Východní um, adaptovaný pro potřeby západního člověka: Unikátní vlastní koncept resortu Mandira

Západní svět se mění, začíná nová éra hodnot a povědomí o tom, jak vnímáme vlastní zdraví. Originálně vyvinutý koncept tzv. holistické ajurvédy, propojující tisíce let staré znalosti s moderní vědou a potřebami západního člověka, naleznete jen v rakouském Resortu Mandira.
Zahrada v duchu holistické ajurvédy pro západní svět v rakouském Resortu Mandira. Foto: Michael Huber

Ajurvéda pro západní svět

Indie se od Evropy liší v mnoha směrech. Je tu jiná strava, nabídka potravin, klima, civilizační choroby, ale také potřeby a nároky, kterým člověk čelí.

Rozdíl mezi holistickou ajurvédou a jejím tisíce let starým protějškem vysvětluje Christina Mauracherová následovně: „Detailně jsme analyzovali účinky ajurvédy a přizpůsobili ji potřebám západního světa. Vznikly tak nové metody, receptury a způsoby ošetření v kombinaci s léčebnými a terapeutickými postupy, které jsou přesně šité na míru západní společnosti.“

Koncept holistické ajurvédy od Christiny Mauracherové

Resort Mandira v Bad Waltersdorfu je prvním a jediným zařízením, které se zaměřuje na dosažení celostní fyzické a psychické pohody západního člověka s využitím vlastního originálního konceptu holistické ajurvédy. Koncept zahrnuje tradiční znalosti, vědecky podložené medicínské přístupy, diagnostiku a terapie, samostatně vyvinuté terapie i vlastní nutriční přístup.

Holistická prevence a regenerace

Výraz „holistický“ vychází z řeckého holos (celek) a znamená celostní, celistvé či úplné. Podle tohoto učení dokážeme významné souvislosti rozpoznat pouze tehdy, máme-li k dispozici všechny relevantní aspekty, které do řešení také zahrneme.

V Evropě dominuje konvenční medicína, která má do jisté míry omezené uplatnění. Celostní medicínská orientace a holistická ajurvéda naproti tomu nabízí účinné cesty proti civilizačním chorobám, jejichž výskyt neustále stoupá.

„Tento negativní vývoj je zapotřebí zpomalit. Holistická ajurvéda stojí na osmi pilířích, které jsme vyvinuli za více než deset let studia a praxe (Health MED, konzultace a léčba, Healing Spirit neboli léčivý duch, prevence & regenerace, Skin Solutions, Mandira Ahara, jóga a meditace, sport a pohyb). Na jejich koncipování jsme spolupracovali s ajurvédskými praktiky, klasickými i komplementárními lékaři, stejně jako s psychology a odborníky na cvičení a výživu,“ vysvětluje Christina Mauracherová.

Z celé symbiózy vznikl soubor přístupů a řešení, které se přesně přizpůsobují současnému západnímu životnímu stylu a potřebám a úkolům, kterým denně čelíme.

Objevujeme znovu odolnost

Holistická ajurvéda má jednu zvláštnost: Propojuje metody mentálního screeningu s koučinkem. Tento přístup se aktuálně ukazuje jako velice funkční. Ještě před pár lety to byl především společenský tlak a stres, který nás často dohnal na hranice psychických limitů.

Během pandemie se však na naší psychice začínaly projevovat devastující dopady strachu a sociální izolace, o válečných hrůzách ani nemluvě. Poslední dva roky nám nepokrytě ukazují, jak se vše točí především okolo zdraví.

„Naším posláním je dávat tělu, mysli a duši správnou hodnotu. Ajurvéda už přes pět tisíc let nahlíží na lidi jako na celostní (= holistický) systém a uznává každého v jeho individuální konstituci,“ vysvětluje Christina Mauracherová.

„V holistické ajurvédě ukazujeme celostní způsoby, jak dlouhodobě posilovat odolnost, přijmout stres a strach a lépe se s nimi vyrovnávat. Uvolňujeme a ohraničujeme blokády, které si ani neuvědomujeme. Vytváříme tím základ pro dlouhodobé posilování psychiky a její trvalé udržení,“ dodává.

Holistická ajurvéda podporuje duševní zdraví právě celostním přístupem, vždy ve spojení s manuálním ošetřením, cvičením, výživou a koučinkem.

Holistická ajurvéda – prevence a regenerace

Zbavte se balastu – fyzicky i psychicky – najděte znovu rovnováhu
Řešte zdravotní potíže – nebojujte jen s příznaky
AyurDetox – je třeba vyloučit nahromaděné toxiny a odpadní látky
Posilněte svůj imunitní, trávicí a metabolický systém
Podporujte zdravý spánek, čistotu a vitalitu
Posilujte odolnost
Preventivně a aktivně podporujte zdraví, pohodu a zdravý životní styl

Unikátní koncept holistické ajurvédy, založený Christinou Mauracherovou

V kombinaci s léčivou termální vodou
V kombinaci s konvenční a komplementární medicínou
Ajurvédská výživa ve fázích – přizpůsobená tělesné konstituci a cílům, kúry s využitím místních potravin
Holistický přístup, založený na osmi pilířích – od výživy, přes diagnostiku a léčbu až po cvičení, relaxaci, koučování mysli a zdraví pokožky
Programy přizpůsobené západní civilizaci, jejímu životnímu stylu a specifickým civilizačním chorobám

S čím holistická ajurvéda pomůže

Hloubkové čištění, vyloučení toxinů
Posílení imunitního systému a odolnosti
Podpora ve změně životního stylu
Náprava metabolických poruch
Redukce hmotnosti
Odbourání stresu a prevence syndromu vyhoření
Podpora pohyblivosti a prevence revmatismu
Léčba problémů s klouby a zády
Snížení stavů vyčerpání
Genderově specifické léčby
Zpevnění a detoxikace pokožky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB