Vyplácel si 100 tisíc měsíčně, jeho firma dluží investorům nejméně 55 milionů

Odměnu sto tisíc korun měsíčně si minimálně od října 2017 vyplácel Mgr. Robert Krejčí, jako jednatel firmy Triload Invest, která se zaměřovala na investice do relaxačních a sportovních center a která, jak vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku, dluží několik desítek milionů korun.
Robert Krejčí na archivní fotografii. Foto: Archív

Podle informací serveru www.rizikovedluhopisy.cz investoři, kteří si v minulých letech pořídili dluhopisy uvedené firmy, nyní v insolvenčním řízení nárokují téměř padesátimilionovou sumu. „Z ní však, s největší pravděpodobností, uvidí pouhý zlomek,“ říká za server Eliška Skřivanová.

Podle zjištění a výpočtů portálu FAEI.cz z dokumentů, které soudu předložil předběžný insolvenční správce JUDr. Jan Langmeier, ale Triload Invest dluží investorům výrazně více. Závazky vyplývající z dvouletých firemních „triloadích“ dluhopisů „9 % 2019“ jsou ve výši 1,7 milionu korun, z bondů „8,1 % 2020“ 1,3 mil. Kč a z desetiletých s nabízeným ročním zhodnocením 12 procent 52,7 milionu Kč. Robert Krejčí, jednatel společnosti Triload Invest přitom předběžnému insolvenčnímu správci sdělil, že byly vydány dluhopisy v nominální výši cca 70 milionů Kč.

Seznam věřitelů – dluhopisových investorů, který dlužník insolvenčnímu správci předložil, však zjevně není kompletní. Potvrdil to jak sám Langmeier, jenž vyjádřil pochybnosti o úplnosti údajů uvedených v seznamech, tak jeden z poškozených dluhopisových investorů, který se v seznamu „ušitém“ Mgr. Krejčím nenašel. „Pan Krejčí mu (předběžnému insolvenčnímu správci – pozn. red.) dal seznam věřitelů a nejen já, ale i další tam vůbec nejsme,“ tvrdí věřitel.

Pravděpodobně nejvíc problematické jsou desetileté bondy s 12% úrokem: Jak je zřejmé z pravděpodobně nekompletního seznamu od věřitele, vybráno bylo přes 54 milionů korun, čímž mohlo dojít k porušení podmínek České národní banky (ČNB). Jejímu dohledu totiž nepodléhají jen ty nabídky korporátních dluhopisů, jejichž objem nepřevýší částku jednoho milionu eur či její ekvivalent v korunách.

PSALI JSME:
Další firma přestala vyplácet slíbené výnosy z korporátních dluhopisů

Snaha o vyvádění majetku

Portál Rizikové dluhopisy také uvedl, že průběh řízení komplikuje také minimální součinnost emitenta a snaha o vyvádění majetku, a to i navzdory předběžnému opatření, které soud ve věci vydal. Městský soud v Praze začátkem letošního vydal předběžné opatření na majetek dlužníka, protože docházelo k opakovaným pokusům o vyvedení majetku z majetkové podstaty. Jednatel společnosti Robert Krejčí se například pokoušel zpeněžit Hotel Lučany za necelých 13,5 milionů Kč, ale také i další nemovitosti.

Navíc dlužník od zahájení insolvenčního řízení soudu neposkytuje součinnost. „Předběžnému insolvenčnímu správci od jeho ustanovení poskytuje součinnost velmi omezeně, v poslední době již vůbec. Přestože předběžný insolvenční správce opakovaně dlužníka žádal o zpřístupnění nebo předání účetnictví, toto se do dnešního dne nestalo,“ uvedl ve vyjádření předběžný insolvenční správce JUDr. Jan Langmeier.

Nicméně z informací, které jsou k dispozici, vyplývá, že Triload Invest Roberta Krejčího dlužil firemním partnerům 3,8 mil. Kč, zdravotním pojišťovnám, správě sociálního zabezpečení a finančnímu úřadu 2,6 milionu korun a zaměstnancům firmy přes dva miliony korun. Včetně toho, že Krejčímu jako zaměstnanci dluží jeho firma mzdu ve výši 670 tisíc korun.

PSALI JSME:
„Dluhopisový“ Triload Invest hraje u soudu o čas. Pohledávku přihlásila i jeho „poloviční britská dcera“ v nucené likvidaci

Pohledávka od britské firmy v likvidaci

Jak portál FAEI.cz upozornil už letos v březnu, na současném insolvenčním řízení společnosti Triload Invest je pikantní mimo jiné i to, že mezi téměř sedmdesáti přihlášenými pohledávkami figuruje i britská společnost Triload Capital Ltd., kterou česká Triload Invest z poloviny vlastní. Jde o pohledávku, která vznikla na základě smlouvy o převzetí dluhu ve výši necelých šesti milionů korun, již do insolvenčního řízení přihlásil 26. února 2019 Daniel Křivánek.

Ten byl loni v dubnu jmenován ředitelem britské Triload Capital, zatímco Robert Krejčí je v britském firemním rejstříku u této firmy veden jako „osoba s podstatným vlivem“ (pozn. red. – disponuje s více než 25 %, ale méně než s polovinou firemních podílů).

Datum přihlášení zmíněné pohledávky je také důležité. Britský firemní rejstřík totiž u společnosti Triload Capital Ltd., registrační číslo 07945821, u statutu uvádí „Liquidation“, tedy že je v procesu likvidace. A z rejstříku také vyplývá, že Vrchní soud pro Anglii a Wales (High Court of Justice) vydal příkaz k nucené likvidaci firmy už 23. ledna letošního roku. Z přihlášky pohledávky v tuzemském insolvenčním rejstříku ale nevyplývá, k jakému datu byl Městskému soudu v Praze předložený výpis z britského „Companies House“ pořízen.

PSALI JSME:
Točil film Nebát se a nakrást. Jeho firma si půjčila a nesplácí

Zavřít reklamu ×
  1. zavřít a sebrat všechen majetek včetně posledních trenek…..Do doby, než rodina vrátí jím odkloněné peníze, bude sedět, třeba až do smrti, a bude taky pracovat, ne že bude mít 3x denně jídlo a teplo a teplou vodu…potřeboval by zhubnout

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB