Závěr týdne již byl na devizových trzích v poklidu

Názor
Závěr týdne nic zásadního na devizové trhy nepřinesl. Euro se drželo na relativně silných úrovních, nad hladinu 1,09 USD/EUR se ale nepodívalo. V pátek dopoledne lehce zklamala lednová spotřebitelská důvěra z Francie, výrazně nižší růstovou dynamiku pakl vykázala prosincová peněžní zásoba v eurozóně.
Euro se drželo na relativně silných úrovních, nad hladinu 1,09 USD/EUR se ale nepodívalo. Ilustrační foto: Pixabay.com

Naopak odpolední americká data dolar nezklamala, zejména pokud jde o meziměsíční zvýšení osobních příjmů Američanů ke konci roku; osobní výdaje klesly nepatrně rychleji ve srovnání s konsensem. Deflátor spotřebitelských výdajů meziměsíčně nepatrně vzrostl, meziroční dynamika v souladu s očekáváním zpomalila na pět procent, což je nejnižší úroveň od září 2021.

Pokud jde o českou korunu, ta v závěru týdne také držela relativně silné úrovně. V samotném závěru páteční seance se opětovně pokoušela dostat pod hladinu 23,80 CZK/EUR a atakovat nejsilnější hodnoty od roku 2008. Koruna nadále profituje zejména z pozitivního globálního sentimentu, zklidnění na komoditních trzích a zlepšování indikátorů důvěry.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Koruna poprvé od října 2008 posílila pod 23,80 za euro

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Hypotéky a dotace. Chudí sponzorují bohaté

Lidé obvykle kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.