Vietnamci posílí náš pracovní trh

Názor
České velvyslanectví v Hanoji zahájí 6. června e-mailové přijímání žádostí k vydávání zaměstnaneckých karet Vietnamcům pro získání povolení dlouhodobého pracovního pobytu v ČR za účelem zaměstnání.
Výhodné pro vietnamské zájemce bude, že se nyní budou sami přihlašovat e-mailem. Foto: Pixabay

Zatím pouze v omezeném množství podle kvót, které obdrží od české vlády, např. na srpen je pro Vietnamce povoleno 200 pracovních víz. Vládou stanovené kvóty počtu zaměstnaneckých karet vycházejí především z kapacitních možností konzulátu ČR v Hanoji.

Výhodné pro vietnamské zájemce bude, že již nebudou muset marně telefonovat, čekat zbytečně mnoho hodin na chodníku před naším konzulátem v Hanoji, nebo uplácením se zadlužovat u zprostředkovatelů, protože se nyní budou sami přihlašovat e-mailem. Český konzulát navštíví, až obdrží v odpovědi termín přijetí.

PSALI JSME:
Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Ve Vietnamu žije přes tisíc lidí, kteří u nás v minulosti vystudovali vysoké školy a někteří z nich by se rádi k nám vrátili na určitý čas pracovat, nebo vést pracovní skupiny svých krajanů, ale také přes dvě stě tisíc Vietnamců mnoha profesí, kteří u nás dříve úspěšně pracovali.

Jsem rád, že vládní zákaz vydávání pracovních víz pro všechny Vietnamce byl zrušen, protože aktuální náprava pomůže jak našim zaměstnavatelům, tak naší ekonomice, ale i k prohloubení hospodářské spolupráce České republiky s Vietnamem. Je to pěkný dárek k blížícímu se 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů.

Autor je čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Místo memorand musí být smlouvy

Sdílet:
  1. Hezký den! Neznám pracovitější a slušnější lidi než jsou Vietnamci. Dvě sta víz je opravdu hrozně málo.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Zaměstnání

Home office jako úspora času? Ano, ale není pro každého

Home office je v poslední době stále častěji nabízeným benefitem, v některých odvětvích se dokonce stává očekávaným standardem. Podle průzkumů by z domova ráda pracovala téměř polovina Čechů. Ve velkém tuto možnost …

Nejzajímavější brigády pro studenty během prázdnin

S blížícími prázdninami se zejména studenti začínají poohlížet po letních brigádách. Nejžádanější jsou pozice, které nabízejí zajímavé prostředí, pestrou pracovní náplň, příjemný výdělek i časovou flexibilitu. Jaké …

10 tipů, jak zvládnout vedro v kanceláři

Velké vedro umí pořádně prohřát atmosféru v kancelářích. Ve spolupráci s personálně-poradenskou společností Devire přinášíme tipy, jak se v práci vypořádat s vysokými teplotami.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Mladí se vyhýbají starým, aby jim nemuseli pomáhat s mobilem či počítačem

Průzkum
Někteří mladí lidé se záměrně vyhýbají starším členům rodiny, protože předpokládají, že po nich budou požadovat pomoc s počítačem nebo mobilem. Je to jeden z výsledků průzkumu společnosti Kaspersky, která zkoumala, do jaké míry dokážou technologie ovlivnit vztahy v rodině nebo mezi přáteli, pokud se objeví IT problém. Pozitivní zprávou je, že takových „vyhýbačů“ je jen několik procent.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru