Závěr týdne znamenal pro korunu klid, dolar si polepšil

Závěr týdne se na globálním trhu opět nesl ve znamení optimismu, což ukazuje pohled na opětovně rostoucí akciové indexy na obou stranách atlantického oceánu. Na lokálním devizovém trhu se to ale příliš neprojevilo, kurz koruny se držel bez významnějšího zájmu obchodníků v úzkém pásmu mezi 25,43 až 25,46 CZK/EUR. Na trhu eura vůči dolaru se nakonec prosadila americká měna. Euro ještě dopoledne držela solidní data z eurozóny.
Ve srovnání s březnem, kdy domácnosti v USA dostaly z federálního rozpočtu jednorázové dávky, vykázaly osobní příjmy Američanů mírnější meziměsíční propad. Ilustrační foto: Pixabay.com

Evropská komise publikovala květnové sentiment indikátory, které trh příjemně překvapily a potvrdily zlepšování nálady napříč ekonomikou. Již dříve oznámené zlepšení spotřebitelského sentimentu bylo potvrzeno.

V rámci podnikatelského sektoru povzbudivý sentiment v průmyslu doplnilo zlepšení nálady v sektoru služeb. Celkově za tím stojí významné zrychlení vakcinace, zlepšování pandemické situace a začínající návrat k normálnějšímu ekonomickému životu.

Odpolední americké statistiky potěšily. Snížení deficitu vykázala za duben bilance zahraničního obchodu, mírnější meziměsíční propad ve srovnání s březnem vykázaly i osobní příjmy Američanů (březnové číslo bylo výrazně navýšeno jednorázovými dávkami pro domácnosti z federálního rozpočtu – pozn. aut). Jádrový deflátor výdajů amerických domácností potvrdil aktuální vzedmutí inflačních tlaků.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Biden i Fed požehnali raketovému růstu ekonomiky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru