Září na akciových trzích: Růst a nižší volatilita

Akciové fondy potvrdily roli investorova favorita, od začátku roku si v českých korunách připsaly 13,7 procenta. Velmi dobře si zatím vedou také smíšené a balancované fondy s výsledkem 6,06 %. Vyplývá to z dat společnosti Broker Consulting, resp. jejího indexu podílových fondů za září 2019.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

„V průběhu měsíce září převážil na akciových trzích růst s nižší volatilitou než v předchozích obdobích. Nejvíce stouply japonské a evropské akciové indexy, méně již ty americké a rozvíjejících se trhů,“ komentoval vývoj Jiří Šindelář, ředitel investiční divize Broker Consulting a bývalý výkonný ředitel České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování.

Ke klidnějšímu vývoji na trzích přispěla důležitá rozhodnutí hlavních centrálních bank spočívající v uvolnění měnové politiky. Americká centrální banka (Fed) snížila základní sazbu, Evropská centrální banka (ECB) snížila základní depozitní sazbu a oznámila časově neomezené kvantitativní uvolňování.

Nakupování dluhopisů v objemu 20 miliard eur měsíčně pak začne už v listopadu. ECB se tak dále snaží „motivovat“ komerční banky v úvěrování. Na základě oznámeného kvantitativního uvolňování lze očekávat další růst cen dluhopisů, který ale bude vykoupen snížením výnosu do splatnosti.

Podle Šindeláře se ukazuje se, že v politice centrálních bank převažují názory na podporu dalšího hospodářského růstu za použití tzv. monetárních nástrojů. Ať už jde o snížení základních úrokových sazeb, anebo nástroje tzv. kvantitativního uvolňování, tedy skupování státních, případně i firemních dluhopisů.

„Vývoj okolo obchodních sporů mezi USA a Čínou pak jen dokladuje, že globální politika má na jednotlivé trhy vliv,“ konstatoval.

PSALI JSME:
Zájem Čechů o investování ve fondech meziročně znatelně poklesl

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Celosvětový boom čínských investic zmírňuje

Čínské zahraniční investice v uplynulých letech vykázaly impresivní vzmach, korunovaný vznikem Iniciativy jednoho pásma a jedné cesty. V nadcházejících letech však nelze očekávat podobně dravý růst. Zejména kvůli …

Nejvýkonnější během října byly akciové fondy

Akciové fondy si i během října udržely pozici lídra, jejich meziroční výkonnost v českých korunách dosáhla 10,89 procenta. Dech s nimi udržely pouze fondy fondů, které si během října meziročně připsaly v korunách …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Díky diplomové práci o teorii chaosu zbohatl na finančních trzích

Rozhovor
„Než jsem začal psát diplomku, neměl jsem žádné zkušenosti s obchodováním na finančních trzích,“ říká v rozhovoru Vojtěch Sadil, absolvent Fakulty managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Nebál se ale využít teorie chaosu a Elliottových vln v praxi, aby dokázal, že jeho teze v diplomové práci jsou správné. Během pouhých dvou týdnů pak dokázal zhodnotit investované prostředky o 20 procent.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru