V tuzemsku byl státní svátek, na finančních trzích byl klid

Úvod týdne byl na korunovém devizovém trhu klidný. V tuzemsku byl státní svátek a likviditu na trhu zajišťovali pouze londýnští obchodníci. Ti se ale do obchodování příliš nehrnuli. Bez čerstvých fundamentálních impulsů se tak dnes koruna obchodovala poblíž hodnot, kde v závěru minulého týden končila. Po celý dnešní sváteční den se tak kurz držel v pásmu mezi 27,10 a 27,20 CZK/EUR.
Mezi vítěze prvního obchodního dne tohoto týdne se může řadit britská libra. Ta dnes proti dolaru během dne získala téměř procento a půl. Foto: Depositphotos.com

Okolním regionálním měnám vstup do nového týdne nevyšel. Polský zlotý během dnešní seance ztratil zhruba dvě třetiny procenta, maďarský forint na tom nebyl o moc lépe. V absolutním vyjádření se tak blíží historicky nejslabší hodnotě, které dosáhl koncem března.

Mezi vítěze prvního obchodního dne tohoto týdne se může řadit britská libra. Ta dnes proti dolaru během dne získala téměř procento a půl, což představuje největší intradenní zhodnocení za posledních šest měsíců. Povzbudivé zprávy z obou strana Lamanšského průlivu signalizují, že na brexitových jednáních, která začínají zítra, by mohlo dojít k průlomu vedoucímu k dohodě. Trhy spekulují na to, že v současné kovidové situaci si Britové nemohou dovolit nedohodu.

Po celotýdenní korekci předchozích eurových zisků vstoupila společná evropská měna do nového týdne s mírnými zisky. Euru pomáhal optimismus patrný zejména na akciových trzích, zejména bankovních titulech, a to ve světle blížícího se konce čtvrtletí. Naopak dolaru se nechtělo příliš posilovat před zítřejším prvním duelem mezi americkými prezidentskými kandidáty D. Trumpem a J. Bidenem. Prezidentská kampaň v USA míří do finále.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Koruna padá, skepsi nepodléhejme

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Artesa má nejvyšší úrok, ale je částečně fiktivní

Při pátrání po nejvyšším výnosu na spořicích účtech lze narazit na spořitelní družstvo Artesa, které nabízí zhodnocení úspor 1,7 procenta bez nějakých zvláštních omezení. Z těch nejdůležitějších výhod stojí za …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kdo je viník a kdo oběť? Poválečný odsun pohledem přímých účastníků

Rozhovor
Masové vysídlení původního německého obyvatelstva z Československa v letech 1945 až 1948 zůstává nadále jedním z citlivých bodů česko-německých vztahů a také českého výkladu vlastní historie. Právě o této etapě moderních dějin pojednává nový unikátní dvoudílný dokument Odsun-Vertreibung, který vznikl v česko-německé spolupráci.
Rolovat nahoru