Výlety za humny: Sasko pro celou rodinu

Už vás česká kotlina omrzela? Nechce se vám tahat přes půl Evropy až do Chorvatska, kam navíc mají namířeno tisíce Čechů? Vyrazte kousek za hranice a objevte krásy německého Saska. Navštivte jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě, vyplujte na lodičkách po kanálech Lipska nebo se vraťte do pravěku s dinosaury v Budyšíně.
K nejoblíbenějším atrakcím v Parku Belantis patří například Údolí faraonů, jež se pyšní 38 metrů vysokou pyramidou s vodní skluzavkou pro čluny. Foto: Saská turistická kancelář

Letní prázdniny se rozjely na plné obrátky, a vy stále váháte, kam vytáhnout děti na dovolenou nebo na prodloužený víkend? Jen kousek za humny se nachází Sasko. Nabízí skvělé vyžití pro rodiny s dětmi.

Zoologická chlouba Lipska

Každé dítě se rozplývá při pohledu na zvířátka. Co ratolesti potěšit návštěvou jedné z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě, jež se rozkládá na rozloze 26 hektarů. Nevídanou podobu ji od samého začátku vtiskl její zakladatel Ernst Pinker, který v roce 1878 zvelebil zahradu v okolí své restaurace a umístil do ní exotická zvířata z Afriky, Asie i Jižní Ameriky.

„Za největší chloubu považujeme pavilon opic Pongoland se čtyřmi druhy lidoopů. Unikátní je i pavilon Gondwanaland, kde se můžete projíždět na lodičkách tropických deštným pralesem. Čeká na vás jeskyně, kde se dozvíte o vzniku Země, a nad hlavami vám létají barevní ptáčci nebo skáčou malé opičky,“ láká k nezapomenutelné jízdě průvodkyně Silke Giersch.

A pro malé zvědavce je také připravena naučná stezka plná dobrodružství. Děti se nejen dozvědí, kolik váží jednotlivá zvířátka, ale pokusí se také uhodnout, které zvíře si na jaké dobrotě pochutnává.

Reprofoto: zoo-leipzig.de

Od pyramidy až k Indiánům

Pokud vaši malí rozverové stále nemají dost a nekonečné pohledy na zvířátka jim zkrátka nestačily, vyrazte s nimi jen kousek od Lipska. Zábavní park v Belantisu ležící zhruba 20 kilometrů od metropole zabaví vaše děti na celý den.

„K nejoblíbenějším atrakcím patří například Údolí faraonů, jež se pyšní 38 metrů vysokou pyramidou s vodní skluzavkou pro čluny. Jde o obdobu horské dráhy, jen je na vodě,“ uvádí Dorothea Schäffler, manažerka Saské turistické kanceláře.

A zábava neskončí. Adrenalinový zážitek z Ostrova rytířů, kde se mohou projet na horské Dračí jízdě, která jede rychlostí až 70 kilometrů za hodinu, je nezapomenutelný. Na Pobřeží objevitelů na ně čeká 13metrový stožár pirátské lodi, z něhož se pak volným pádem spustí dolů. Pláž bohů nabízí unikátní atrakci Božský let. Stačí jen nasednout do speciálního sedadla s křídly a „odletět“, kam se vám zlíbí. Čeká na vás Prérie Indiánů s velkým kyvadlem, kolotoče, lodičky, horské dráhy… Děti vás budou milovat.

Foto: Saská turistická kancelář

Obdivujte Sasko z paluby

Kam s dětmi po celodenním řádění v zoo nebo v zábavním parku? Oddechněte si cestou na lodičkách po kanálech Lipska. Nejenže se příjemně ovlažíte, ale navíc se před vámi otevřou nekonečná a krásná panoramata. A výběr tras je opravdu pestrý. Celková délka vodních cest je totiž úctyhodných 176 kilometrů, takže byste mohli plout i celé týdny křížem krážem.

„Rozhodně doporučuji vyzkoušet romantickou plavbu gondolou z Malých Benátek ke kanálu Karla Heineho. Během cesty můžete obdivovat industriální architekturu čtvrti Plagwitz. Dřívější továrny byly přestavěny na atypické byty, které dnes patří ve městě k nejdražším,“ uvádí tipy na plavbu Schäffler. K oblíbeným rodinným trasám patří také trasa vedoucí z městského centra před kouzelnou lužní oblast až ke Cospundenskému jezeru.

PSALI JSME:
Tropical Islands – dobijte si baterie v německých „tropech“

Pravěká tečka za prodlouženým víkendem

Kdo by nemiloval dinosaury. Vždyť řada z nás je odkojena legendárním filmem Karla Zemana „Cesta do pravěku“ z roku 1955.

Saurierpark Kleinwelka v Bautzenu (česky Budyšín) je jejich skutečným rájem. Lávová pole, vyceněné tesáky a hrůzostrašný řev 230 soch uspokojí i ty nejzvídavější badatele minulosti. Mobilní aplikace je navíc dostupná v češtině, a tak si můžete přečíst detaily o době, stravě, váze či rychlosti každého z prehistorických zvířat.

Foto: Saská turistická kancelář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Polovina letních zájezdů je už vyprodaná

Češi se opět ve velkém vrátili k nakupování letních dovolených s mnohaměsíčním předstihem. Zájem o takzvané First Minute zájezdy u cestovních kanceláří meziročně vzrostl o patnáct až dvacet procent. Až polovina …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Peníze narveme do lidí, hlásí Babiš. Z hojnosti, která končí

Názor
Starobní důchody podle premiéra Andreje Babiše (ANO) příští rok vzrostou na průměrných patnáct tisíc korun měsíčně a růst pak mají i nadále. Opakuje, že „peníze narveme do našich lidí“, do důchodců a zejména do důchodkyň. Libozvučně to zní masám, hlavně v regionech. Má to jen malé ale…
Rolovat nahoru