Výzva české vládě: Je nezbytná rychlá pomoc opuštěným dětem na Ukrajině

V současném válečném konfliktu na Ukrajině jsou těmi nejohroženějšími a nejzranitelnějšími děti. O některé se mohou postarat jejich rodiny. V rámci humanity prosíme všechny zúčastněné strany, aby jejich bezpečnost byla prvořadá. Stále častěji se k nám ale dostávají zprávy o dětech na Ukrajině, ukrajinské i ruské národnosti, které rodiny nemají.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Některé jsou v ústavech, některé o rodiny přicházejí v důsledku války. Fotografie z ukrajinského dětského domova v Kirovohradu, ve kterém se malé děti schovávají před bombardováním ve sklepě, nemají teplé oblečení, jídlo, dostatek pití, je jedním z mnoha tragických příběhů dnešních dní. O to více ale vypovídajícím.

Dobrá rodina jako největší doprovázející organizace v České republice zaznamenává velký počet pěstounů, ale také nepěstounů, kteří jsou připraveni vzít si k sobě dítě z válkou zasažené oblasti, a zajistit mu bezpečí, materiální i psychickou pomoc. Stejné zprávy máme také z dalších organizací napříč Českou republikou.

Prosíme a vyzýváme Vládu České republiky, aby pomohla s dopravou těchto dětí z postižených oblastí do bezpečí České republiky. Aby vstoupila v okamžité jednání s ukrajinskou stranou, a aby bylo možné péči o takto zasažené děti v České republice neprodleně zahájit.

Prosíme a vyzýváme relevantní ministerstva, aby ihned zajistila legislativní rámec této péče, a případně pomohla také finančně. Prosíme organizace, které na Ukrajině působí, aby se zaměřily na opuštěné děti, a v nejkratší možné době je pomohly dopravit do bezpečí za hranicemi Ukrajiny.

Jsme připraveni úzce spolupracovat se státními orgány, samosprávami, stejně jako s dalšími neziskovými organizacemi. A to nejen v zajištění dočasného domova pro tyto děti, ale také s odbornou a materiální pomocí. Aby dopad na děti byl v tomto ohledu minimální, musí k efektivní podpoře dojít co nejdříve.

Obáváme se, že jen humanitární pomoc v místě pro tyto děti nestačí. Prosíme proto, jednejme.

Dobrá rodina o.p.s.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

9 způsobů, jak ochránit své úspory před inflací

Každý si říká, jestli je rozumné začít investovat teď v době začínající krize, kdy všechny aktiva klesají. Přitom čekání na lepší chvíli, je to nejhorší, co můžete při investování udělat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.