Vítkovické strojírny splnily reorganizační plán, insolvence končí

Společnost Vítkovické strojírny, která v roce 2017 odkoupila od Vítkovic Power Engineering (VPE) v konkurzu provozy Kotlárny a Mostárny, splnila všechny podstatné části reorganizačního plánu a její insolvence končí. Usnesením to včera potvrdil Městský soud v Praze. Proti usnesení není přípustné odvolání a insolvence podniku tak skončí dnem nabytí právní moci daného usnesení. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Archív

Vítkovické strojírny se do insolvence dostaly pod vedením někdejších majitelů krátce po té, co jim po odkupu částí VPE došel kapitál. Pro reorganizaci našly strategického partnera v podobě akciové společnosti Vítkovice energetické strojírenství (VES), kde jsou podílníky firmy Jaroslava Strnada a Martina Ulčáka. (VES není součástí skupiny Czechoslovak Group).

„Byly uspokojeny všechny splatné, nesporné a řádně uplatněné pohledávky za majetkovou podstatou, případně bylo dosaženo dohody o způsobu úhrady takových pohledávek. Došlo k načerpání úvěrů podle smluv,“ uvedla insolvenční správkyně Vítkovických strojíren Lenka Winkelhoferová v dokumentu pro soud.

V praxi to znamená, že firma v průběhu insolvence uhradila průběžně vznikající pohledávky a plnila sjednané splátkové kalendáře. Na to čerpala prostředky od VES. Stejně tak získaly Vítkovické strojírny peníze na uspokojení věřitelů podle reorganizačního plánu.

PSALI JSME:
Soud schválil reorganizační plán Vítkovic Heavy Machinery

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru