Ve víru staletí: Luxusní byty PSN v centru Prahy snoubí historii s budoucností

Legendární Metronom, slavný Dům módy na Václavském náměstí v Praze, ikonický Tančící dům nebo skvostný Palác Dlážděná. To jsou jen některé z více než sedmdesáti nemovitostí portfolia PSN, společnosti, která probouzí domy k životu. Dokáže realizovat ty nejodvážnější vize, poradí si s těmi nejnáročnějšími rekonstrukcemi. Důkazem je zmiňovaný Palác Dlážděná.
Palác Dlážděná se po rekonstrukci PSN znovu probudil do krásy. Ilustrační foto: PSN

Developerský projekt roku

Novorenesanční perla v srdci Prahy se znovu probudila do krásy na konci roku 2020. Historický dům architekta Václava Sigmunda z konce 19. století v Dlážděné ulici získal se společností PSN zpět svoji noblesu i bytovou funkci. Nabídl celkem 35 luxusních bytů různých dispozic o celkové užitné ploše téměř 2 800 m2 včetně mezonetových bytů.

Všechny našly své majitele, kteří nyní oceňují i soukromé fitness a saunu v suterénu domu, střešní terasu s nádhernými výhledy na centrum Prahy, odpočinkovou zahradu ve dvoře domu nebo automatický parkovací zakladač s kapacitou až 27 vozů, částečně umístěný pod zahradou.

Ryzí formu Paláce Dlážděná s bohatou dekorativní výzdobou ocenili památkáři i odborníci, naposledy v soutěži Realitní projekt roku 2021, kdy získal Cenu odborné poroty v regionu Praha 1. Architekti PSN ve spolupráci se studiem Jakub Ciegler Architekti obstáli v extrémně složitém procesu obnovy historického objektu v památkové zóně, který byl navíc kvůli stavebním přestavbám v průběhu 20. století v horším technickém stavu, než se očekávalo.

Palác Dlážděná historickými kořeny sahá až do prvopočátků ulice Dlážděná. Ilustrační foto: PSN

„Interiéry i exteriéry objektu byly poznamenány úpravami, zejména přestavba z druhé poloviny 20. století objektu vzala mnohé z jeho historického vzhledu a kvality. Proto bylo snahou vrátit domu celkovou rekonstrukcí jeho původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost,“ objasňuje architekt PSN Jakub Žoha.

Gotika, klasicistní styl i novorenesance

Přestavbě Paláce Dlážděná předcházel archeologický průzkum, který vedl až do prvopočátků ulice Dlážděná ve 14. století. Dokládají to nálezy středověkých nádob, skryté ve dvou historických studnách. Studny samotné byly při rekonstrukci dalším z řady historických překvapení, o které nebyla v průběhu nouze.

Rezidence U Sv. Štěpána: Gotická majestátnost, klasicistní styl i noblesa novorenesance v jednom. Ilustrační foto: PSN

To Rezidence U Svatého Štěpána v lokalitě Na Rybníčku na Novém městě pražském, jeden z aktuálních rezidenčních projektů PSN, své historické kořeny odhalila ještě před realizací stavebních prací. Nejstarší části stavby nesou původní zdivo gotické kaple Všech svatých s doloženou historií z roku 1406.

Nárožní soubor tří měšťanských domů jako takový Na Rybníčku vyrostl v polovině 19. století. Stavitel Alexander Hellmich jim dal klasicistní styl, jeho následovník Josef Blecha je pak na konci 19. století obohatil o novorenesanční prvky. Novorenesanční fasáda zdobí jeden z domů dodnes.

Rekonstrukce PSN obnoví nejenom tuto fasádu, ale celé historické kouzlo rezidence, situované jen pár minut od Václavského náměstí. Vedle magické atmosféry nabídne i překvapivý klid, který lokalitu Na Rybníčku charakterizuje. Stejně jako v případě Paláce Dlážděná se i obyvatelé Rezidence U Sv. Štěpána mohou těšit z dokonalého uživatelského komfortu.

Rezidence U Sv. Štěpána: Moderní bydlení v historickém domě. Ilustrační foto: PSN

Rekonstrukce Rezidence U Sv. Štěpána právě startuje, prodej bytů na Novém Městě pražském byl již zahájen. Necháte si to ujít?

Hledáte nový byt v Praze? Vyberte si z rezidenčního bydlení PSN, bytů v těch nejatraktivnějších pražských lokalitách. Celá nabídka nových bytů PSN je dostupná tady.

Tisková zpráva

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

9 způsobů, jak ochránit své úspory před inflací

Každý si říká, jestli je rozumné začít investovat teď v době začínající krize, kdy všechny aktiva klesají. Přitom čekání na lepší chvíli, je to nejhorší, co můžete při investování udělat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.