Wolt Drive nastavuje laťku. On-line nákupy z e-shopu až ke dveřím za 30 minut

Finská technologická společnost Wolt, která je globálním hráčem v 27 zemích světa a která spravuje komerční platformu na doručování jídla i dalšího zboží, informovala, že rozšiřuje svou nabídku o novou službu Wolt Drive. Zákazníci díky nyní mohou obdržet své on-line nákupy z e-shopu až ke dveřím za pouhých 30 minut.
Poptávku po e-commerce službách, tedy nakupování přes e-shopy, výrazně posílila pandemie. Nyní zákazníci vyhledávají takzvaný q-commerce, tedy on-line nákupy, které umožňují doručování objednávek do několika minut. Ilustrační foto: Wolt

Každý obchod může svým zákazníkům nabídnout Wolt Drive jako možnost doručení, i když není v aplikacích Wolt. Služba bude k dispozici ve všech 14 českých městech, kde Wolt působí, uvedla firma v tiskové zprávě. Připomeňme, že jde o tato města: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, České Budějovice, Zlín, Pardubice, Liberec, Kladno, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Ústí nad Labem a Karlovy Vary.

„V rámci Wolt Drive poskytujeme e-shopům možnost dostat se ještě blíže ke svým zákazníkům a zajistit jim doručení zásilky už do 30 minut, nikoli hodin nebo dnů, jak je obvyklé. Rychlost je pro zákazníky klíčová a my ji dokážeme zajistit díky naší flotile kurýrů, která čítá více než pět tisíc partnerů, a špičkové technologii, která celou platformu řídí,“ informoval v tiskové zprávě Josef Dvořák, ředitel Wolt Drive pro Českou republiku.

Každý obchodník může nabídnout Wolt Drive jako možnost doručení pro své zákazníky u pokladny a v podstatě zapojit svůj obchod do logistické platformy Wolt.

Wolt Drive lze snadno získat jako plug and play verzi pro obchody. „Nemusíte si dělat starosti s technickými problémy, nebo investováním spousty času do zprovoznění služby. Toto je velmi důležitá část naší nabídky: Chceme, aby byl Wolt Drive rychlý a snadno ovladatelný,“ uvedl Dvořák.

Mezi prvními se na Wolt Drive připojila společnost Slevomat. „Ročně u nás zákazníci nakoupí dárky za tři čtvrtě miliardy korun. Dárek často řeší na poslední chvíli a díky Wolt Drive jim budeme schopni vyjít vstříc i v případě, že nechtějí zaslat poukaz do e-mailu, ale chtějí dárek opravdu rychle doručit v dárkovém balení,“ informovala Linda Vavříková, ředitelka dárkových příležitostí ve společnosti Slevomat.

PSALI JSME:
Budoucnost e-shopů: Až čtvrtina nákupů se přesune na internet

„Vzhledem k tomu, že nám nyní roste meziročně obrat o 83 procent, a to navzdory všem černým scénářům pro českou e-commerce, počítáme s tím, že letos budeme poukaz v dárkovém balení zasílat více než 130 000 zákazníků,“ odhadla.

„Ve Slevomatu jsme se rozhodli pro koncovou cenu 90 korun s DPH. Při doručení dárku do 30 minut jde podle nás o skvělý poměr cena/výkon. Wolt Drive spouštíme v průběhu léta, jakmile dokončíme technologickou implementaci. V první části pro Prahu, v druhé plánujeme Brno,“ upřesnila Vavříková.

PSALI JSME:
Společnost Allegro dokončila akvizici Mall Group a WE|DO

Poptávku po e-commerce službách, tedy nakupování přes e-shopy, výrazně posílila pandemie. Rostoucí obliba ale vedla k vyšším nárokům zákazníků, včetně těch na rychlost dopravy. Nyní tak zákazníci vyhledávají takzvaný q-commerce (quick commerce), tedy on-line nákupy, které umožňují doručování objednávek do několika minut.

Podle společnosti Statista tyto služby vyžaduje více než třetina zákazníků a poptávka po nich dále roste. Více než pětina (22 %) zákazníků v průzkumu společnosti Baymard Research dokonce uvedla, že opouští košík se zbožím ve chvíli, kdy zjistí, že je nabízená doprava příliš pomalá.

PSALI JSME:
Liftago bude nově rozvážet zásilky e-shopů

„Průzkumy nám ukazují, že ve službách q-commerce je budoucnost. Chceme proto využít platformu, kterou jsme vybudovali, abychom tuto možnost nakupování přinesli také ostatním prodejcům a zajistili jejich zákazníkům dobrou zákaznickou zkušenost. Věříme, že když budou se službami spokojeni, tak se budou rádi vracet,“ doplnil Josef Dvořák z Wolt Drive.

Na obdobném způsobu fungují rozvozové služby DoDo, Liftago či Messenger. Wolt však jako první poskytuje ultra rychlé doručení do 30 minut a navíc i komplexní řešení pro obchodníky. Výsledná částka za doručení se odvíjí od řady faktorů, ale řádově se bude pro e-shopy pohybovat v rozmezí 110-180 korun bez DPH, přičemž koncová cena pro zákazníka může být výrazně nižší.

PSALI JSME:
Internet je dnes pro českou ekonomiku významný zhruba jako celé stavebnictví

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

Zájem o obědy zdarma stále roste

Září není jen symbolem nadcházejícího podzimu, ale také průvanu v peněženkách všech rodičů. Na řadě výdajů můžeme ušetřit nákupem ve slevě, případně kompromisem v kvalitě. Ale co si počít, když jsou nad naše síly i …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB