Zažijte Stubaiský ledovec na vlastní kůži – zimní ráj pro aktivní sportovce a pohodáře

Před vámi je zasněžená zimní krajina. Nad vámi jasná modrá obloha. A všude kolem impozantní ledovec rozkládající se na zářivě bílých, ve slunci se třpytících horských vrcholech. Rozhled je úchvatný a výběr lyžařských areálů v údolí Stubaital, které místní obyvatelé rádi nazývají prostě Stubai, je jedinečný.
Foto: TVB Stubai/Andrea Schönherr/Christoph Schöch/Stefan Eigner

Stubaiské údolí majestátně zakončuje mohutný, ze všech rakouských ledovců nejrozsáhlejší Stubaiský ledovec. Areál zimních sportů v nadmořské výšce až 3 210 metrů láká po celý rok sjezdovkami, které netrpí nedostatkem sněhu. Provoz tu funguje od září do června a společně s dalšími lyžařskými areály Elferbahnen v Neustiftu, Schlick2000 ve Fulpmes a Serlesbahnen v Mieders tu lyžaři mají k dispozici více než 300 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Krátce řečeno: Záruka zimních radovánek na nejvyšší úrovni tak vysoké, že starosti všedních dnů rychle zapomenete.

Foto: TVB Stubai/Andrea Schönherr/Christoph Schöch/Stefan Eigner

Abyste mohli zažít plnou nádheru zimy a autentické přírody, nepotřebujete mít bezpodmínečně na nohou lyže. Údolí vás totiž překvapí širokou škálou možností nejrůznějších aktivit: od adrenalinových jako je třeba ledovcové lezení, přes rodinné sáňkování (deset přírodních sáňkařských drah má celkovou délku více než 41 km) až po romantické či dokonce meditativní procházky nedotčenou původní a tichou přírodou. Můžete nazout sněžnice nebo pevné zimní body a vyrazit. Najdete tady desítky kilometrů precizně značených a upravovaných turistických tras, na kterých objevíte krásy údolí. Běžkaře nadchne 60 kilometrů perfektně upravených běžeckých tratí s výhledy na neuvěřitelná horská panoramata, bruslaři mají v údolí k dispozici tři kluziště. Místní horští vůdci a školy zimních sportů poradí a doprovodí na lyžařských túrách v závratných výškách i dobrodružném lezení v ledu na jednom ze zamrzlých vodopádů, nebo na ledové lezecké věži přímo na Stubaiském ledovci.

Foto: SPA-HOTEL Jadghof/Georg Schönwiese/Michael Huber

Po skvěle prožitém dni plném zážitků na vás čekají kulinářské lahůdky a oáza pohody ve wellness areálu pětihvězdičkového hotelu SPA HOTEL JAGDHOFsuperior v Neustiftu. Tento velmi oblíbený hotel je v péči jedné rodiny a hosté její laskavou a starostlivou ruku cítí na každém kroku. Atmosféru charakterizuje luxus a pohoda a vše je tu do posledního detailu velmi citlivě promyšleno pro pohodlí a se zřetelem na čistotu designu a nadčasovost. JAGDHOF je tradiční tyrolský hotel s rustikálním tyrolským prostředím. Zdejší lázeňský areál byl vyznamenán jako Europe’s Best Romantic Destination Spa a kuchyně se pyšní čtyřmi kuchařskými čepci podle Gault & Millaua. Vinný sklípek rovněž nezůstává pozadu a sbírá jednu cenu za druhou od sdružení World of Fine Wine.

Foto: SPA-HOTEL Jadghof/Georg Schönwiese/Michael Huber

Mladí věkem i duchem se budou dobře cítit také ve čtyřhvězdičkovém hotelu HAPPY STUBAI, živém Vintage hotelu, který mistrně kombinuje butikový styl s happy chic. Místo, kde se setkávají hipsteři, akční rodiny a stále činorodí lidé stříbrného věku, kteří milují život v přírodě. Mladý, kreativní tým kouzlí v kuchyni Happy Kitchen pestré lahůdky, které chutnají po horách a dobrodružstvích. Relaxační areál Chill-out-Area s vyhřívaným venkovním bazénem uvolní a dobije po horském dobrodružství.

Foto: Happy Stubai/Michael Huber

www.hotel-jagdhof.at |www.happystubai.com

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru