Zaměstnanci ČSOB přechází na volnější styl oblékání. Změnu vítají i klienti

Obleky, kravaty, punčochové kalhoty a lodičky na vysokých podpatcích už do budoucna nebudou nedílnou součástí bankovního dress codeu. Zaměstnanci ČSOB v několika průzkumech ukázali, že změnu podporují. Ani klienti na formálním oblečení netrvají.

Zaměstnancům plně důvěřujeme, proto nechceme nijak potlačovat jejich individualitu. A dotazníková šetření ukazují, že naši lidé opravdu stojí o méně formální styl oblékání – takzvaný business casual, který dává prostor pro vlastní osobitost,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za oblast Lidé a komunikace. Dodává, že uvolněnější oblékání by uvítala téměř polovina všech zaměstnanců na pobočkách, a vedení banky to jednoznačně podporuje.

Módní přehlídka ČSOB ve spolupráci se ZOOT.CZ v rámci akce Den s ČSOB

Banka v průběhu roku 2018 realizovala celkem 4 různé průzkumy. Dva se zaměřily i na názor klientů a respondentů z bankovní komunity. Z dotazníků vyplynulo, že i klienti uvítají uvolněnější styl oblékání na pobočkách. „Návštěvníkům bank nevadí například džíny. Zejména mladší lidé klasický business code pokládají za příliš strojený a odtažitý. Stále však platí, že klienti upřednostňují decentnost a přiměřenost, bez zbytečných výstřelků,“ říká Kateřina Pavlíková, která má v ČSOB na starosti dress code.

Větší toleranci projevují klienti k zaměstnankyním bank. Ty si podle respondentů mohou dovolit kratší sukni, či šaty a otevřenou obuv bez punčoch. Neměly by však působit vyzývavě a to především kvůli klientkám banky, které velké výstřihy a mini délky sukní označují za vulgární daleko častěji, než klienti. U mužů nevadí košile s krátkým rukávem a v případě elegantních sandálů ani otevřená obuv, samozřejmě bez ponožek.

“Móda je důležitá součást neverbální komunikace, vypráví totiž příběh každého z nás. Proto je skvělé, že se banka, která dříve spoléhala na business formal styl, ptá svých zaměstnanců na jejich názor i v oblasti oblékání. Uvolněnější pravidla pomohou lidem být sami sebou, což se pozitivně projeví při jednání s klienty, kteří tuto změnu jistě také ocení, říká Gabriela Koutská, stylistka Zoot.cz, která pro banku navrhla sérii business casual outfitů.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru