„Žádám o shovívavost. Tchýně mi to už spočítala!“ Aneb Kuriózní hlášení klientů pojišťoven

Některé pojistné události, které letos zaznamenaly tuzemské anebo zahraniční pojišťovny, jsou opravdu velmi kuriózní. O ty nejnovější se s námi podělila Eva Svobodová, tisková mluvčí Uniqa pojišťovna, ERV Evropské pojišťovna a pojistní analytici společnosti Broker Trust Dušan Šídlo a Marek Seidl.
Z registrace škody v call centru: Můj pes zakousl sousedce tři slepice. Kdyby mi je náhodou dala, tak já je schovám v mrazáku pro likvidátora. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Za nejtragikomičtější v redakci považujeme škodní hlášení úrazového pojištění z Uniqa pojišťovny: „Při rekreačním volejbalu v tělocvičně jsem upadla na koleno a zranila si ho. Obinadlem jsem ho ale zpevnila a hrála dál. Pak jsem upadla obočím na hranu krytu topení. Tekla mi krev, ale přítomný spoluhráč-lékař říkal, že to není na šití, tak jsme to zalepili. Oko zasaženo nebylo. Během dalšího setu jsem si bolestivě vymkla kotník a udělala si výron. Další obinadlo jsme už neměli, tak jsme šli domů.“

Za dobrotu na žebrotu. To připomíná případ klientky ERV na dovolené v Turecku, kde zachraňovala malé dítě, které uteklo mamince a samo běželo do moře, kde byly velké balvany a betonový pás. Když dítě chytila, dostala nedopatřením ránu do oka kšiltem čepice, kterou mělo dítě na hlavě. S vysokým očním tlakem a velkou bolestí oka musela být hospitalizována v nemocnici.

Klient ERV pojišťovny na dovolené v Egyptě poškodil elektronický zámek hotelových dveří, když spěchal na toaletu ve svém pokoji, zakopl a nekontrolovaně proletěl dveřmi. Pojišťovna neupřesnila, zda turistu předtím postihla „faraónova pomsta“, ani jak to s ním dopadlo…

PSALI JSME:
Nejrizikovější dovolenkovou destinací je Egypt

Fakt hrozivý čert

V letošní kolekci „pojišťovacích perliček“ nechybí ani ty vánoční a předvánoční. „Já byl za čerta. Měl jsem krásné řetězy půjčené z práce, od nás z haly. Byly těžké a pěkně řinčely. Ale když jsem je roztočil, vylítly mi z rukou a rozbily výklad přilehlého obchodu. Prodavačky se hrozně vystrašily. Když vyšly ven, aby zjistily, co se stalo, lekly se podruhé. Byl jsem fakt hrozivý čert,“ cituje z pojistného hlášení Eva Svobodová.

Klientka rozlila vaječný koňak v hotelovém pokoji na předvánočním pobytu na horách. „Museli jsme uhradit koberec, ze kterého se nepodařilo odstranit skvrnu od koňaku,“ dokončila „příběh“ ERV Evropská pojišťovna. Dušan Šídlo z Broker Trust přidává podobnou „historku“, kterou řešila zahraniční pojišťovna: „Ústav vyplatil klientům plnění za škodu na koberci, kterou způsobil pečený krocan, který hospodyňce sklouzl z pekáče na zem.“

„Mezi takové kuriózní případy patří třeba i případ muže, jenž se zranil při pádu z figuríny soba, který měl sloužit jako venkovní vánoční dekorace, nebo lidé, které během vánočních oslav zasáhl do hlavy špunt ze šampaňského a kteří se následně potýkali s lehkým otřesem mozku,“ dodává jeho kolega Marek Seidl s tím, že jedna zahraniční pojišťovna řešila událost, kdy děti v zápalu hry nové videohry prohodily ovladač zbrusu novou televizí. Škoda dosáhla v přepočtu téměř 40 000 korun.

PSALI JSME:
Až polovina úrazů na sjezdovce je vážná, i tak jezdí mnozí bez helmy

Pozor, kam šlapete

„Jedna pojišťovna zaregistrovala i případ, kdy si žena bolestivě poranila chodidla, když došlápla na kaktusy, které v rámci předvánočního úklidu předtím přemístila z okenního parapetu na zem,“ říká Šídlo. ERV Evropské pojišťovna kontrovala pojistným hlášením jejího klienta, který během dovolené v Chorvatsku šlápl v moři na mořského ježka. Lekl se a povyskočil, jenže opět dopadl na ježka – tentokrát ale druhou nohou. Není divu, že po lékařském ošetření, které mu pojišťovna zařídila, musel na tři dny omezit svůj pohyb.

I k dalšímu klientovi musel lékař – na dovolené v Turecku, když plaval asi dvacet metrů od břehu, jej napadlo a pokousalo hejno ryb. Naštěstí, podle, zjištění lékaře, nešlo o jedovatý druh. Koncem října portál FAEI.cz informoval o zdravotních komplikacích, které lidem může přivodit jedovatá invazivní ryba – perutýn – která se z Indického a Tichého oceánu během posledních dvou desetiletí se kvůli oteplování moří rozšířila i do dalších lokalit (Rudé a Středozemní moře), které patří k oblíbeným destinacím našich turistů.

„Během letošní letní sezóny jsme v Egyptě zaznamenali zvýšený počet „pokousání“ jedovatými rybami, většinou perutýny, které vede k vážným zdravotním problémům,“ sdělil našemu portálu manažer marketingu a komunikace pojišťovny Vlastimil Divoký.

PSALI JSME:
S jedovatým perutýnem už mají bolestivou zkušenost první čeští turisté

ERV do letošních perliček přidala dalších pár „kousků“, které jen tak nevymyslíte. Tak třeba jedna klientka pojišťovny si na letošní dovolené v Itálii zlomila zub o umělou perlu, z nichž bylo vytvořeno její jméno na narozeninovém dortu.

Se zuby souvisí i případ malého chlapce, jenž na dovolené v Bulharsku prokousl dětskou hračku, která byla naplněna tekutinou se třpytkami. Lékař dítě zkontroloval večer i ráno. Kontrola potvrdila, že dítě je v pořádku.

Pojišťovna také řešila případ klientky, která stornovala dovolenou kvůli těhotenství. Jenže jako důkaz neposlala zprávu od lékaře, ani např. fotky z ultrazvuku, ale studiové rodinné snímky od profesionálního fotografa. Podobný přístup zvolil klient, jenž zrušil dovolenou kvůli úrazu ve vozidle. Místo lékařské zprávy ale pojišťovně jako důkaz poslal technický průkaz vozidla, kde mělo k úrazu dojít. Až po opakované urgenci dodal i lékařskou zprávu a storno tak mohlo být pojišťovnou proplaceno.

PSALI JSME:
Není úraz jako úraz. Aneb když máte letět k moři s nohou v sádře

Není co řešit. Je to blondýna

Zdaleka nejvtipnější škodní hlášení, která se týkala motorismu, poskytla – jak jsme se shodli v redakci – Uniqa pojišťovna.

Hovor z call centra: Prosím o urychlené vyřízení škody na autě mé ženy. Manželka mě furt otravuje a musím ji pořád někam vozit.

Z hlášení po nehodě: Vinu z havárie nese jednoznačně řidička druhého auta. Nedala mi přednost. Není co řešit. Je to blondýna.

Po odcizení auta: Vozidlo mi bylo ukradeno pravděpodobně za účelem Ukrajina, Rusko nebo Rumunsko. Pojištění proti odcizení sice nemám, ale takové svinstvo by mi přece měl někdo nahradit!

Škodní hlášení k pojištění auta: V autě bohužel nemám handsfree. Mobil jsem proto držel v ruce, protože jsem věděl, že má volat tchýně. Když jí to nezvednu do tří zazvonění, mám peklo. Nějak jsem se ale lekl a zvonící telefon mi upadl. Šátral jsem po něm a sjel do příkopu. Žádám o shovívavost. Tchýně mi to už spočítala.

PSALI JSME:
K havarijnímu pojištění přistupují nejzodpovědněji čtyřicátníci

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Změny v povinném ručení se dotknou i vás

Kdo si myslel, že jsme si všechny změny v legislativě odbyli se začátkem roku, měl by zbystřit. S dubnem nám do života vstupují nová nařízení ohledně povinného ručení. Povinnost se rozšiřuje na více druhů vozidel, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

Analýza
Směnný kurz české koruny je v posledních letech velmi dynamický a mění se v závislosti na několika nejdůležitějších faktorech: Úrokovém diferenciálu, ekonomická síle, politické stabilitě, tržnímu sentimentu a mezinárodnímu obchodu.