Vývoj nezaměstnanosti ve světě

Názor
Zářijová míra nezaměstnanosti ve Spojených státech klesla na 7,9 procenta ze srpnových 8,4 %. V dubnu přitom dosahovala úrovně 14,7procenta. Trhy daný výsledek vnímají spíše smíšeně, když nově vytvořených míst bylo 661 tisíc oproti očekávaným osmi stům tisícům.
Téměř tři čtvrtiny volných pozic jsou určeny pro lidi s nižším či základním vzděláním. Ilustrační foto: Pixabay.com

Největší nárůst nových míst zaznamenala odvětví jako maloobchod, zdravotnictví nebo zábava a volný čas. Pozadu nezůstávají ani evropská čísla. Německá míra nezaměstnanosti v září také lehce klesla na 6,3 procenta ze srpnových 6,4 %. V České republice se pak meziměsíčně daný ukazatel nijak nezměnil, a tak setrval na 3,8 procenta.

Počet volných pracovních míst stále převyšuje počet nezaměstnaných. Nicméně téměř tři čtvrtiny volných pozic jsou určeny pro lidi s nižším či základním vzděláním. Pro kompletní globální pohled bychom neměli vynechat Japonsko, které se dostalo na tříleté maximum v podobě tří procent.

Autor je investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Japonsko hlásí rekordní propad ekonomiky

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Práce na dohodu je výhodnější než loni

Přijít o dobrého pracovníka? To většina firem vidí až jako poslední řešení, proto se snaží hledat nouzové řešení v podobě zkrácených úvazků, sdílených pozic a v neposlední řadě i větším využití dohod o provedení …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru