Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané výdaje, máte samozřejmě na výběr. Buď si vezmete úvěr, nebo objevíte kouzlo kreditních karet. Ty představují novodobé úvěrové produkty, které mají své výhody. Musíte s nimi však umět zacházet.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Co je to kreditní karta?

Kreditní karta na první pohled vypadá, jako klasická debetní karta, jíž vlastní asi každý majitel bankovního účtu. Jenže, fyzická podoba ještě neznamená, že jde o to samé. Čerpání peněz z kreditky je trochu odlišné.

  • Peníze jsou čerpány od banky, nikoliv z vašeho účtu.
  • Kreditní karta je formou úvěru, který lze využívat opakovaně.
  • Poskytována je bankovními i nebankovními společnostmi.

Kreditní karta – Tak trochu jiný úvěr

Ne nadarmo se říká, že kreditní karta může být dobrým sluhou, ale také zlým pánem. Záleží na tom, jak s ní zacházíte. Vzhledem k tomu, že neplatíte vlastními penězi, je třeba je splácet. A právě v tomto případě je výhodné bezúročné období.

V závislosti na poskytovateli kreditní karty má délku 45 až 60 dní. Když peníze splatíte v této době, nehradíte žádný úrok navíc. Ten je totiž poměrně vysoký. V podobných benefitech by šlo jistě pokračovat.

  • Slevy u obchodních partnerů při placení kreditní kartou.
  • Výhodné směnné kurzy při cestě v zahraničí.
  • Cestovní pojištění a jiné druhy pojištění.

S kreditní kartou nemusíte platit vlastními financemi, které budete prozatím úročit třeba na spořicích účtech. I tak může vypadat další výhoda tohoto platebního prostředku.

S čím je třeba počítat?

Každé pro má i své proti. A tím je vysoká úroková sazba za vypůjčené peníze. Proto vždy splácejte své finanční závazky včas, ideálně v bezúročném období. Zároveň počítejte s tím, že většina kreditních karet je spojena s poplatky za vedení. Podstatné je pohlídat si včasné splácení, protože i stále rostoucí inflace navyšuje úroky u kreditních karet.

Vyřízení kreditní karty on-line

Máte zájem o kreditní kartu a jste si jisti, že ji budete využívat tím správným způsobem? Pak neváhejte a požádejte o vámi zvolený úvěrový produkt on-line. V první fázi proveďte důkladné srovnání nabídek na trhu a pak jen vyplňte příslušnou žádost. V tomto směru vám bude nápomocen srovnávač Půjčka.co, kde najdete vše potřebné.

  • Porovnání kreditních karet během pár vteřin.
  • Komplexní informace o produktech.
  • Vyřízení v rámci minut.

Podlehněte kouzlu kreditních karet a naučte se je správně využívat. V době rychle rostoucí inflace a nežádoucího zdražování se mohou stát dobrým pomocníkem. Musíte je však používat vhodným způsobem, abyste neplatili více, než musíte. Flexibilní úvěr, o který není nutné žádat opakovaně a můžete ho mít neustále při sobě.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.