Vodní světy: Aquapark Olomouc – vodní zábava i poučení v srdci Moravy

Téma týdne
Vodní svět v Olomouci není jen o vodních radovánkách. Soustřeďují se totiž i na vzdělávání nejmenších plaváčků nebo na aktivity mimo vodu, pořádají noční programy, divadélka i dílničky. Přijďte si s dětmi zaskotačit na Hanou.
Žlutý tobogán je možné sjíždět na pneumatikách nebo bez pneumatiky. Reprofoto: aqua-olomouc.cz

Vodní svět v hanácké metropoli Olomouci patří mezi oblíbené turistické cíle. Průzkum agentury CzechTourism uvádí, že se umístil s 210 tisíci návštěvníky na 48. místě žebříčku nejnavštěvovanějších turistických míst roku 2017. Táhnou nejen vodní atrakce, ale i pestrý program zaměřený na vzdělávání nejmenších mimo vodu.

Adrenalinový vodní ráj

Návštěvníci si v Olomouci užijí vodních radovánek na celkové vodní ploše 1200 m², z toho je polovina v zastřešené části. Špatné počasí tak nemůže být překážkou. Kromě řady zajímavých adrenalinových a relaxačních atrakcí na vás čekají odpočinková zóna, masáže, vířivky, sauna a solárium.

K nepřehlédnutelné vnitřní vodní dominantě patří 123metrový tobogán, na němž se sjedete po nafukovacích gumových duších. Tím to ale nekončí… Vyblbnout se můžete v obřím vodním trychtýři tzv. space-bowlu, v divokém proudu, na masážních lavicích, u vodních děl a chrličů. Vodopád má navíc i dětský bazén.

PSALI JSME:
Vodní světy: Aqualand Moravia, český rekordman na Moravě

Zábava i vzdělání

V aquaparku aktivně pracují i s nejmenšími dětmi. „Dětem se věnujeme nejen ve vodě, ale v nově zrekonstruovaném a vybaveném dětském koutku i na suchu,“ uvádí hlavní manažer aquaparku Dalibor Přikryl. Pro děti je otevřena rovněž wellness zóna. Děti se v ní učí, že saunování patří ke zdravému způsobu života.

Prvního května otevřeli dětský koutek Akvárko. Rozšířili tak herní zónu a zázemí pro rodiče. A pro starší děti postavili novou herní konstrukci. K oblíbeným a vyhledávaným akcím patří nocování v dětském koutku nebo divadelní představení i dílničky. Volný čas v koutku si tak dnes užijí jak malé, tak i starší děti.

V létě pořádají sportovní kempy určené pro Malé průzkumníky a Mladé záchranáře a odehrává se tady mnoho soutěžních klání. Věhlasné Hanácké mistrovství v jízdě na tobogánu přiláká soutěživé děti i dospělé.

„Klademe důraz na to, aby všechny naše akce měly i výchovnou stránku, například jak se bezpečně pohybovat u vody či jak někomu pomoci v nesnázích,“ vyzdvihuje vzdělávací rozměr akcí Přikryl.

PSALI JSME:
Vodní světy: Aquapark Centrum Babylon – liberecká „továrna na zážitky“

Vnitřní areál – základní vstupné:

90 minut: 170 Kč
180 minut: 270 Kč
Celodenní: 390 Kč

Děti 7–15 let:
90 minut: 120 Kč
180 minut: 170 Kč
Celodenní: 290 Kč

Děti 4–6 let:
90 minut: 70 Kč
180 minut: 100 Kč
Celodenní: 190 Kč

Rodinné (2 dospělí a 1 až 3 děti do 15 let):
90 minut: 470 Kč
180 minut: 690 Kč
Celodenní: 890 Kč

Letní aquapark – celodenní:

Základní vstupné: 170 Kč
Děti 7 až 15 let: 120 Kč
Děti 4 až 6 let – 90 Kč
Rodinné: 390 Kč

Více na: https://www.aqua-olomouc.cz/

PSALI JSME:
Vodní světy: Brněnská vodní oáza s divokou řekou

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Turistický ruch v ČR trpí. A bude mnohem hůře

Turistický ruch v České republice se v letošním prvním čtvrtletí vrátil o pět let nazpět. V hromadných ubytovacích zařízeních se totiž od ledna do března ubytovalo 3,1 milionu lidí, což je nejméně od prvního …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru