Vítkovice Heavy Machinery se vrátily k dodávkám pro Voith Hydro

Vítkovice Heavy Machinery (VHM) se vrátily mezi dodavatele globální technologické skupiny Voith, jejíž turbíny a generátory mimo jiné produkují čtvrtinu světové energie dodávané z vodních elektráren. Právě tento obor dominuje kontraktaci s VHM. „Po období nedůvěry z letošního jara se k nám tento významný klient vrátil. Dokončujeme turbínové a generátorové hřídele pro Voiht Hydro, které byly původně objednané v roce 2016. Nově jsme navíc získali objednávku na další kusy, o které jsme jednali od léta,“ uvedl generální ředitel VHM Daniel Kurucz. Celkově jde o komponenty pro hydroenergetiku za více než 60 milionů korun.

Dokončované hřídele směřují z VHM do Kanady na velmi známý projekt vodní elektrárny Keeyask na dolním toku řeky Nelson severovýchodně od Winnipegu v kanadské provincii Manitoba. VHM už před dvěma lety úspěšně prošly auditem, který je kvalifikoval pro tuto zakázku. Výrobu však na počátku letošního roku zkomplikovala insolvence VHM. Následný vstup nového investora v podobě společnosti SPV VTK Jaroslava Strnada a podpora procesu reorganizace VHM ze strany HSBC Bank, Komerční banky, České spořitelny, Commerzbank a Oberbank umožnily dokončení kontraktu.

„Velmi nám pomohlo, že zástupci Voith Hydro mohli vidět naši firmu v chodu, za plného provozu. To vedlo k obnovení důvěry pro projekt Keeyask a nakonec i k novým objednávkám dalších čtyř turbínových hřídelí,“ komentoval obchodní ředitel Daniel Doležal s tím, že zcela klíčovou roli hrají právě banky, jejichž návrat k financování VHM je pozitivním signálem pro trh. Firma nyní věří, že vedle zmíněných věřitelských bank bude pokračovat spolupráce s Raiffeisenbank a Všeobecnou úvěrovou bankou. O profinancování exportu do Kanady VHM jedná i s Českou exportní bankou.

Voith je jednou z nejstarších a největších rodinných firem v Evropě (zal. v roce 1867). Skupina působí v 60 zemích světa, zaměstnává okolo 19 tisíc lidí a její tržby jsou zhruba 4,2 miliardy euro. Byznys je seskupen do čtyř divizí: Voith Hydro, Voith Paper, Voith Turbo a Voith Digital Ventures. Technologie společnosti Voith lze tedy nalézt při těžbě ropy a surovin, výrobě energie a papíru nebo v oblasti hromadné a dálkové dopravy.

Hydroelektrárna Keeyask vyrobí po dokončení průměrně 4 400 gigawatthodin elektrické energie ročně. Energie vyrobená na tomto zdroji bude dodávána do energetického systému v Manitobě a počítá se s ní už v roce 2019.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jan Richtárik se stal majoritním vlastníkem CNC TVAR

Jan Richtárik, spoluzakladatel jedné z nejvýznamnějších evropských společností zabývajících se komplexním CNC velkoobráběním, CNC TVAR s.r.o. ze Stráže nad Nisou, se stal skrze mateřskou společnost jejím majoritním …

Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru