Více než 88 % dětí dostane letos pod stromeček nějakou hračku

Hračky jsou pro děti vděčným vánočním dárkem. Nejinak tomu bude i tento rok, svým dětem plánuje darovat nějaké hračky 88 % rodičů. Podle průzkumu hračkářství Bambule a Sparkys, který zpracovala agentura Rondo Data, se rodiče připravují na štědrého Ježíška. Téměř třetina Čechů plánuje svým dětem darovat 6 a více kusů hraček, většina za ně chce utratit do 3 000 korun. Nakupování upřednostňují v kamenných obchodech a hračkářstvích, kde se jim v porovnání s e-shopem lépe vybírá správný dárek.

Hračky jsou oblíbeným dárkem

Ve většině českých rodin se pod vánočním stromečkem objeví nějaké hračky. Darovat je svým dětem plánuje 88 % rodičů. V počtu dárků rozhodně nechtějí šetřit, téměř třetina chce koupit 6 a více kusů hraček (29 %), menší část 3 kusy (20 %) a 2 kusy (18 %). Jednu hračku plánuje koupit pouze 7 % rodičů. Za hračky plánují nejčastěji utratit do 3 000 (41 %), do 5 000 Kč pak 22 %, více jak 5 000 Kč utratí 14 % rodičů. Skromnější výdaje do 1 000 Kč pak plánuje 23 % rodičů. Děti si dle většiny rodičů umí hraček vážit (65 %).

Hračky nejen k Vánocům, ale i jen tak pro radost. Nejraději pro ně Češi zajdou přímo do hračkářství

Valná většina Čechů kupuje svým dětem během roku hračky i bez většího důvodu, chtějí jim tak udělat radost (68 %). Zbytek je daruje jen, když mají děti svátek, narozeniny, nebo k jiné významnější příležitosti (32 %). Hračky nakupují lidé raději v kamenných obchodech než na e-shopech. A jaké jsou nejčastější důvody pro nákup v kamenných obchodech? Protože se jim tam lépe vybírá ten správný dárek (53 %), jdou nakoupit jiné zboží, hračkářství mají cestou a zároveň nechtějí platit poštovné (26 %), obávají se poškozeného zboží z eshopu (13 %) nebo toho, že jim hračky nedoručí včas (13 %).

Rodiče bavila v dětství hračka průměrně 2 roky a více. Jejich děti zabaví na měsíc

Rodiče pro své děti udělají vše, a to platí i na poli hraček. Více než polovina jim dala své hračky z dětství (54 %), další své hračky z dětství už nemají (34 %), nebo je dětem na hraní půjčují a pak si je od nich vždy berou zpět (9 %). Pouze malé procento českých rodičů své hračky dětem nepůjčuje, a to z obavy, že by je zničily (3 %). Co je u rodičů a jejich dětí zcela odlišné je doba, po kterou je určitá hračka dokázala zabavit. Třetinu rodičů bavily hračky průměrně dva roky a více (30 %), menší část rok až dva (27 %) nebo půl roku (17 %). Své děti považují za daleko náročnější, hračka je podle nich nejčastěji zabaví na měsíc (31 %), čtvrt roku (21 %) a půl roku (17 %). Rok až dva baví jedna hračka také 17 % dětí, dva a více let jen 13 % dětí.

Průzkum na vzorku 2 500 respondentů realizovala společnost Rondo Data, která se zaměřuje na průzkumy veřejného mínění a výzkumy trhu.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru