VŠ diplom nepředstavuje přidanou hodnotu na trhu práce

Kvalitní vzdělání je základ. Tedy vzdělávání, které prohlubuje dosavadní znalosti a rozvíjí nové dovednosti, reaguje na aktuální požadavky trhu a je otevřené moderním přístupům a metodám. Čeští zaměstnavatelé dnes těžce nalézají vhodné pracovníky i přes skutečnost, že nezaměstnaných je u nás v současné době téměř 400 tisíc. Kamenem úrazu je chybějící kvalifikace.

Nejen dnešní doba plná moderních technologií a dynamických změn klade na zaměstnance vyšší a náročnější požadavky. Vysoké nároky mají i samotní zaměstnavatelé. Uvědomují si totiž, že kvalitní nábor pracovníků dost zásadně ovlivňuje celkovou konkurenceschopnost firmy na trhu.

“Má-li uchazeč vystudovanou vysokou školu a kratší praxi za sebou, neznamená to ještě, že najde uplatnění na pracovním trhu. Roli dnes hraje řada dalších aspektů. Zda sleduje nové trendy a aktuální dění na trhu, má přehled v oboru, dorozumí se v cizích jazycích a je jednoduše otevřený dalšímu vzdělávání a neustálému zdokonalování po pracovní i osobnostní stránce,” popisuje ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Vysokoškolský diplom dnes nestačí

Zájem o profesní vzdělávání v České republice roste. Akademické tituly už totiž pro absolventa nepředstavují přidanou hodnotu na trhu práce. Jejich počet se u nás neustále zvyšuje a pro firmy tak přestávají být odrazem kvality a potřebné kvalifikace. Tím je až další profesní vzdělávání, které pomáhá získat konkurenční výhodu v určitém oboru a je tak dobrou cestou k získání vysněného zaměstnání.

Dobrý obrázek o uchazečích dnes firmám poskytuje absolvování MBA studia. Získaný titul o jeho nositeli mluví jasně. Jde o aktivního a houževnatého člověka, který se chce neustále rozvíjet a je odhodlaný jít za svým cílem. MBA studium jeho absolventům přináší nové teoretické a zejména praktické poznatky z vybraného oboru, přičemž dostupných programů je opravdu široké spektrum. Studovat lze od klasických ekonomických oblastí, přes právní aspekty podnikání až po specifický management pro zdravotníky či hasičské sbory. Studiem si absolventi doplní své dosavadní vzdělání a prohloubí znalosti o zkušenosti lektorů z praxe. Získají větší nadhled, jistotu a především odvahu i sebevědomí k budování vlastní kariéry.

Studujte MBA online již od října

Mezi nejvýznamnější poskytovatele MBA studia v České republice s více než 900 úspěšnými absolventy a 400 současnými studenty patří institut CEMI. Poskytuje jednoroční online studium v sedmi MBA a LLMoborech vyučovaných v českém jazyce, které jsou přizpůsobeny potřebám českých a slovenských studentů a také místnímu trhu práce. Dále nabízí také dva programy v angličtině, jež jsou celosvětově využitelné a jsou vyučovány mezinárodním týmem lektorů. Absolventi tak kromě odborných znalostí mohou zlepšit i svou jazykovou vybavenost.

Profesní programy se zahajují dvakrát ročně. Aktuálně se nové obory otevírají v říjnu 2016 a do 30. září je možné zasílat přihlášky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru