Videokonference nejsou mezi Čechy příliš oblíbené

Videokonference jsou podle průzkumu Harvard Business Review pátou nejpoužívanější technologií pro týmovou komunikaci ve firmách, a pokud jde o efektivitu při práci na dálku, umístily se na druhém místě hned po sdílení dokumentů v cloudu. Češi je ale nemají příliš v oblibě.
Videokonference využívá podle ankety Asociace malých a středních podniků pětina firem a sedm procent živnostníků. Foto: Depositphotos.com

Pracovat z domova nebo na dálku je v současnosti stále běžnější. Jen v České republice během posledních deseti let přibylo 85 tisíc lidí, kteří alespoň občas využívají tzv. home office.

Pracovní týmy v kancelářích proto musí reagovat na větší potřebu mobility. Existuje však rozdíl mezi tím, jaké technologie lidé ve firmách v takových případech využívají, a které hodnotí jako nejefektivnější.

„Například průzkum Harvard Business Review ukázal, že videokonference jsou až pátou nejpoužívanější technologií. Pokud ale dotazovaní odpovídali na otázku efektivity, rázem se videokonference umístily jako druhé, hned za sdílením dokumentů v cloudu,“ uvádí Ivan Sýkora, expert na technologie pro týmovou spolupráci z IT společnosti Cisco.

Mezi Čechy ale nejsou videokonference příliš oblíbené. „Podle údajů Eurostatu je využívá jen 42 % lidí. Tento podíl ale vzroste na 49 %, pokud se zaměříme pouze na ty, kteří během posledních tří měsíců použili internet,“ říká Adéla Denková z analytického projektu Evropa v datech.

Videokonference v České republice využívá podle ankety Asociace malých a středních podniků (AMSP ČR) pětina firem a sedm procent živnostníků. Díky přístupu k internetu (86 % domácností) má přitom Česko dobrou výchozí pozici. Nevýhodou je naopak nižší rychlost připojení (medián 18,9 Mb/s) než třeba v Dánsku, Švédsku nebo Nizozemsku. V podnicích jde o nejméně využívanou digitální technologii. V rámci evropských zemí jsou videohovory nejoblíbenější v Dánsku (67 %), Makedonii (60 %) a Litvě (59 %).

PSALI JSME:
O co všechno by měl dbát dobrý vedoucí?

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru