Vrátíme na pražský trh cenově dostupné byty, slibuje Ekospol

Společnost Ekospol intenzivně pokračuje v přípravě nových rezidenčních projektů a v sedmnácti rozpracovaných projektech nabídne přes sedm tisíc nových bytů za více než 30 miliard korun. Podle šéfa firmy Evžena Korce by Ekospol už v příštím roce rád vrátil na trh cenově dostupné byty za méně než sto tisíc korun za metr čtvereční.
Ilustrační foto: FAEI.cz

Největším projektem Ekospolu bude rekultivace brownfieldu na Zličíně, kde v následujících letech firma postaví více než dva tisíce bytů. První etapu za více než miliardu korun chce developer zahájit v druhé polovině příštího roku a právě zde by se měly objevit cenově dostupnější byty za méně než sto tisíc korun za metr čtvereční.

„Rádi bychom už v příštím roce vrátili na (pražský) trh cenově dostupné byty za méně než sto tisíc korun za metr čtvereční,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Podle něj se současné ceny nových bytů se na pražském trhu dostaly na takovou úroveň, že se stávají nedostupné i pro střední třídu. Pohybují se totiž vysoko nad stotisícovou hranicí, která byla ještě před pár lety znakem luxusního bydlení.

Největší Ekospolem plánovaný projekt má změnit Zličín v novou vyhledávanou městskou čtvrť. „Kromě dvou tisíc bytů zde vyroste také rozhlehlý park, mateřská a základní škola, obchody a množství dětských a sportovních hřišť. Nová lávka přes frekventovanou silnici pak po dlouhých desetiletích opět propojí Zličín a Řepy,“ uvádí Korec.

První etapu se zhruba 250 byty za více než miliardu korun chce developer zahájit v druhé polovině příštího roku. Proměna Zličína potrvá minimálně patnáct let a celkem vyjde na deset miliard korun.

Další dva projekty by se podle Korce měly v příštím roce rozjet v Uhříněvsi, dohromady nabídnou asi 300 bytů. Výrazně větší ale bude výstavba v Hostivaři, kde by mělo vyrůst 800 bytů. I tyto byty chce developer nabídnout za bezkonkurenční ceny.

PSALI JSME:
Nové byty v metropoli: Do 100 tisíc za metr čtvereční se vejde už jen Praha 9

×
  1. Jasně, zase spousta řečí a skutek výstavby školek, parku a další infrastruktury za Koreckého peníze uteče.. Viz Koreckého vlastní článek na tomto webu: https://faei.cz/na-obcanskou-vybavenost-musi-myslet-predevsim-samosprava/ Na infrastrukturu se pan developer vykašle. V současném memorandu se Zličinem není napsáno, že má povinnost slibovanou infrastrukturu vystavět. Pouze může.
    Peníze, které by musel dát do výstavby infrastruktury by přece on nevydělal na prodeji předražených bytů. A snaží se lidem nakukat, že by jim musel zdražit byty..A chce hodit výstavbu infrastruktry na městskou část, která hospodaří s minimem peněz a ty budou teď navíc osekané kvůli koronaviru. Takže se k tomu nedostane hodně dlouho.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru