Z malého fintechu stabilní firmou: BudgetBakers získali rekordní investici z Holandska

Český fintechový start-up BudgetBakers, který vyvíjí aplikace Wallet a Board, informoval, že získal investici ve výši téměř 160 milionů korun (6,25 mil. eur) od Jaspera Anderluha a Nielse Kloka, spoluzakladatelů evropského on-line brokera DEGIRO.
V čele BudgetBakers stojí vývojář Jan Muller a Michal Kratochvíl. Foto: BudgetBakers

Cílem investice je podpora dalšího růstu BudgetBakers na evropském trhu. Připomeňme, že přesně před dvěma lety start-up získal výše neupřesněnou investici od skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta na vývoj nové verze aplikace pro B2B trh (Board – pozn. red.).

Nová investice bude rozložena do tří let a holandští investoři získají v BudgetBakers minoritní podíl. Cílem je v těsné spolupráci s BudgetBakers a při využití jejích PSD2 licencí vybudovat novou pan-evropskou platformu, která bude svým zákazníkům poskytovat nejen služby v oblasti správy osobních financí nové generace, ale zároveň také obohatí produktovou nabídku o další služby.

„Stáváme se součástí fintechové platformy, která má v oblasti finančních služeb ty nejvyšší ambice. Naše technologie a know-how poskytujeme novému partnerovi, který je bude integrovat do budované celoevropské virtuální finanční platformy,“ sdělil Michal Kratochvíl, výkonný ředitel BudgetBakers.

PSALI JSME:
Co všechno jsme chtěli vědět o Fondee a nebáli se zeptat (1)

Podle něj ale zároveň budou klíčové produkty firmy, Wallet a Board, nadále fungovat jako samostatné aplikace, které společnost bude rozvíjet a rozšiřovat. Investované peníze chtějí BudgetBakers primárně využít na posílení a budování samotného produktu včetně jeho dalších jazykových lokalizací. S tím souvisí i plánované personální posílení od vývojářů až po management.

Technologickou spolupráci mezi BudgetBakers a novými investory bude zajišťovat nově vznikající platforma SnipTech.

„Zpřístupněním technologie BudgetBakers skrze API budou moct evropské banky, fintechy a další platformy třetích stran jednoduše implementovat velmi kvalitní PFM řešení (Personal Finance Management – pozn. red.) a nabídnout ho svým uživatelům,“ uvedl ke spolupráci Frank Schuitemaker, zodpovědný za obchodní stránku v oblasti API ve SnipTechu.

PSALI JSME:
Co všechno jsme chtěli vědět o Fondee a nebáli se zeptat (2)

Velký potenciál spolupráce vidí i Jan Müller, technický ředitel a zakladatel BudgetBakers: „Z původně malého fintechového start-upu se stáváme stabilní firmou s velkým potenciálem pro růst.“ Faktem je, že v posledních dvou letech firma ročně rostla nejméně o sto tisíc nových aktivních uživatelů z celého světa. V současnosti využívá aplikaci Wallet půl milionu aktivních uživatelů, tedy asi desetina těch, kdo si ji stáhli.

BudgetBakers v začátcích významně finančně podpořili například angel investor Petr Zámečník, Ivan Svítek, český bankéř s mezinárodní reputací, StartupYard nebo investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Ta podporuje firmu už od roku 2017.

Portál FAEI.cz v červnu 2019 upozornil na to, že start-up od svého vzniku v roce 2014 ani jednou neinformoval o svém hospodaření ve sbírce listin obchodního rejstříku. Firma tehdy neplnění povinnosti vysvětlovala „administrativním nedopatřením“. To bylo podle zjištění redakce napraveno až před měsícem, v polovině března 2021.

PSALI JSME:
Licenci ČNB mohou získat i firmy, které nezveřejňují informace o svém hospodaření

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru