyjednat pro zaměstnance velmi atraktivní podmínky,“ zdůrazňuje Chylík. „Společnost chce dlouhodobě přispívat k udržení zaměstnanosti na Opavsku, budeme pokračovat v náboru nových pracovníků a věříme, že v příštím roce přesvědčíme o naší schopnosti přizpůsobit se novým – velmi náročným – podmínkám farmaceutických trhů.“

I podle místopředsedy odborového svazu ECHO Jiřího Vrablece nabízí kolektivní smlouva TCI velké množství zvýhodnění a benefitů nad rámec požadavků Zákoníku práce. „Svou kvalitou patří k nejlepším kolektivním smlouvám v rámci chemického průmyslu České republiky,“ uvedl Vrablec.

 „Nabízíme například jednodenní placené volno na doprovod dítěte do první třídy v první školní den nebo volno při narození dítěte manželce či družce. Rovněž v souvislosti s novelou zákoníku práce a zákona o nemocenském pojištění budeme zaměstnancům dorovnávat otcovskou poporodní péči v rozsahu jednoho týdne s náhradou mzdy ve výši 100 procent,“ vypočítává personální ředitelka Teva Czech Industries Blanka Rinasová.

„Pětitýdenní dovolená, tři dny na zotavenou, příspěvky na pojištění nebo volnočasové aktivity   ve výši až 17 tisíc korun ročně jsou samozřejmostí už delší dobu,“ dodává Rinasová.

TCI má také ve vlastnictví rekreační chaty na Karlově v Jeseníkách, které mohou zaměstnanci se svými rodinami využívat.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.