Vrací se krásná tradice, mince do kolébky

Když se narodí miminko, babičky, dědečkové, tetičky, ale i kamarádky novopečených maminek si často lámou hlavu, co mu darovat k oslavě jeho příchodu na svět. Mince do kolébky se v posledních letech staly trendy dárkem.

Hračky, peníze nebo nějaké praktické dárky? Stále více lidí ale vyhledává dárek, který bude hodnotný a bude i hezkou osobní vzpomínkou právě na toho, kdo dárek věnoval.

Za posledních pár let tak zažívá návrat tradice „mince do kolébky“. Kromě darování hezkého dárku, lidé podporují jednu z nejkrásnějších tradic spojených s vítáním miminka na svět.

Dukát z ryzího zlata nebo tolar z ryzího stříbra připomíná hodnoty starých dobrých časů. Ten, kdo miminku daroval tento dárek, mu tímto přál do života blahobyt a štěstí.

„Tato tradice byla známá už v dobách renesance. Už Rožmberkové dávali svým dětem do kolébky ozdobný zlatý knoflík, který postupně nahradily zlaté a stříbrné mince,“ říká Lukáš Jokl, marketingový manažer z České mincovny.

Nechceme, aby tato tradice zanikla

Česká mincovna, která razí všechny české mince, které nosíme v peněženkách, se rozhodla, že tuto tradici nenechá zaniknout. Proto vznikly různé varianty těchto dárků k narození miminka – od cenově dostupných pro každého až po ty hodnotnější.

„Musíme uznat, že jsme byli velkým zájmem o tento typ dárků z řad veřejnosti opravdu mile překvapeni a rok od roku tento zájem stoupá,“ dodává Jokl.

Čím platili tvoji rodiče

I kvůli cenové přívětivosti je mezi kamarádkami novopečených maminek oblíbená sada oběžných mincí Narození dítěte.

V tomto elegantním dárkovém balení se ukrývají všechny aktuální české mince -1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které neprošly oběhem.

Jde o krásnou upomínku a zároveň retrospektivou toho, čím platili rodiče miminka v době jeho narození. Dítku můžete k tomuto roztomilému dárku napsat i osobní věnování.

Stříbrný tolar k narození dítěte

Tetičky a strýčkové často volí jako dárek pro miminko stříbrný tolar k narození miminka. Často na něj nechávají vyrýt i osobní věnování. Součástí dárkového balení je i prostor k uvedení všech důležitých údajů o děťátku – jména, data narození, porodní míry, váhy apod.

Zlatý dukát k narození dítěte

Zlatý dukát k narození dítěte kupují babičky a dědečkové – nebo se na něj skládá více členů rodiny a věnují ho jako společný dárek. Je to pro ně vzpomínka i úcta k tradici. I zlatý dukát je uložen ve speciálním dárkovém balení a lze na něj vyrýt osobní věnování.

Moje první cihlička zlata

Oblíbeným dalším dárkem je i zlatý dukát ke křtu. Pokud jsou kamarádi nebo členové rodiny spíše prakticky a investičně smýšlející, často volí pro miminko dárek Moje první cihlička.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.