Volební štáb hnutí Praha sobě děkuje za podporu i těm, kdo jejich petici vůbec nepodepsali

Názor
„Volební štáb pražského hnutí Praha sobě mi včera poděkoval za podporu jejich petice. Zvláštní, v metropoli pouze pracuji, ale nebydlím v ní, takže tu nebudu ani volit. A zcela určitě jsem jim nic nepodepsal,“ napsal redakci čtenář portálu FAEI.cz (redakce má k dispozici jeho plné jméno). „Když není v pořádku můj podpis na petici, jak je to s dalšími více než 99 tisíci podpisy na petičních arších tohoto hnutí?“ ptá se. Jeho čtenářský příspěvek zveřejňujeme v plném znění.
Na petiční archy hnutí Praha sobě se podepsalo více než 99 tisíc pražských voličů. Reprofoto: Facebook

V Praze pracuji, ale nebydlím v ní. Proto nebudu v hlavním městě volit v nadcházejících komunálkách, volební kampaně ale ušetřen nejsem. Teď jsem se navíc dověděl, že jsem se do ní údajně i aktivně zapojil.

Jedním z prvních signálů, že se už zase „něco chystá“, pro mne byly stánky hnutí Praha sobě. Jako venkovan jsem si musel zagooglovat, abych zjistil, že to je projekt exlidovce Jana Čižinského, poslance a pražského zastupitele, jehož „letenská parta“ mu umožnila stát se starostou Prahy 7. Duchovního otce velepotřebné tramvajové zastávky Štvanice umístěné prozíravě doprostřed Hlávkova mostu, tedy jedné z nejnavštěvovanějších pražských lokalit.

Dověděl jsem se také, že Praha sobě je „první občanská kandidátka v historii“, kvůli čemuž musí nasbírat něco kolem 90 000 podpisů, aby mohla obsadit magistrát svými lidmi. Mladíkovi, který ze mne jeden z potřebných podpisů zkusil vymámit, jsem vysvětlil, jak to je s mými možnostmi prosadit v hlavním městě aktivní volební právo. Navzdory zdařilému sloganu „Praha, pod kterou se můžete podepsat“, budu volit u nás na vsi, takže petici za kandidaturu pana Čižinského nepodepíšu. Mladý muž byl ovšem sympaťák, takže jsem přidal ujištění, že Praha sobě podpisy určitě sežene i beze mne.

A sehnali je! Prý jich je aktuálně dokonce 99 035. Dověděl jsem se to z e-mailu, který mi dorazil z jejich volebního štábu. Jen mne trochu zarazilo, kde na mne vzali kontakt a proč mi děkují, že jsem „před několika dny, možná i týdny či měsíci, podepsal petici umožňující účast občanské kandidátky PRAHA SOBĚ v podzimních komunálních volbách do pražského magistrátu“.

Nemám možnost zkontrolovat, jestli můj podpis na petičních arších opravdu figuruje. Pokud ano, asi nezjistím, jak se tam dostal. A už vůbec nemám šanci vypátrat, jestli je to ojedinělý exces, nebo „něco většího“.

Ale vy, Pražáci, už si to určitě nějak přeberete.

(Redakčně upraveno. Autor si přál zůstat v anonymitě, redakce má jeho celé jméno k dispozici).

Sdílet:
 1. Jde o ojedinělé případy, kdy se nepodaří správně rozluštit email na podpisovém archu a omylem se poděkuje někomu, kdo petici nepodepsal. Když se ten člověk ozve, koordinátor se omluví, a záznam v databázi se opraví. Při přepisování kontaktů na desítky tisíc lidí, kteří PRAHA SOBĚ dali svolení je kontaktovat, se tomu bohužel asi nejde vyhnout, lidé holt škrábou.

  Jinak podle emailů se petice nekontrolují, podpisy zkontroloval magistrát podle dat narození a adres (tedy neveřejných údajů), a jeho postup potvrdil soud. 91 tisíc lidí, to už je pořádná důvěra 🙂

 2. Jde o ojedinělé případy, kdy se nepodaří správně rozluštit email na podpisovém archu a omylem se poděkuje někomu, kdo petici nepodepsal. Když se ten člověk ozve, koordinátor se omluví, a záznam v databázi se opraví. Při přepisování kontaktů na desítky tisíc lidí, kteří PRAHA SOBĚ dali svolení je kontaktovat, se tomu bohužel asi nejde vyhnout, lidé holt škrábou.

  Jinak podle emailů se petice nekontrolují, podpisy zkontroloval magistrát podle dat narození a adres (tedy neveřejných údajů), a jeho postup potvrdil soud. 91 tisíc lidí, to už je pořádná důvěra 🙂

  (Nejde o oficiální vyjádření, jsem dobrovolníkem PRAHA SOBĚ.)

 3. Jde o ojedinělé případy, kdy se nepodaří správně rozluštit email na podpisovém archu a omylem se poděkuje někomu, kdo petici nepodepsal. Když se ten člověk ozve, koordinátor se omluví, a záznam v databázi se opraví. Při přepisování kontaktů na desítky tisíc lidí, kteří PRAHA SOBĚ dali svolení je kontaktovat, se tomu bohužel asi nejde vyhnout, lidé holt škrábou.

  Jinak podle emailů se petice nekontrolují, podpisy zkontroloval magistrát podle dat narození a adres (tedy neveřejných údajů), a jeho postup potvrdil soud. 91 tisíc lidí, to už je pořádná důvěra 🙂

  (Toto není oficiální vyjádření, jsem dobrovolníkem PRAHA SOBĚ.)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

O co se zajímat při výběru MBA vzdělávání?

Získání MBA titulu má důležitý význam zejména pro manažery a zaměstnance v řídících pozicích. Studium těchto programů také poskytuje znalosti a dovednosti, které jsou stěžejní k zahájení nového podnikání. V České …

Na 90 procent zdravotníků zaútočil pacient

Výhružky, nadávky, ale rovněž fyzické násilí. Devadesát procent českých zdravotníků se v poslední době stalo terčem útoku od pacientů nebo jejich doprovodu. Vyplývá to ze studie lektora Aesculap Akademie Jaroslava …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Nejčastěji škodí voda. Češi podceňují pojištění svých domovů

Analýza
Podpisem pojistné smlouvy považujeme věc za uzavřenou na mnoho let. Tak vypadá klasický scénář spojený s pojištěním nemovitosti a domácnosti. Češi zapomínají své pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat, čímž riskují, že pojistné částky po čase již nemusí stačit na krytí případných škod. Jak tedy správně pojistit svůj domov a kdy pojistnou smlouvu aktualizovat?

Investice s vůní benzínu

Kouzlu vozů z dob minulých podléhá stále více lidí, kteří shánějí hlavně socialistické veterány. V tom jim už rok …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru