Zatáhněme za brzdu strachu: Začíná se opatrně troubit ke zpátečce v šíření covidové paniky

Názor
Všimli jste si, že se nenápadně začíná troubit ke zpátečce v šíření strachu z covidu? Ministr vnitra Hamáček, který ještě před pár týdny označoval desetitisícové denní nárůsty pozitivně testovaných za alarmující, hrozil mrazáky na náměstí, před pár dny mimochodem poznamenal, že těch patnáct tisíc pozitivních za den není zase až tak špatná zpráva.
Dříve tajná nemocnici u Berouna byla od 70. let zakonzervována právě pro takovéto nouzové situace, v jaké se nacházíme nyní. Úřad pro zastupování státu ve věci majetkových ji před čtyřmi lety nabídl ostatním složkám státu. Nebyl o ni zájem, a tak šla za 39 milionů do veřejné dražby. Reprofoto: Prázdnédomy.cz

To bylo první výraznější zatroubení. Pozorný divák on-line večerního živého přenosu tiskovky vlády, kde nyní již bývalý ministr zdravotnictví Prymula oznamoval zákaz nočního vycházení, musel už také vidět, že to s tím zákazem nebude tak horké, když už stejně bary a hospody jsou zavřené. Projevilo se to zejména po věcných dotazech několika novinářů, jak tento zákaz vlastně bude policie kontrolovat.

Reakce Prymuly už nebyly zdaleka tak nekompromisní. Lidi se nebudou muset prokazovat papírem z práce, a když tak se to vyřeší ve správním řízení, pravil.

Něco zabralo! Ale co? To je fuk

Další dny se začaly do mediálního prostoru dostávat další brzdy strachu: třeba „Něco zabralo, číslo R kleslo.“ Něco? A když se nehodí čísla pozitivních, vytáhne se královské R.

V tom, že alespoň mediálně už velitelé troubí ke zpátečce, je rovněž rozhovor s novým ministrem zdravotnictví Blatným v deníku Právo, kde říká, že důvod k úplnému uzamknutí státu nevidí, a že hlavní jsou zdravá data…

PSALI JSME:
Česko opanoval strach, hlavně o živobytí. A vrchní velitel chce rozdávat metály…

Více také byla v médiích vidět primářka z pražské Bulovky, která od počátku prohlašuje, že se epidemie zvládne. Pak následovalo vyjádření přednosty intenzivní medicíny z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, že nikdo úplně zdravý na covid nezemřel, že drtivá většina měla nějaké vážnější problémy.

Věcné vyjádření oborníka pod panickým heslem

Samozřejmě uvozující titulek nebyl zrovna uklidňující, evokoval další budoucí – ještě neznámou – pohromu, která přece určitě přijde, ale aktuální situaci přece jenom uzemnilo. „Koronavirus není to nejhorší, co nás potká,“ hlásal titulek na homepage Seznam zprávy.

V tom tak nějak zapadla zpráva Ústavu zdravotnických informací a statistiky, že u 60 procent zemřelých s covid nebyl covid důvodem úmrtí. Celý den sice na webech „visela“ zpráva o tom, jak se slovenský bloger na videu dusí a o šest hodin na to zemřel… Je to smutné, je, ale není to zpráva, na základě které by měla být hodnocena celá pandemie.

Hned v pondělí pak hlásá další titulek: Zlepšení? Zpráva to dovozuje tím, že bylo pozitivně detekováno „pouze“ třináct tisíc pozitivních. Ještě před čtrnácti dny to bylo číslo, na jehož základě se hroutil svět. Už u osmi tisíc si německá média o Česku dovolila psát, jako o „zlobivém dítěti“. My jsme snad německé dítě? A teď jim to tam také skáče.

PSALI JSME:
Plivanec plukovníka Prymuly: Káže roušky, pije kávu

Samozvaní vykladači pravdy

Každý jen s trochu kritickým postojem ve veřejném prostoru je až příliš rychle odstavován a naopak zvěstovatelé pohromy typu Flégr mají na pomyslném červeném semaforu zelenou. Například novinářka Zlámalová citovala v diskuzi na Primě studii Světové zdravotnické organizace (WHO), v níž se má informovat o tom, že smrtnost covidu není tak strašná, jak se původně předpokládalo. A samozvaní lovci dezinformací ji hned dali na černou listinu s tím, že nešlo o metastudii, jak tvrdila, ale „jen o studii“, a že WHO to nikde neprohlásila, ale pouze zveřejnila ve svém bulletinu.

Touto kritikou novinářky mi jen hlásiči té jediné, správné pravdy, mezi řádky potvrzují, že se začíná troubit ke zpátečce, k tomu, že zkrátka s covidem budeme žít a umírat, nejspíše se jím dříve nebo později nakazíme všichni, ale nelze zavřít celý svět do pomyslného hermetického trezoru, zavřít lidi doma a čekat, že to samo odezní.

Lovci dezinformací totiž vůbec nevyvrátili obsah toho, co Zlámalová řekla. No a co, že nejde o metastudii, ale jen studii, a že WHO závěr o nižší smrtnosti publikovala jen ve svém bulletinu? Poznání skutečnosti někdy leze přes póry tmářství hodně pomalu a bočními kanálky, pravda bývá málokdy černobílá.

PSALI JSME:
Koronavirus je třikrát větší zabiják, než sezónní chřipka

Záložní nemocnice a 26 milionů za půjčení výstaviště

Co by si ale zasloužilo mnohem více rozpitvávat, je zpráva o dříve tajné nemocnici u Berouna, která byla od 70. let zakonzervována právě pro takovéto nouzové situace, v jaké se nacházíme nyní. Kapacita by byla až pět set lůžek. Úřad pro zastupování státu ve věci majetkových ji ale už před čtyřmi lety nabídl ostatním složkám státu. Jenže zájem nebyl žádný! Tak šla do veřejné dražby za 39 milionů. A stát nyní zaplatí miliardáři Sehnalovi 26 milionů za pronájem výstaviště v pražských Letňanech pro polní nemocnici. Zařízení ve Hředlích u Berouna mohlo státu zůstat a mohlo i nadále sloužit. Třeba jako tolik nedostatková nemocnice pro dlouhodobou péči, protože právě pacienti vyžadující dlouhodobou péči nyní v podstatě blokují akutní lůžka, více než kdy před tím.

Reprofoto: Facebook

V tom všem úplně zapadla necovidová zpráva, že jedna velká americká farmaceutická firma musí pacientům na odškodnění zaplatit v přepočtu přes 800 miliard korun a ukončit činnost, protože lidem cpala návykové analgetikum. Tak jen aby se po čase neukázalo, že podobně měly v covidové panice prsty i tyto subjekty.

Prospěchářství a taškařice kolem, to jsou noční cesty pánů do „kmotrovské restaurace“ na pražském Vyšehradě. Nejde o to, že Prymula neměl venku roušku, jak se snaží zploštit kauzu některá média. Jde o to, kde a s kým se sešel, na jakém místě. A také o čem se jednalo. Ale hlavně o jde to, že si pak šéf poslanců za ANO Faltýnek odletí do Španělska a novinářům se drze směje do tváře: „Jsem zločinec a je potřeba mě zastřelit a vyhodit. To bude nejlepší řešení.“. To už je koruna papalášské arogance.

Místo všech těch vládních programů COVID pro firmy uzavřené kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením se možná měly tyto peníze vzít a nasměrovat na zaplacení zdravotníků, kapacit, jako třeba právě do záložní nemocnice u Berouna, a dalších budov, které ještě stát porůznu schovává, a vytvořit tak ochranný přístav pro rizikové skupiny.

Místo zavírání všeho možného. Při prvním nástupu covidu uzávěru člověk tak nějak chápal, šlo to vydržet, ale covid zde bude už navždy, přičemž zavírat společnost donekonečna prostě nejde. A vakcína nebude všelék. Stejně jako není očkování proti chřipce. Opravdu je třeba zatáhnout za brzdu strachu. Je to ostatně vidět v lidové humoristické tvorbě. Sláva, tyto vtipy už začínají zveřejňovat i velké zpravodajské portály. Třeba jako tenhle: „Milé děti, ještě dva ministři zdravotnictví, a přijde Ježíšek.“

PSALI JSME:
Vakcína proti covidu-19 jen pro vyvolené? Zločin za miliardy

×
 1. Před necelým měsícem sama WHO změnila status coronaviru z „pandemie“ na „běžnou virózu“. A právě na základě a porovnání statistik za minulé léta JEN s chřipkou. Ale to se nehodí zveřejňovat. Ti vyděšení tomu stejně neuvěří a politikům, živících se na této „katastrofě“ se to nehodí do krámu.

  Vždyť pod zástěrkou „nouzového stavu“ se dá tak krásně tunelovat státní rozpočet a legálně dojit stát, likvidovat ekonomiku a rodiny, aby je pak ti lidumilové „zachránili“, když jim hodí pár drobků ze svých bohatě prostřených. Zbídačená „lůza“ jim za to bude s vděčností děkovat a svým „zachráncům“ pak odpustí klidně i vraždu. Natož pak nějaké drobné miliardy, které „omylem“ skončily v jejich kapsách.

  • No tak to určitě. V nemocnicích máme 8000 lidí, denně umírá ke 200 lidí, na konci příštího týdne bude v nemocnici kolem 15 tisíc a umírat bude 300-400 lidí. Pak to bude klesat díky opatřením. Srovnání s chřipkou není na místě, na chřipku zemřelo letos 300 tisíc lidí, na Covid zatím 1,2 milionu a zdaleka není konec. Chřipka jako taková je omezena pouze na několik týdnů v roce, Covid není sezónní. Pokud se počet lidí v nemocnicích nesníží, bude ohrožena veškerá zdravotní péče.

    • Běžte se podívat do některé z nemocnic na nemocné co mají covid… a do smrti nevylezete z domu vy …

    • Zase jeden clovek, ktery neumi porozumet psanemu textu. Dejte sem nejaky link na nejake takove prohlaseni, budte tak laskava. Jinak to budu povazovat za cistou demagogii.

   • K dnešnímu datu je celosvětově evidováno 10 868 330 úmrtí způsobená infekčními chorobami – na Cov2 1 202 117 (uzdravených je 33 569 30. Každý den v naší republice bez ohledu na mediavirus umírá cca 300 lidí a cca 300 se také narodí. Pokud by se stejné „píárko“ vytvořilo viru prasečí chřipky, dodnes jsme v nouzovém stavu 😉

   • Přesně tak, ale tupounům to nevysvětlíte … ti potřebují zažít si to na vlastní kůži, ale mnozí to ani pak nepochopí … Profesor Flégr je zatím jedním z mála, kteří hovoří věcně, střízlivě a to co říká je doloženo jasnými fakty…

  • Pandemie to totiž nikdy nebyla. Pouze hodně nebezpečný experiment, jak zareaguje tzv. vyspělá demokratická společnost na totalitní moc. O tomhle se bude ještě dlouho poté psát, rozebírat to atd.

  • Mně tedy přijde, že nejvíce o strachu a vyplašenosti nejvíce mluví právě naopak odmítači všech opatření a covidu jako takového. Asi je to hlavně jejich vyplašenost a toto je jejich obranný mechanismus. Naopak chladnou hlavu zachovávají spíš ti, kteří dokážou pochopit, že ten hlavní problém je pouze dočasný a spočivá v aktuální kapacitě zdravotních zařízení. Zdravotní personál bohužel není nevyčerpatelný. Nejde jen o covidové pacienty, ale o akutní péči jako takovou. O to, že zdravotní systém, který si platíme, zajistí, že nezemreme, když nemusíme. Že když přiveze sanitka něčí vážně zraněné dítě, nevypotácí se k němu totálně vyčerpaný doktor, co se už sotva drží na nohou a stejně unavená sestra.

   • Bingo. Diky vam za vase usili a trpelivost vysvetlovat. A to i tem, kteri maji zalepene usi a ve vsem vidi nejake spiknuti a zly umysl. Pouzivani pouze prvni signalni asi neumoznuje si veci vysvetlit jinak.

 2. Bože, konečně članek,který je normální…děkuji…horší nez covid chřipka jsou Fleglové a& co všude jen strašī už tak vystrašené lidi. Podle některých máme být už asi týden mrtví…….všichni

  • Souhlas, Flégla by měli zavřít a ucpat pusu roubíkem. To je hlavní šiřitel katastrofických scénářů.

   • Já myslím, že oba dva pánové víte, že to, co píšete, jsou hloupost. Pane Petře, nic takového profesor Flegr nikdy neříkal. Asi patříte k těm, co neumí číst a podívají se jen na titulek a na fotku u něj 😉 A pane Karle, za co by ho jako podle vás měli zavřít? Za to, že na rozdíl od vás umí počítat??

    • Odpovím místo pánů: Zavřít ho až zčerná, toho ryzouna odporného, neučesaného, za stálé šíření nepravdivých poplašných zpráv, neklidu ve společnosti a obtěžování veřejnosti. Abychom se báli otevřít internet, televizi, noviny, všude ten blázen s těmi svými hrozícími pazoury, vytřeštěnýma očima, bláznovským úsměškem. MY CHCEME VIDĚT A SLYŠET ROZUMNÉHO ČLOVĚKA, KTERÝ SI ZA SVÝMI SLOVY UMÍ STÁT, JEDNOZNAČNÁ PRAVIDLA A SLYŠET NĚCO ASPOŇ TROCHU OPTIMISTICKÉHO. Protože všecko – dobré i zlé – jednou pomine a zlé tím spíš, čím rozumněji se budeme chovat a neztrácet naději. Ten hysterik se snaí nám všem podlomit psychické síly! FLÉGL JE NORMÁLNÍ BLÁZEN A NÉ DOKTOR NEBO DOKONCE PROFESOR! Každý lékař ví aspoň něco o etice, Flégr je normální hulvát, vidlák, hňup! Jenom stejní mu mohou dávat slovo.

     • Vážený PSE, dle mého osobního názoru by neměla být matematika povinnou zkouškou u maturity, ale i povinnou zkouškou pro dokončení základního vzdělání. Z vašeho výlevu je zccela jsné že vy by jste neměl mít ani to základní vzdělání uznané. Mohl by jste aspoň mít tolik slušnoti, aby jste se nevyjadřoval k tématům, kterým prostě nerozumíte. To že nemáte žádnou sebereflexi a netušíte jak velkého nevzdělance a pravděpodobně a hlupáka ze sebe děláte, snad ani netřeba zdůroaznovat.

     • Zavřený byste měl být vy a vám podobní … na psychiatrii …

     • Vy posuzujete inteligenci podle vzhledu? Zlato, a vyděla jste treby někdy Stephena Hawkinga? Chytří lidé nejsou vždycky opálení hezouni, víte?

     • Na to mate pravo, ale s vysokou pravdepodobnosti na jeho slova radove dojde.

   • Ano, lidi, odborníky, kteří říkají pravdu která se mnohým nelíbí, by ti samí lidé nejraději umlčeli … inu, komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí …

  • No tak se hlavně utěšuje že jste normální a hlavně si namlouvejte že o nic nejde … ale pak se nebudete stačit divit …

 3. Z neoficiálních zdrojů mám za to, že ta tajná nemocnice u Berouna o které je v článku řeč, byla nedávno prodána a bude z ní zařízení pro seniory. Už tam prý probíhají vnitřní úpravy. Nevím co je na tom pravdy. Každopádně je to vše nějaké podezřelé, když prodají nemocnici v bezvadném stavu za pakatel těsně před tím, než se objeví pandemie nového viru. Při tom informace o tom co může nastat, museli být zasvěceným ve vládě známé daleko dřív, než byla informována veřejnost. A v té době byla tato nemocnice stále k prodeji.

 4. A co přetíženost zdravotnictví? To si myslím, že je největší problém. Je potřeba udržet zdravotnictví na úrovni, která zaručuje léčbu všech vážněji nemocných. To je nejvíc ohroženo právě pandemii covid. Proto souhlasím s tvrdými opatřeními. Že se u toho zase pár lidí nahoře napakuje, to je bohužel realita poslední doby v tomto státě.

   • Máte zcela pravdu, velké nemocnice a i ty menší, ruší všechny zbytná oddělení a volné kapacity přesouvají na léčbu pacientu s dýchacími potížemi, zatím to dávají. Je dost možné, že s tím co pro zvýšení kapacity udělalo (polní nemocnice v Praze a Breně) to české zdravotnictív dá.
    A čeké pohřebnictví to taky dá, když přejde na třísměný provoz, tak zvládnou klidně i 1200 mrtvých deně místo obyvklých 300. Kuli problémum s dýchacími potížemi je nyní prozatím úmrtnost jen o cca 100 mrtvých denně nad průměr.

 5. Dobrý i komanči měli jak koukám záložní plány a nebyli takoví ………. V současné době vládne byznys se zdravím. Stačí uvést kdo vlastní nemocnice a vliv zdravotních pojišťoven.

 6. Cítím tam malé zklamání. Vždyť covid byla hůl v rukou demobloku , kterou mlátili vládu a AB po hlavě. No třeba se vám zase povede přesvědčit některé lidi ,aby roušky nepoužívali , že je to omezování svobody atd. však vy víte..

  • Velice solidní článek…A přesně to co se píše dnes v článku, včera jsem si toho taky všimla, té lehké změny..Jestli to je tím nástupem nového ministra? Ale je evidentní, že se něco děje…

   • Jak by na to mohla mít vliv výměna ministra, když níže píšete ve svém komentáři, že „vše je dlouhodobě připravovaný plán skrytých tajných vládnoucích elit západního světa“?? To mi tedy vysvětlete? Jede v tom ten Blatný taky? S Billem GATESEM a kým ještě? Já si z těch konspiračních plků asi smíchy cvrnknu…

   • Deje se to, dynamika narustu zjistenych pozitivnich nalezu prestala po skoro 2 mesicich rust. To se stalo. Jinak, jestli vam 2500 mrtvych za rijen – coz je cca narust 800% oproti necovid casum, prijde jako neco, ceho si neni treba vsimat, tak … si to preberte, jak chcete.

 7. Tuto nemocnici, jak pisete, prodal stat pred cca 8 lety soukromemu subjektu a ted je v rekonstrukci, bude z ni alzheimer centrum. Pisete neaktualni nesmysly a blbnete lidi. Bydlim 5 metru vedle te „nemocnice“

  • Autor článku vycházel z vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve videoreportáži zveřejněné před několika dny na portálu Novinky.cz.
   Redakce

   • Tak proč článek nestáhnete, když víte, že jeho obsah je zavádějící?
    I ve zbývajícím textu je mnoho špatně pochopených a tedy zkresleně interpretovaných informací.

   • Tak by asi bylo pro příště dobré, aby si autor nejprve ověřil data a né jen vycházel z nejhoršího zpravodajského portálu. Děkuji

    • Navíc i celá autorova úvaha, že by se sem do té barabizny, desítky let opuštěné, reálné dala během několika málo týdnu přesunout péče o pacienty, je na úrovni žáka třetí třídy ZŠ. Roztomilé, ale dost mimo realitu.

 8. Záložní nemocnice v Hředlích u Berouna už je dávno prodaná a probíhá tam rekonstrukce. Ano, stát si ji měl ponechat a investovat do ní..

  • Autor článku vycházel z vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve videoreportáži zveřejněné před několika dny na portálu Novinky.cz.
   Redakce

   • Redakce byla na kurzu asertivity? Opakujete pořád dokola stejnou blbost, to má být omluva nebo výmluva? Je ubohost, když si někdo napřed neověří SKUTEČNOST a napíše článek podle jiného článku! A tím se tu „obhajuje“= vymlouvá několikrát po sobě?

    • Osobo, zřejmě jste si nevšimla, že redakce odpovídala několika lidem.
     Za druhé, článek rozhodně nebyl napsán podle jiného článku. Pokud máte článek, který jsme podle Vás opsali, sem s ním.
     Redakce

  • Máte 100% pravdu, stát si měl objekt ponechat, zrekonstruovat, dát do provozu. Spousta lidí by mělo práci a občané by měly jistou, že bude o ně dobře zdravotně postaráno. V soukromích rukách slouží jenom jednomu majiteli a to je špatně. Ale rozprodej důležitých objektů za babku začal před 31 lety, bohužel..

 9. Nemohu jinak než souhlasit s tímto článkem. Za mě pěkně napsané a pravdivé. Plýtváme penězi daňových poplatníků za zbytečné věci jako vojenská záložní nemocnice za 26 milonů. Naši politici nejednají podle selského rozumu ,ale bohužel se přikloní tam kde mají svůj osobní prospěch nikoli pro prospěch voličů.

  • Máte pravdu, neměl stát před cca 8 mi lety tu nemocnici prodat , a měl předvídat, že by se ted hodila 😀

 10. Co furt a furt melete o strach? Jestli je někdo pořád vystrašený, tak se má jít léči, aby se zbavil strachu z čerta, Polednice, Klekánice… Normální člověk přece nemůže propadat panice, prostě zhodnotí riziko a podle toho se zachová. Vyplašenci by měli být umístěni hromadně do polní nemocnice v Letňanech (ale ta by kapacitou na ně asi nestačila) a tam pár měsíců setrvat.

  • Vy laskavě nikoho neposílejte do polní nemocnice, aby jste tam neskončil první. Lidé mají tentokrát opodstatněný strach, ted už je strach na místě…A kdo se nebojí je slepí a nevidí blížící se nebezpečí…Samozřejmě, že člověk nesmí propadnout panice a nedat se zlu zlomit. O to tady jde…všem přeji duševní sílu a věřte, že vše dobře dopadne..Dobro zvítězí!!!

 11. Nejvic mne bavi to, ze o brzde strachu pise movinarska …, ktera po celou dobu strach v lidech rozdmychava. A co se tyce vystaviste, uvedomte si, ze PVA je firma jako kazda jina, co musi platit lidi, energie atp. Zachoval byste se jako podnikatel stejne… Vidim v tom opet malomestackou ceskou zavist🤣

  • Tady nejde o to komu se co zaplatilo. Jde o to že tady je jiné řešení, pro stát výhodnější. A vláda jako dobrý hospodář měla zvolit to výhodnější. Jde o společné peníze, které se zbytečně rozhazují. Navíc zde byla nabídka od Kellnera na zapůjčení O2 areny a to zcela zdarma. Co byste volil vy? Zaplatit 26 milionů nebo pronájem zdarma?

 12. Ta nemocnice už je dávno prodaná a pribíhá přestavba na dům pro seniory – zavádějící to je teda dost od Vás. Kdo to mohl čekat v roce 2015, kdy se začala nabízet???

  • Autor článku vycházel z vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve videoreportáži zveřejněné před několika dny na portálu Novinky.cz.
   Redakce

 13. Dobrý den, článek je velmi pěkně napsaný….ale obávám se, že tady ještě z daleka konec nebude…a měli by jsme být pořád ve střehu….jelikož jsem měla možnost včera číst příspěvek….někdo by to nazval konspirační teorii, ale příspěvek byl zablokován…myslím si ,že opět, aby se něco ututlalo…jistá paní nabádá ,aby jsme se nenechali v ŽÁDNÉM případě testovat…..věří v to (i já už tomu věřím)….že třetí vlna bude opravdu o umírání ,lidí kteří byli testování…pak uvidíme tu hrůzu na kterou nás pozvolna připravují…pak budeme v takovém strachu, že kývneme na vše ….a o to jim jde…..jestli si všímáte pořád se to celosvětově točí….proč?…. na chvilku nám dají jako vydechnout…a pak….

   • mělúa by jste si sundat tu roušku s papule…aby se Vám prokrvili mozkové závity…..každý tvor na této planetě potřebuje ke svému životu kyslík….pokud ho nemá dostatek….tělo je oslabeno….tím i jeho imunita…..pokud nemám příznaky…nevidím důvod testovat….na chřipku a jiné viry, taky nedělají plošné testy…a nemyslím si, že je tak nebezpečný(NEBEZPEČNÝ PRO VÁS BUDE AŽ S NÍM PŘIJDETE DO VELMI TĚSNÉHO KONTAKTU)….pokud si to myslíte, protože Vám to napsali někde v mediich….poprosím Vás o urychlené sundání roušky ,jelikož to vypadá na trvalé poškození mozku…..se divím, že jste přežil jako novorozenec….taková palba virů a bakterii….. a vy jste to přežil/a…divné, že?…..příroda je důmyslná a myslím si, že nás vytunila k dokonalosti (až na některé vyjímky….chudší selský rozum atd.)….tělo potřebuje ke svému správnému fungování kyslík(už jsem psala)…a potřebuje i kontakt s viry, aby imunita mohla pracovat s informacemi a tak se případně bránit protilátkami….pokud budete nosit roušku a pak někde chytíte zmutovaný vir, tak si s tím tělo poradí hůř….protože ten útok bude o to silnější a imunita si s tím hůř poradí….nepředpokládám, že toto dočtete až do konce, ale pokud by jste mému psanému slovu nerozuměl…zkuste poprosit někoho z Vašeho blízkého okolí, aby Vám to vysvětli obrázkovou formou….snad to bude pro Vás všechny (co zde paní slovně kamenujete) trošku srozumitelnější…..jde vidět, že né všichni mají zdravý selský rozum….pokud i na dále nevěříte….zkuste na 10 minut zatajit dech a pak se případně ozvěte…jestli mám pravdu…

   • měl/a by jste si sundat tu roušku s papule…aby se Vám prokrvili mozkové závity…..každý tvor na této planetě potřebuje ke svému životu kyslík….pokud ho nemá dostatek….tělo je oslabeno….tím i jeho imunita…..pokud nemám příznaky…nevidím důvod testovat….na chřipku a jiné viry, taky nedělají plošné testy…a nemyslím si, že je tak nebezpečný(NEBEZPEČNÝ PRO VÁS BUDE AŽ S NÍM PŘIJDETE DO VELMI TĚSNÉHO KONTAKTU)….pokud si to myslíte, protože Vám to napsali někde v mediich….poprosím Vás o urychlené sundání roušky ,jelikož to vypadá na trvalé poškození mozku…..se divím, že jste přežil jako novorozenec….taková palba virů a bakterii….. a vy jste to přeži/al….divné, že?…..příroda je důmyslná a myslím si, že nás vytunila k dokonalosti (až na některé vyjímky….chudší selský rozum atd.)….tělo potřebuje ke svému správnému fungování kyslík(už jsem psala)…a potřebuje i kontakt s viry, aby imunita mohla pracovat s informacemi a tak se případně bránit protilátkami….pokud budete nosit roušku a pak někde chytíte zmutovaný vir, tak si s tím tělo poradí hůř….protože ten útok bude o to silnější a imunita si s tím hůř poradí….nepředpokládám, že toto dočtete až do konce, ale pokud by jste mému psanému slovu nerozuměl…zkuste poprosit někoho z Vašeho blízkého okolí, aby Vám to vysvětli obrázkovou formou….snad to bude pro Vás všechny (co zde paní slovně kamenujete) trošku srozumitelnější…..jde vidět, že né všichni mají zdravý selský rozum….pokud i na dále nevěříte….zkuste na 10 minut zatajit dech a pak se případně ozvěte…jestli mám pravdu…

  • Přesně tak to je, je to světový podvod, je třeba být pořád ve střehu. Všechny konspirační teorie jsou pravdivé a plní se. Jsou to pravdivé ušlé informace ze skutečných zdrojů, jen hlupák tomu nevěří. Vše je dlouhodobě připravovaný plán skrytých tajných vládnoucích elit západního světa, velice nebezpečných. Ale když se nedáme zlomit, nemají šanci, vše se dá ještě zvrátit…

   • A další… Ach jo, dámy. Co takhle zapojit kritické myšlení? Ověřovat si zdroje těchto blabolů, které generují proruské dezinfirmační weby a ťulpasové vám je přeposílají? Na to nemáte čas nebo mozkovou kapacitu?

   • Jasne Zlato, tys na to kaplo. A pridam dalsi uplne pravdivou konspiracni teorii : pristi patek uz slunce nevyjde. No fakt, neni napadny, jak o tom papalasi a media mlci? To je dukaz, ze to tak fakt bude.

 14. Budova záložní nemocnice v Hředlích u Berouna byla prodána již na jaře roku 2019. Nyní je v rekonstrukci na soukromé sanatorium. Není tedy pravda, že se jí stát zbavuje právě teď.

  • Autor článku vycházel z vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve videoreportáži zveřejněné před několika dny na portálu Novinky.cz.
   Redakce

 15. Pane autore článku !

  Ta demokracie je krásná věc.. Buď tomu naprosto nerozumíte, nebo píšete úmyslně naprostou demagogii – a je vám to dovoleno, a dokonce, jak se zdá, nacházíte některé, kteří tomu, co píšete ve svém podivuhodném článku, věří..

  Gratuluji !

 16. Pokud znělo zadání jasně, nezbylo, než sednout k internetu a přestože autor o problému neví zhola nic, opsat pár nesmyslů do jediného článku. Asi mu ta pětistovka (od koho???) za ten trapas stála. Skvělý příklad konfirmačního zkreslení (autor ať si vygooglí, co to je).
  Lidi, nenechte se vytočit někým, kdo ani neví že nic neví.

 17. Jak je vidět přátelský Kovid-19 ukázal že máme horši nákazu a těmi je statni aparát prostřednictvím PAPALAŠU. Pokud tenhle odpad se neuklidí nic jiného nám nezbyde než spolehnout se na starého dobrého KOVIDA.

  • Nesouhlasim s vyznenim ani zavery clanku. Jakoby naznacuje, ze tu existovala nejaka iracionalni masova hysterie, ktere ti, kteri ridi nyni tento stat, propadli a ted se nejak zacinaji nekteri jakoby `probouzet`. A clanek hleda domnele dukazy. V sirokem spektru nazoru na tak zavaznou spolecenskou situaci se vzdycky najdou takove komponenty, ktere budou podporovat to, co si uz myslim a jen to chci podporit. Ac nevolic Babise, presto si myslim, ze dela co muze a to na zaklade dat a racionalnich uvah. Ze na jare poslechl dobrou radu, ale na konci srpna uz nemel tu samou odvahu, je vec druha. I ti nahore delaji chyby a stoji to nekdy zivoty nevinnych. Tak to na svete chodilo, chodi a bude chodit. Preju kazdymu, at zrovna on tu smulu nema, ale jeste lepsi je tomu nechodit naproti a snizit si tu pravdepodobnost sam – 3R, vsak vite.

 18. A zkusil se už někdo konečně do haj.lu zeptat, proč se foto Prymuly ze středečního večera objevilo až v pátek??? To jako v redakci vyvolávali fotky z digitálních fotoaparátů 36 hodin??? Co proboha u toho tak dlouho dělali? Nebo se mezitím pokoušeli fotkami někoho vydírat? Proč se na takovou základní věc nikdo dosud nezeptal?

  • 1) si vubec nemyslim, ze Prymula neco udelal. Nic, co by vybocovalo z naseho pojeti v Cesku, co bezne a normalni. Spis to na nej usili, aby ho mohli exemplarne odstrelit. Jinak by to taky mohl byt pristi premier.
   2) stacilo by trochu pohledat na netu, uz to leckdo vysvetloval : kolem pulnoci, kdy fotky porizovali, byly noviny uz pripravene k tisku. A to nejde zastavit, protoze to prumyslovy proces, stalo by to neskutecny penize. Takze az dalsi den. Uz je to srozumitelne?

 19. Doufám,že za tento úmylně rozšířený vir bude někdo potrestán. Nebo je snad Bill Gates+rodina Rockefelerových nedotknutelná.Už v roce 2015 si nechali výše jmenovaní patentovat vakcínu proti Covid19.Vakcína byla zkoušena pro urychlení testů i na dětech v Indii kam má Bill Gates zákaz vstupu.Vše je už známo ale nikdo si na největší boháče netroufá,.Tady si Babiš taky dělá co chce a je prakticky beztrestný.

  • Pane Petře, to, co píšete jsou naprosté nesmysly pocházející ze zcela nedůvěryhodných zdrojů. Lidé, kteří tyto výplod vymýšlejí a rozšiřují, využívají toho, že lidé zkrátka konspirační teorie milují. Ovšem, jak známo, to nejjednodušší vysvětlení bývá zpravidla to pravdivé. Pokud by někdo měl být potrestán, jak píšete, tak by to měli být to, co zavinili únik viru z wuhanské laborky. Tedy pokud by se prokázalo, že takto se dostal mezi lidi. Ovšem to se těžko dočkáme, protože je to v Číne, že… Ale šířením vašich nesmyslů jistě děláte Číně radost. Čím větší chaos na západě, tím lépe pro ně. Tam se s nějakým balancovaním svobody a boje s epidemií zdržovat nemusejí. A epidemii tak dokážou zatnout tipec raz dva…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

On-line sčítání je opět funkční

Elektronický sčítací formulář historicky prvního on-lince sčítání lidu v České republice je znovu funkční. Redakci FAEI.cz o tom dnes v pozdních odpoledních hodinách informovala tisková mluvčí Sčítání 2021 Jolana …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru