Vodní světy: Aquapark Olomouc – vodní zábava i poučení v srdci Moravy

Téma týdne
Vodní svět v Olomouci není jen o vodních radovánkách. Soustřeďují se totiž i na vzdělávání nejmenších plaváčků nebo na aktivity mimo vodu, pořádají noční programy, divadélka i dílničky. Přijďte si s dětmi zaskotačit na Hanou.
Žlutý tobogán je možné sjíždět na pneumatikách nebo bez pneumatiky. Reprofoto: aqua-olomouc.cz

Vodní svět v hanácké metropoli Olomouci patří mezi oblíbené turistické cíle. Průzkum agentury CzechTourism uvádí, že se umístil s 210 tisíci návštěvníky na 48. místě žebříčku nejnavštěvovanějších turistických míst roku 2017. Táhnou nejen vodní atrakce, ale i pestrý program zaměřený na vzdělávání nejmenších mimo vodu.

Adrenalinový vodní ráj

Návštěvníci si v Olomouci užijí vodních radovánek na celkové vodní ploše 1200 m², z toho je polovina v zastřešené části. Špatné počasí tak nemůže být překážkou. Kromě řady zajímavých adrenalinových a relaxačních atrakcí na vás čekají odpočinková zóna, masáže, vířivky, sauna a solárium.

K nepřehlédnutelné vnitřní vodní dominantě patří 123metrový tobogán, na němž se sjedete po nafukovacích gumových duších. Tím to ale nekončí… Vyblbnout se můžete v obřím vodním trychtýři tzv. space-bowlu, v divokém proudu, na masážních lavicích, u vodních děl a chrličů. Vodopád má navíc i dětský bazén.

PSALI JSME:
Vodní světy: Aqualand Moravia, český rekordman na Moravě

Zábava i vzdělání

V aquaparku aktivně pracují i s nejmenšími dětmi. „Dětem se věnujeme nejen ve vodě, ale v nově zrekonstruovaném a vybaveném dětském koutku i na suchu,“ uvádí hlavní manažer aquaparku Dalibor Přikryl. Pro děti je otevřena rovněž wellness zóna. Děti se v ní učí, že saunování patří ke zdravému způsobu života.

Prvního května otevřeli dětský koutek Akvárko. Rozšířili tak herní zónu a zázemí pro rodiče. A pro starší děti postavili novou herní konstrukci. K oblíbeným a vyhledávaným akcím patří nocování v dětském koutku nebo divadelní představení i dílničky. Volný čas v koutku si tak dnes užijí jak malé, tak i starší děti.

V létě pořádají sportovní kempy určené pro Malé průzkumníky a Mladé záchranáře a odehrává se tady mnoho soutěžních klání. Věhlasné Hanácké mistrovství v jízdě na tobogánu přiláká soutěživé děti i dospělé.

„Klademe důraz na to, aby všechny naše akce měly i výchovnou stránku, například jak se bezpečně pohybovat u vody či jak někomu pomoci v nesnázích,“ vyzdvihuje vzdělávací rozměr akcí Přikryl.

PSALI JSME:
Vodní světy: Aquapark Centrum Babylon – liberecká „továrna na zážitky“

Vnitřní areál – základní vstupné:

90 minut: 170 Kč
180 minut: 270 Kč
Celodenní: 390 Kč

Děti 7–15 let:
90 minut: 120 Kč
180 minut: 170 Kč
Celodenní: 290 Kč

Děti 4–6 let:
90 minut: 70 Kč
180 minut: 100 Kč
Celodenní: 190 Kč

Rodinné (2 dospělí a 1 až 3 děti do 15 let):
90 minut: 470 Kč
180 minut: 690 Kč
Celodenní: 890 Kč

Letní aquapark – celodenní:

Základní vstupné: 170 Kč
Děti 7 až 15 let: 120 Kč
Děti 4 až 6 let – 90 Kč
Rodinné: 390 Kč

Více na: https://www.aqua-olomouc.cz/

PSALI JSME:
Vodní světy: Brněnská vodní oáza s divokou řekou

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

České kempy praskají ve švech, čeká se rekord

Kempování se v Česku vrátilo do módy. Provozovatelé kempů (a karavanových stání) letos mohou vyhlížet rekordní rok. V loňském roce strávili Češi v tuzemských kempech dle nových údajů Eurostatu celkem 2,86 milionu …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vyberte si správně pojištění pro vaši cestu

Analýza
Léto už propuklo a většina lidí už má jasno v tom, jak stráví svou letošní letní dovolenou. Aktivitám, které budete v létě podnikat, by měl odpovídat nejen obsah vašeho kufru, ale i pojištění, které si na cestu uzavřete. Jaké jsou nejoblíbenější druhy dovolených a jak se na ně správně pojistit?

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru