Zájem o rezervace letenek do USA se zvedl o 76 procent

Poté, co Spojené státy oznámily, že počínaje 8. listopadem po dlouhých 21 měsících otevírají své hranice všem očkovaným cestovatelům z Evropské unie a Spojeného království s platným negativním PCR testem, zaznamenala tuzemská travel-tech společnost Kiwi.com rekordní poptávku po letech právě z Evropy do USA. Zájem cestovatelů o tamní destinace vzrostl oproti září o 76 procent.
Paříž a Madrid jsou nejčastějšími přestupními destinacemi do New Yorku pro Čechy směřující za oceán. Ilustrační foto: Pixabay.com

Podle dat celosvětové společnosti se sídlem v ČR, na jejíž platformě se denně uskuteční přes 50 milionů vyhledávání a prodá se přes 25 tisíc letenek, je aktuálně největší zájem o lety do New Yorku, Miami, Los Angeles, San Francisca a Chicaga.

V průměru nejdražší letenky zaplatí lidé směřující do Los Angeles, naopak nejlevněji se dostanou cestující do Miami.

New York je současně nejpopulárnější destinací i v rámci tří nejvíce rezervovaných tras z Evropy – jde o Paříž-New York, Londýn-New York a Madrid-New York.

Paříž a Madrid jsou podle Kiwi.com současně nejčastějšími přestupními destinacemi do New Yorku pro Čechy směřující za oceán.

Zatímco po oznámení otevření hranic USA bez konkrétního data došlo k pouze nepatrnému zvýšení rezervací letenek (16 %), s uvedením konkrétního dne v polovině října došlo k prudkému nárůstu. Oproti první polovině září vzrostl zájem o letenky do USA o 76 procent. Čeští cestovatelé nejčastěji rezervují lety do New Yorku, Los Angeles, Miami, Las Vegas a San Francisca.

„Ačkoliv aktuálně neexistují přímé lety z České republiky do USA, mohou čeští cestovatelé využít možnosti přestupu ve Frankfurtu, Mnichově, Amsterdamu, Paříži, Curychu či Madridu. První přímý let z Prahy do USA čekáme na jaře příštího roku, například aerolinky Delta plánují své znovuzahájení letů na trase Praha-New York v květnu 2022,“ informovala redakci Eliška Řezníček Dočkalová z Kiwi.com.

PSALI JSME:
Emirates obnovuje a navyšuje další spoje

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neradostné vyhlídky stavebnictví pro další rok: Pokles o 2,7 procenta

Analýza
Za první tři čtvrtletí letošního roku stavební produkce v Česku meziročně klesla o 1,5 procenta a vyhlídky na další rok nejsou rovněž optimistické. Podle stavebních firem se propad stavební produkce prohloubí o 2,7 procenta. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2003, kterou zpracovala analytická společnost CEEC Research a jejíž výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.