Za Microsoft Česká republika a Slovensko bude nově komunikovat Karolína Kříženecká

Na pozici šéfky komunikace a filantropie společnosti Microsoft pro český i slovenský trh nastupuje od 1. září 2022 Karolína Kříženecká. Ve své nové roli bude zodpovídat za kompletní strategii a realizaci externí i interní komunikace s důrazem na klíčová témata společnosti, jako jsou digitální inovace, kybernetická bezpečnost, skilling nebo moderní práce. Odpovědnost ponese také za projekty spojené s filantropickou a CSR činností na obou trzích.
Za Microsoft Česká republika a Slovensko bude nově komunikovat Karolína Kříženecká. Foto: Microsoft

Karolína Kříženecká se v oblasti profesionální komunikace pohybuje více než 25 let, působila převážně v nadnárodních korporacích v rámci lokálního nebo CEE/EMEA trhů, ale zkušenosti má také z prostředí českých médií.

Na současnou pozici přichází z nizozemské banky ING, která pod jejíma rukama například transformovala komunikační oddělení po ukončení činnosti retailového segmentu banky a přechodu na B2B záběr.

V minulosti pak působila ve vedoucích manažerských pozicích ve stavební firmě Hochtief nebo strojírenské společnosti Siemens, kde nastavovala strategii lokálních komunikačních aktivit i oblasti trvalé udržitelnosti, a to jak pro centrálu, tak i ve výrobních závodech.

Za svou profesní činnost získala Karolína také mnoho prestižních oborových ocenění z oblasti firemní komunikace. Zmínit lze například ocenění za projekt Risk Culture v soutěži PR profesionálů Zlatý středník (oblast interní komunikace a zapojení zaměstnanců), dále pak nejvyšší ocenění v rámci Institutu interní komunikace a v neposlední řadě vítězství v anketách Top odpovědná firma a Sponzor roku.

V české a slovenské pobočce Microsoftu vloží svou expertízu do kultivování společenské diskuze nad tématy, která jsou pro firmu prioritní – zmínit můžeme například digitální inovace státní i soukromé sféry či oblasti vzdělávání, dynamiku trhu práce v „novém normálu“, či sdílení zajímavých příběhů zákazníků společnosti Microsoft, kterým digitalizace přinesla úspěchy v podnikání.

Kromě profesního záběru je její zásadní životní náplní také sport, konkrétně pak pozemní hokej. V současné době trénuje extraligový tým mužů HC President, do svého nabitého programu však zvládá pojmout i reprezentační týmy dívek a chlapců do 16 let. Protože je filantropie její vášní i mimo byznysové prostředí, vede i první tým mentálně postižených „pozemkářů“ v České republice.

„Na poli komunikace je pro mě důležitá především efektivita a reálný dopad kampaní, důraz kladu i na detailní strukturu a porozumění cílovým skupinám, které chceme v rámci komunikace oslovovat,“ uvádí Karolína Kříženecká a dodává: „Klíčové je pro mě spolupracovat v rámci celé firmy mezitýmově, k čemuž je extrémně důležitá i dobře zvládnutá interní komunikace. I v této oblasti se mi vždycky osvědčilo synergicky propojovat zkušenosti a vzdělání ze sportu i byznysového prostředí.“

Svůj volný čas tráví Karolína nejraději se svou rodinou, je nadšenou cestovatelkou a zajímá se o psychologii sportovního výkonu.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.