Vy nám Huawei, my vám FedEx!

Názor
Tak jako Trumpova administrativa míří kromě povšechných cel i na konkrétní firmy, jež umisťuje na černou listinu, vytvořil Peking svůj „seznam nespolehlivých entit“, které poškozují zájmy čínských firem.
Podle čínských úřadů prý americký kurýrní a logistický gigant špatně doručoval zásilky. Foto: Pixabay

Zatímco Spojeným státům je trnem v oku zejména společnost Huawei, která je podle Trumpa „velkým nebezpečím“ z hlediska bezpečnostního, první „entitou“, na niž Peking zaměřil svoji pozornost, je FedEx.

Americký kurýrní a logistický gigant podle čínských úřadů prý „špatně doručoval zásilky“, tudíž je třeba jej prošetřit. Dvě japonské zásilky měl místo čínské adresy zrovna zmíněné společnosti Huawei doručit do Spojených států a s dalšími dvěma, tentokrát z Vietnamu, plánoval učinit cosi podobného.

FedEx chybu uznává, omluvil se za ni a uvedl, že k přesměrování zásilek nedošlo pod žádným vnějším tlakem. Huawei však vztah s ním prověří a je otázkou, zda jeho služeb bude dále využívat.

Celá věc velmi pravděpodobně souvisí s houstnoucí atmosférou obchodní války a rostoucí podezíravosti na obou stranách střetu, která už se neomezuje jen na politické kruhy, což opravdu v lecčems připomíná studenou válku.

Autor je hlavní ekonom společnosti Czech Fund
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Česko zatím bylo vůči Trumpovým obchodním válkám imunní. To se ale brzy změní

  1. dve zasilky, kazda z jine destinace……..japonska a Vietnamu……a obe skonci v USA a ne u firmy Huawei v Cine……a to FedEx nespolupracuje s FBI,CIA a kdovi s kym jeste? Fakt si ti vypatlanci v USA mysli, ze jim nekdo bude verit, ze to byla nahoda?

  2. Jen vypatlanec může hodnotit firmu doručující miliony zásilek denně na základě dvou ojedinělých chyb. V tom případě bude Česká Pošta asi spolupracovat s Kimem, když v mé záležitosti měla letos ze dvou zásilek dva problémy, že?

    • Cetl jste to ? Dve zasilky kazda z jineho koita sveta a meli je dorucit firme Huawei ale misto toho to otoci pres cely svet a doruci to do USA… tohle se ani na poste nestane a pravdepodobnost ze by dve nezavisle zasilky od pana Novaka skoncily OBE nekde v Kanade je do oci bijici… v tomto pripade je to tez do oci bijici kdyz zrovna zasilky pro Huawei skonci v USA… opravdu nahoda…

  3. Jen at Čína zavede obdobné sankce, jako zavádí USA. Vždyt by to tak mělo být normální a na důvodu nezáleží. Prostě bych vydal zákaz a basta. Dokud to nebude firmy z USA šeredně bolet, tak potáhnou se zločinci z Washinghtonu za jeden provaz.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Ekonomika

V americko-čínské celní válce vítězí Brazílie

Po několik týdnů teď americký prezident Donald Trump se světovými trhy příliš nehýbal. Burziány jeho zklidnění ukolébalo. Podstatná část jich uvěřila, že dohoda o dílčím smíru USA a Číny v celní válce, která už trvá …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru