Více než polovina Čechů by si nechala do těla implantovat čip

Více než polovina Čechů, kteří vlastní nějakou elektroniku, by si nechala do těla implantovat čip. Preferovaným místem je pro více než polovinu (56 %) některá z rukou, další volbou by byla noha (13 %), krk nebo záda (shodně 7 %). Vyplývá to z průzkumu Generali České pojišťovny, kterého se zúčastnilo více než devět set respondentů a jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.
Britský vědec Mark Gasson byl v březnu 2009 první, kdo si nechal do levé ruky implantovat RFID mikročip. Foto: By Paul Hughes - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39914306

„Důvodem pro pořízení takového čipu by pro ně bylo zejména sledování zdravotního stavu (66 %), pak kontrola hladiny cukru v krvi a měření pohybových aktivit,“ informoval redakci tiskový mluvčí pojišťovny Honza Marek.

Podle odhadů žilo loni v Česku několik set lidí, kteří měli pod kůží implementovaný čip, většinou pod kůží v ruce, ale jejich motivace byla odlišná: První průkopníci nosili čipy kvůli bezdotykovému odemykání dveří či přístupu do počítače, uživatelé z posledních let si nechávají dávat NFC čip hlavně kvůli placení.

PSALI JSME:
Dominik Stroukal: Nepotřebuji si koupit NFT od Adidasu. Raději si koupím skutečné boty

Jedním z takových příkladů je například ekonom Dominik Stroukal, který má pod kůží dokonce dva NFC čipy. „Jeden slouží k převodu bitcoinů, druhý nahrazuje klasickou kreditní kartu,“ vysvětlil před nedávnem pro web Euro.cz.

Podle průzkumu pojišťovny by si více než polovina Čechů, kteří vlastní nějakou elektroniku, nechala do těla implantovat čip. Preferovaným místem přitom pro více než polovinu (56 %) je některá z rukou. Další volbou by byla noha (13 %), krk (7 %) nebo záda (7 %). Důvodem pro implantát by bylo sledování zdravotního stavu (66 %), kontrola hladiny cukru v krvi a měření pohybových aktivit.

PSALI JSME:
Odpočívej v pokoji, magnetický proužku

Zavřít reklamu ×
  1. Pitomost a zbytečnost. Za chvíli si lidi ani nebudou moci dovolit kupovat mobily, natož počítače, kde to všechno pak budou sledovat ?

  2. Češi jsou nejhloupější národ v celé Evropě. Politici se jenom smějí jakému „stádu“ vládnou….V celé Evropě vláda pomáhá občanům z drahou elektřinou atd. a tady v ČR velké nic.

  3. „Více než polovina Čechů by si nechala do těla implantovat čip“. – Takže co jako? Příprava na to, že příští rok budou represe na ty, kteří budou proti „povinně dobrovolné“ implantaci? Tak jako letos vadí ti, kteří si chtějí zatopit, a vloni vadili ti, co se nechtěli očkovat na covid? A kdo bude „generálním nepřítelem“ napřesrok? Ti, co jim nebude stačit jedno jídlo denně? Už toho nechte.

  4. Nesouhlasim s čipy.Dnes je to věc dobrovolná, ale v budoucnu nám to někdo může vnucovat jako samozřejmost-stejně jako dnes mobily.Osobně přestávám rozumět dnešním lidem, co na těch mobilech pořád mají?
    Pro mě nudný lidi, co si pořád na ulici a v MHD hrají s mobily.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.