Výkon průmyslu v Německu byl v prvním čtvrtletí velmi dobrý

Názor
Z pohledu dat byl tento týden poměrně nezajímavý. Zkraje týdne zvedl náladu investorům vyšší růst čínského hrubého domácího produktu (HDP) za první čtvrtletí. Německý ZEW index, který je založen na průzkumu mínění mezi ekonomickými analytiky a investory, přinesl smíšený obrázek, když ve složce očekávání zklamal, zatímco v hodnocení současné situace očekávání předčil.
Výkon průmyslu, minimálně v Německu, byl v prvním čtvrtletí velmi dobrý, což by se mělo odrazit i v růstu indikátorů PMI. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Předběžné indikátory PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.) za duben se jak v Německu, tak i v eurozóně výrazně zlepšily v oblasti služeb. V průmyslu sice zaostaly za tržními očekáváními, za tímto vývojem nicméně zřejmě stále stojí lepšící se situace v subdodavatelských řetězcích, která výsledek opticky snižuje.

Výkon průmyslu, minimálně v Německu, byl v prvním čtvrtletí velmi dobrý, což by se mělo odrazit i v růstu indikátorů PMI. Absenci zajímavějších údajů odpovídalo i obchodování se společnou evropskou měnou. Ta se držela v poměrně úzkém pásmu 1,092-1,096 USD/EUR.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Ceny v německém výrobním sektoru klesají už půl roku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Průmyslu chybí nové zakázky

Situace v českém průmyslu se nezměnila k lepšímu ani v květnu. Index nákupních manažerů (PMI) sice už nepoklesl, nicméně stagnoval na velmi slabých 42,8 bodech. A to neznamená nic jiného než útlum.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB