Září bylo podle indexu plodné pro konzervativnější podílové fondy

Září nebylo příliš úspěšné pro komoditní a nemovitostní fondy, které spíše stagnovaly, zato ostatní fondy v září posilovaly. Za posledních 60 měsíců se nejlépe dařilo akciovým fondům a fondům fondů. Naopak nejhůře na tom jsou komoditní fondy, které za poslední 60 měsíců vykazují pokles -25,20 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za září 2020.
Česká koruna v průběhu září značně oslabovala, od začátku do konce měsíce o celou korunu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Akciové fondy od začátku roku vykazují výkonnost -3,01 procenta, v srpnu to bylo o dvě procenta méně. Dluhopisové fondy si za září připsaly zhodnocení 1,93 procenta (v srpnu -1,66 %) a peněžní fondy vykázaly za stejné období 3,32 procenta (v srpnu -0,90 %).

Smíšené fondy si za minulý měsíc připsaly 1,49 procenta (v srpnu -0,34 %). Komoditní fondy v září stagnovaly, od začátku roku vykazují pokles -6,50 procenta. Téměř o půl procenta zažily další pokles nemovitostní fondy, které za září vykázaly pokles -8,90 %.

Začátek září přinesl propad na amerických akciových trzích. Po zbytku měsíce pak na akciových trzích panovala zvýšená volatilita, a to jak v USA, tak také v Evropě, Asii, Jižní Americe i v dalších regionech. Při pohledu na regiony se nejlépe od začátku roku daří USA a Číně. Ostatní regiony stále bojují s propady, které jsme zažili na přelomu února a března.

„Česká koruna v průběhu září značně oslabovala,“ připomíná produktový analytik společnosti Broker Consulting Lukáš Vokel, tuzemská měna oslabila od začátku do konce září o celou korunu. Důvodem tohoto poklesu byly podle analytika zejména obavy ze znovuzavádění restriktivních opatření na zpomalení šíření pandemie, která mohou významně zasáhnout ekonomiku.

PSALI JSME:
Index: Dluhopisové a peněžní fondy v červenci investory nepotěšily

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Německá burza vystoupala na nové maximum

Zatímco 16. března 2020 dosahoval index DAX úrovně 8 256 bodů, dnes vystoupal na úroveň 14 185 bodů. Investoři tak mohli dosáhnout na zhodnocení ve výši 72 procent za necelý rok.

Věštec z Omahy napsal dopis investorům

Warren Buffett je známý neokázalým a střídmým životním stylem. Jako jeden z nejbohatších lidí na světě bydlí ve starém domě v Nebrasce za 30 tisíc dolarů. Přestože již oslavil devadesáté narozeniny, jeho investiční …

Růst výnosů neprospívá zlatu

Věnujeme pozornost pozicím hedgeových fondů ve futures a změnám, k nimž došlo v oblasti komodit, forexu, dluhopisů a akciových indexů v týdnu do 16. února, tedy minulého úterý, kdy index S&P 500 navzdory …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru