Výzva české vládě: Je nezbytná rychlá pomoc opuštěným dětem na Ukrajině

V současném válečném konfliktu na Ukrajině jsou těmi nejohroženějšími a nejzranitelnějšími děti. O některé se mohou postarat jejich rodiny. V rámci humanity prosíme všechny zúčastněné strany, aby jejich bezpečnost byla prvořadá. Stále častěji se k nám ale dostávají zprávy o dětech na Ukrajině, ukrajinské i ruské národnosti, které rodiny nemají.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Některé jsou v ústavech, některé o rodiny přicházejí v důsledku války. Fotografie z ukrajinského dětského domova v Kirovohradu, ve kterém se malé děti schovávají před bombardováním ve sklepě, nemají teplé oblečení, jídlo, dostatek pití, je jedním z mnoha tragických příběhů dnešních dní. O to více ale vypovídajícím.

Dobrá rodina jako největší doprovázející organizace v České republice zaznamenává velký počet pěstounů, ale také nepěstounů, kteří jsou připraveni vzít si k sobě dítě z válkou zasažené oblasti, a zajistit mu bezpečí, materiální i psychickou pomoc. Stejné zprávy máme také z dalších organizací napříč Českou republikou.

Prosíme a vyzýváme Vládu České republiky, aby pomohla s dopravou těchto dětí z postižených oblastí do bezpečí České republiky. Aby vstoupila v okamžité jednání s ukrajinskou stranou, a aby bylo možné péči o takto zasažené děti v České republice neprodleně zahájit.

Prosíme a vyzýváme relevantní ministerstva, aby ihned zajistila legislativní rámec této péče, a případně pomohla také finančně. Prosíme organizace, které na Ukrajině působí, aby se zaměřily na opuštěné děti, a v nejkratší možné době je pomohly dopravit do bezpečí za hranicemi Ukrajiny.

Jsme připraveni úzce spolupracovat se státními orgány, samosprávami, stejně jako s dalšími neziskovými organizacemi. A to nejen v zajištění dočasného domova pro tyto děti, ale také s odbornou a materiální pomocí. Aby dopad na děti byl v tomto ohledu minimální, musí k efektivní podpoře dojít co nejdříve.

Obáváme se, že jen humanitární pomoc v místě pro tyto děti nestačí. Prosíme proto, jednejme.

Dobrá rodina o.p.s.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB