VGP stahuje své akcie z hlavního trhu pražské burzy

Celoevropský developer, manažer a vlastník logistických a semi-industriálních nemovitostí, společnost VGP, informoval včera v tiskové zprávě o tom, že dne 27. srpna 2021 přijala správní rada rozhodnutí požádat o stažení akcií VGP z hlavního trhu pražské burzy (PSE - Burza cenných papírů Praha), a to v návaznosti na oznámení pololetních výsledků hospodaření společností VGP NV k 30. 6. 2021.
Skupina VGP se strategicky zaměřuje na výstavbu business parků. Ilustrační foto: VGP

Akcie VGP byly v roce 2007 kromě primární kotace na burze Euronext Brusel kotovány též na pražské burze. Vzhledem k tomu, že ani při uvedení akcií na pražskou burzu ani poté nedošlo k umístění akcií VGP mezi lokální investory, chyběl klíčový předpoklad likvidity.

„V důsledku toho se kotace na burze Cenných papírů Praha stala spíše technickou záležitostí,“ uvedla firma.

Správní rada společnosti se domnívá, že vzhledem k tomu, že veškeré obchodování s akciemi VGP probíhá na Euronext Brusel, a s ohledem na pokračující geografickou expanzi skupiny nemá sekundární kotace na pražské burze další opodstatnění.

„Vyřazení akcií z obchodování na pražské burze nijak neovlivní kotaci na burze Euronext Brusel, a nebude tak mít pro akcionáře nepříznivý vliv z hlediska objemu obchodování ani likvidity,“ uvedla firma ve svém prohlášení.

Na základě rozhodnutí správní rady podá VGP žádost o vyřazení akcií z obchodování na Burze cenných papírů Praha a obchodování s akciemi VGP na pražské burze bude ukončeno do tří měsíců v souladu s burzovními pravidly.

PSALI JSME:
Investice v korunách přináší možnost diverzifikace, říká šéf pražské burzy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.