Zaměstnanci touží po dalším vzdělávání

Člověk se učí celý život. Udržet krok s nejlepšími, postoupit v kariéře nebo jen udělat něco pro sebe – čeští zaměstnanci si rozšiřují své obzory rádi. A majitelé firem je v tom podporují. Uvědomují si, že zaměstnanci musí být průběžně seznamováni s vývojem na trhu, aktuálními postupy a moderními trendy, které firmám pomáhají k dalšímu rozvoji. Podle zkušeností vzdělávací společnosti MgC Group se ale i sami zaměstnanci zajímají o další vzdělávání. Zaměstnavatelům často navrhují účast na odborném kurzu nebo školení o osobním rozvoji.

Většina zaměstnanců si potřebu dalšího vzdělávání, které vede k udržení stávající pracovní pozice nebo i k povýšení a dalšímu osobnímu rozvoji, uvědomuje a vidí ho jako vítaný bonus od svého zaměstnavatele. Pouze 10 procent zaměstnanců považuje vzdělávací kurzy za zlo a berou je pouze jako nutnou povinnost. Přitom neustálé vzdělávání přináší seberealizaci, větší důvěru v sebe sama – to pak vede k podávání lepších pracovních výkonů. Různé odborné kurzy, které pomáhají zaměstnanci v dané pozici, nabízejí firmy jako benefit. Největší zájem je o jazykové kurzy, odborné kurzy přímo související s pozicí nebo koučink, při kterém se rozvíjí nejen jednotlivec, ale i celý tým.

Ne všechny firmy ale postupují při výběru kurzů správně. Společnosti často vyberou pevně postavený kurz, který často nevystihne jejich představy. Nejlepší je vybrat rozvojové vzdělávací programy na míru dle konkrétních potřeb. Lekce musí být přínosné v mnoha ohledech a musí pomoci zaměstnancům v každodenní pracovní realitě, říká za MgC Group Magdaléna Prunerová. Důležitá je komunikace se zaměstnanci – jaký kurz by ocenili, v čem by se rádi zlepšili, co od toho očekávají. Podle Prunerové to přispívá k pozitivní komunikaci mezi zaměstnancem a firmou – zaměstnanec ví, že firmě na něm záleží.

Kurzy pro zaměstnance jsou nejčastěji doménou osobností z praxe, kteří nepotřebují k pořádání školení žádné speciální vzdělání. V současné době je na českém trhu možnost certifikace Lektora dalšího vzdělávání v rámci Národní soustavy kvalifikací (NSK), proto je možné brát tuto certifikaci jako kvalitativní standard. Účelem těchto certifikací je profesionalizace, zvyšování kvality dodávaných služeb a také určitá forma jistoty pro zadavatele při výběru lektora. Trendem při výběru školitele je určitě nejen znalost předávané problematiky, ale hlavně porozumění potřeb zákazníka, pochopení souvislostí a smyslu daného vzdělávání a tím i kurzy šité na míru. Lektor by měl být schopný být poradcem a průvodcem v rámci vzdělávacího procesu,“ dodává Prunerová.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB