bool(false)

V Teva Czech Industries začalo kolektivní vyjednávání pro rok 2018

V předstihu začalo v opavském závodě na výrobu léčiv společnosti Teva Czech Industries (TCI) jednání o nové kolektivní smlouvě pro rok 2018. Vedení firmy usiluje o zachování současných nadstandardních zaměstnaneckých benefitů a hodlá pokračovat v dosavadním navyšování mezd.

„Výdělky rostly v posledních dvou letech meziročně o více než čtyři procenta,“ říká generální ředitel Jaroslav Chylík. Průměrná mzda v TCI podle něj dosahuje 30 278 korun v operátorských a technických profesích, zatímco celorepublikový mzdový průměr činí 27 889 Kč. „Aktuální průměrná mzda v Moravskoslezském kraji je kolem 25 000 korun,“ připomíná Jaroslav Chylík.

„Jsme připraveni v rámci kolektivního vyjednávání poskytnout odborovým organizacím veškerou potřebnou součinnost a k samotnému vyjednávání přistupovat konstruktivně tak, aby mohla být kolektivní smlouva vyjednána co nejdřív,“ zdůrazňuje Chylík. „Tím spíš, že společnost chce dlouhodobě přispívat k udržení zaměstnanosti na Opavsku, dokonce nabírat další lidi. Nejde tedy jen o podmínky pro současné zaměstnance, ale i pro ty budoucí,“ dodává.

Ve společnosti TCI působí dvě odborové organizace, které dohromady sdružují zhruba třetinu zaměstnanců.

Vedení TCI ovšem považuje za nepochopitelné, když někteří odboroví funkcionáři šíří o situaci ve firmě nepravdivé informace v médiích. Podle nich si například operátor ve výrobě na dvanáctihodinové směně vydělá okolo 14 500 – 16 000 Kč hrubého měsíčně.

„Skutečný průměrný hrubý příjem operátora se základní mzdou 14 500 korun je ve skutečnosti 20 185 korun, garantovaná výše činí minimálně 17 500 Kč v nepřetržitém provozu, a to hned po nástupu,“ uvádí personální ředitelka TCI Blanka Rinasová.

„Nabízíme třeba také jednodenní placené volno na doprovod dítěte do první třídy v první školní den, nebo třídenní, samozřejmě rovněž hrazené, volno při úmrtí rodinného příslušníka, plus další den k účasti na pohřbu,“ vypočítává Blanka Rinasová.

„Pětitýdenní dovolená, dny na zotavenou a příspěvky na pojištění nebo volnočasové aktivity ve výši až 17 tisíc korun ročně jsou samozřejmostí už delší dobu, stejně jako například příplatky i za odpolední, nejen za noční směny,“ dodává.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Tiskové zprávy

Dvouleté děti ve školkách? Obce pro ně nemají kapacitu

Novela školského zákona (561/2004 Sb.) z dílny předsedy školského výboru Poslanecké sněmovny Václava Klause ml. nalézá podporu obcí. Ty totiž v mnohých případech nemají kapacitu vhodnou pro umístění dvouletých dětí do mateřských školek. Novela nyní míří do výborů Poslanecké sněmovny.

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru