Vítkovice Cylinders: Obří nárůst objednávek vysokotlakých lahví kvůli kononavirové pandemii

Ostravská společnost Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding, která je největším evropským výrobcem bezešvých ocelových lahví, zaznamenala kvůli kononavirové pandemii skokový nárůst objednávek medicinálních lahví na kyslík, dusík a rajský plyn. Firma o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že strategickou výrobu medicinálních lahví chce ještě posílit.
Společnost Vítkovice Cylinders zaznamenala obří nárůst objednávek vysokotlakých lahví kvůli kononavirové pandemii. Foto: Vítkovice Cylinders

„Zatímco v září byla poptávka na 900 lahví pro medicinální účely, nyní jich máme během jednoho měsíce dodat zhruba pět tisíc,“ uvedl obchodní ředitel Vítkovice Cyliders Roman Schenk. Firma tak v současné době využívá maximum svých kapacit a obdobně jsou na tom i ty sesterské společnosti ve skupině, které také mohou vyrábět různé typy lahví pro zdravotníky.

„Země kolem nás se evidentně snaží zásobit pro případ, že by zdravotníci museli fungovat v improvizovaných podmínkách pro tisíce nemocných koronavirem. Obrovské požadavky přicházejí především z Itálie a Španělska, kde je vlna pandemie podstatně větší než u nás,“ uvedl za Cylinders Holding předseda její dozorčí rady Jan Světlík. Celý holding ročně vyprodukuje zhruba milion vysokotlakých ocelových lahví.

PSALI JSME:
Český průmysl se začíná stabilizovat. Úder koronaviru ale teprve přijde

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru