V Teva Czech Industries začalo kolektivní vyjednávání pro rok 2018

V předstihu začalo v opavském závodě na výrobu léčiv společnosti Teva Czech Industries (TCI) jednání o nové kolektivní smlouvě pro rok 2018. Vedení firmy usiluje o zachování současných nadstandardních zaměstnaneckých benefitů a hodlá pokračovat v dosavadním navyšování mezd.

„Výdělky rostly v posledních dvou letech meziročně o více než čtyři procenta,“ říká generální ředitel Jaroslav Chylík. Průměrná mzda v TCI podle něj dosahuje 30 278 korun v operátorských a technických profesích, zatímco celorepublikový mzdový průměr činí 27 889 Kč. „Aktuální průměrná mzda v Moravskoslezském kraji je kolem 25 000 korun,“ připomíná Jaroslav Chylík.

„Jsme připraveni v rámci kolektivního vyjednávání poskytnout odborovým organizacím veškerou potřebnou součinnost a k samotnému vyjednávání přistupovat konstruktivně tak, aby mohla být kolektivní smlouva vyjednána co nejdřív,“ zdůrazňuje Chylík. „Tím spíš, že společnost chce dlouhodobě přispívat k udržení zaměstnanosti na Opavsku, dokonce nabírat další lidi. Nejde tedy jen o podmínky pro současné zaměstnance, ale i pro ty budoucí,“ dodává.

Ve společnosti TCI působí dvě odborové organizace, které dohromady sdružují zhruba třetinu zaměstnanců.

Vedení TCI ovšem považuje za nepochopitelné, když někteří odboroví funkcionáři šíří o situaci ve firmě nepravdivé informace v médiích. Podle nich si například operátor ve výrobě na dvanáctihodinové směně vydělá okolo 14 500 – 16 000 Kč hrubého měsíčně.

„Skutečný průměrný hrubý příjem operátora se základní mzdou 14 500 korun je ve skutečnosti 20 185 korun, garantovaná výše činí minimálně 17 500 Kč v nepřetržitém provozu, a to hned po nástupu,“ uvádí personální ředitelka TCI Blanka Rinasová.

„Nabízíme třeba také jednodenní placené volno na doprovod dítěte do první třídy v první školní den, nebo třídenní, samozřejmě rovněž hrazené, volno při úmrtí rodinného příslušníka, plus další den k účasti na pohřbu,“ vypočítává Blanka Rinasová.

„Pětitýdenní dovolená, dny na zotavenou a příspěvky na pojištění nebo volnočasové aktivity ve výši až 17 tisíc korun ročně jsou samozřejmostí už delší dobu, stejně jako například příplatky i za odpolední, nejen za noční směny,“ dodává.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Akciové trhy rostou i druhý den v týdnu

Po pondělím růstu zakončil index pražské burzy PX výše i úterní obchodní seanci. PX přidal 0,49 procenta (1 564,82 b.), což je jeho pátý růstový den v řadě. V čele růstu stály všechny společnosti z finančního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.