bool(false)

Vrací se krásná tradice, mince do kolébky

Když se narodí miminko, babičky, dědečkové, tetičky, ale i kamarádky novopečených maminek si často lámou hlavu, co mu darovat k oslavě jeho příchodu na svět. Mince do kolébky se v posledních letech staly trendy dárkem.

Hračky, peníze nebo nějaké praktické dárky? Stále více lidí ale vyhledává dárek, který bude hodnotný a bude i hezkou osobní vzpomínkou právě na toho, kdo dárek věnoval.

Za posledních pár let tak zažívá návrat tradice „mince do kolébky“. Kromě darování hezkého dárku, lidé podporují jednu z nejkrásnějších tradic spojených s vítáním miminka na svět.

Dukát z ryzího zlata nebo tolar z ryzího stříbra připomíná hodnoty starých dobrých časů. Ten, kdo miminku daroval tento dárek, mu tímto přál do života blahobyt a štěstí.

„Tato tradice byla známá už v dobách renesance. Už Rožmberkové dávali svým dětem do kolébky ozdobný zlatý knoflík, který postupně nahradily zlaté a stříbrné mince,“ říká Lukáš Jokl, marketingový manažer z České mincovny.

Nechceme, aby tato tradice zanikla

Česká mincovna, která razí všechny české mince, které nosíme v peněženkách, se rozhodla, že tuto tradici nenechá zaniknout. Proto vznikly různé varianty těchto dárků k narození miminka – od cenově dostupných pro každého až po ty hodnotnější.

„Musíme uznat, že jsme byli velkým zájmem o tento typ dárků z řad veřejnosti opravdu mile překvapeni a rok od roku tento zájem stoupá,“ dodává Jokl.

Čím platili tvoji rodiče

I kvůli cenové přívětivosti je mezi kamarádkami novopečených maminek oblíbená sada oběžných mincí Narození dítěte.

V tomto elegantním dárkovém balení se ukrývají všechny aktuální české mince -1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které neprošly oběhem.

Jde o krásnou upomínku a zároveň retrospektivou toho, čím platili rodiče miminka v době jeho narození. Dítku můžete k tomuto roztomilému dárku napsat i osobní věnování.

Stříbrný tolar k narození dítěte

Tetičky a strýčkové často volí jako dárek pro miminko stříbrný tolar k narození miminka. Často na něj nechávají vyrýt i osobní věnování. Součástí dárkového balení je i prostor k uvedení všech důležitých údajů o děťátku – jména, data narození, porodní míry, váhy apod.

Zlatý dukát k narození dítěte

Zlatý dukát k narození dítěte kupují babičky a dědečkové – nebo se na něj skládá více členů rodiny a věnují ho jako společný dárek. Je to pro ně vzpomínka i úcta k tradici. I zlatý dukát je uložen ve speciálním dárkovém balení a lze na něj vyrýt osobní věnování.

Moje první cihlička zlata

Oblíbeným dalším dárkem je i zlatý dukát ke křtu. Pokud jsou kamarádi nebo členové rodiny spíše prakticky a investičně smýšlející, často volí pro miminko dárek Moje první cihlička.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Tiskové zprávy

Dvouleté děti ve školkách? Obce pro ně nemají kapacitu

Novela školského zákona (561/2004 Sb.) z dílny předsedy školského výboru Poslanecké sněmovny Václava Klause ml. nalézá podporu obcí. Ty totiž v mnohých případech nemají kapacitu vhodnou pro umístění dvouletých dětí do mateřských školek. Novela nyní míří do výborů Poslanecké sněmovny.

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru