Vyšehradská jízda – zážitková hra Nadace Jedličkova ústavu

Nadace Jedličkova ústavu po charitativní hře „Vyšehradem pro kolíček“, kterou vytvořila v loňském roce, přichází s novinkou „Vyšehradská jízda“.
Na vozíku sice hráči fyzicky nepojedou, ale jejich virtuální průvodce ano. Ilustrační foto: Nadace Jedličkova ústavu

Ta byla vytvořena přímo pro mobilní aplikaci a můžete si díky ní ozvláštnit návštěvu Vyšehradu zážitkovou hrou, která je vhodná pro rodiny se staršími dětmi, partu přátel nebo teambuildingové firemní akce. Hra trvá dvě až tři hodiny a je celá bezbariérová. Jejím zakoupením lidé přispějí Nadaci Jedličkova ústavu na péči o děti a mladé lidi s handicapem.

Virtuálním průvodcem ve hře je Ruda – student Jedličkova ústavu, který je na vozíku. Hráči se díky němu podívají na svět okolo sebe očima lidí s handicapem. Co může zažít vozíčkář na obyčejné procházce?  Na vozíku sice hráči fyzicky nepojedou, ale jejich virtuální průvodce ano. Musí tedy zapomenout na schody a vysoké obrubníky, přes ty neprojedou… A co když se píchne kolo u vozíku nebo přestane fungovat naslouchátko…? Účastníky čeká ta pravá „Vyšehradská jízda“.

Cesta začíná před bazilikou sv. Petra a Pavla a na hráče čeká 20 zastavení na Vyšehradě – projdou se například po vyšehradských hradbách, podívají se do tunelů pod hradbami nebo budou hledat legendární Čertův sloup. Na každém stanovišti před nimi vyvstanou nové výzvy. Budou plnit úkoly, zdolávat nástrahy cesty a šifry. Ty musí ovšem zvládnout s možnostmi, které má vozíčkář a přes všechny překážky se dostat až do cíle.

„Snahou Nadace Jedličkova ústavu bylo najít novou fundraisingovou aktivitu, při které se lidé pobaví a zároveň svojí účastí přispějí na dobrou věc. Zážitková hra v pěkném prostředí Vyšehradu, se nám osvědčila už v loňském roce, tak jsme se ji letos rozhodli rozšířit o verzi pro mobilní telefony a vznikla tak nová hra – Vyšehradská jízda. Myslím, že se nám v tomto případě povedlo spojit příjemné s užitečným. Lidé mají možnost vyzkoušet si virtuální zábavnou formou, jaké to je zvládat zdánlivě běžné činnosti na vozíku a věřím, že to pro ně může být zajímavá a obohacující zkušenost. Obyčejná procházka po Vyšehradě se totiž rázem může stát neobyčejnou, řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Markéta Balvínová.

Hra má lehčí obtížnost, kterou si skvěle užije skupina začínajících, nebo středně pokročilých hráčů únikových her, kteří si chtějí zpestřit procházku po Vyšehradě a zažít něco nového.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Covid jako šance. Malí farmáři prodali více vína i bioproduktů

Analýza
Ve všeobecné vlně stížností mnoha firem, jak koronavirová pandemie negativně dopadla na jejich podnikání, existují i výjimky. Mezi ty překvapivé patří drobní zemědělci, kteří si i v tak těžké situaci dokázali poradit a v druhé vlně pandemie dokonce zaznamenali zvýšený zájem například o víno nebo bio lokální produkty.