Zatím poslední trumf vynesla Banka Creditas

Ještě dřív, než česká centrální banka oznámí další pohyb základní úrokové sazby, přispěchala se svým trumfem Banka Creditas. Od pondělí 6. června zvýšila úrokové sazby u termínovaných vkladů i spořicího účtu. Nejvyšší sazbu má vklad s trváním šest měsíců, kde se sazba zvýšila z předchozích 4,5 na 5,2 procenta, což ji aktuálně posunulo do čela nejlepších nabídek v Česku.
Banka Creditas od pondělí 6. června zvýšila úrokové sazby u termínovaných vkladů i spořicího účtu. Ilustrační foto: FAEI.cz

Banka se pustila do boje s nejbližšími konkurenty na trhu na několika frontách. Počínaje Equa bank, která poskytuje čtyřprocentní úrok do tří milionů těm, kteří si alespoň jeden měsíc nic z účtu nevyberou, nyní Creditas láká na roční úročení 4,2 procenta u spořicího vkladu do 350 tisíc korun za stejné podmínky.

Proti Trinity Bank vyrukovala se zmíněnými 5,2 procenta bez omezení výše vkladu, pokud se na vklad nesáhne šest měsíců, zatímco Trinity Bank vábí na 5,08 procenta u fixace na 12 měsíců do 400 tisíc korun a 4,58 procenta pro zbytek uložených peněz.

Stoupá i sazba u spořicího účtu z 3,6 na 4,1 procenta do 350 tisíc korun a pro část vkladu nad tento limit činí sazba 2,1 procenta.

PSALI JSME:
Největší síť rozhodila Raiffeisenbank

„Chceme mít atraktivní nabídku zejména u produktů, kde nejsou peníze vázány delší dobu a o které je nyní největší zájem,“ říká členka představenstva Banky Creditas odpovědná za retailové produkty Ivana Pícková.

Nemluví však o dlouhodobějším výhledu, který zřejmě vypadá dost nejistě, když tarif u vkladů na 12 měsíců je pouze 3,9 procenta a s přibývajícími lety dál klesá. Nicméně aktivní politika ryze české banky jí přivedla přes 150 tisíc klientů s bilanční sumou kolem 67 miliard korun.

Pokud si však lidé chtějí nechat volné ruce pro nakládání se svými penězi, dál zůstávají jen dva účty, jež bez jakýchkoli dalších podmínek nabízejí zhodnocení vyšší než čtyři procenta. Trinity Bank 4,08 procenta a Expobank 4,01 procenta, přičemž u Trinity jde o ryze internetový spořicí účet, který na rozdíl od Expobank nenabízí běžné platby kartou nebo mobilem.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: 90 procentům Čechů leží finance na běžném účtu

Zavřít reklamu ×
  1. Bohuzel jake vyhodne podmínky, kdyz bankam uroci CNB v dnesni dobe 5,75% a klientum dava sotva 4% a jeste si dovili na celou castku pasmove uroceni. Mimochoden se tvrdi, ze CNB zvedne uroceni v cervnu na 6,5%..Banky v teto chvili maji z našich penez zisk 1,75% a bez prace…Toto presne nenazranost bank a lichva za bileho dne. Pak se jako TRINITY BANK holedba jak ma zik za 1. cvrtleti 148%. Je to fakt hnus a mel by se o tento problem zajimat.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB může za měsíc snížit svůj základní úrok

Tuzemská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vůbec nerostla. Vyplývá to z dalších zpřesněných údajů k jejímu vývoji, které minulý pátek zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků tuzemské hospodářství od …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB