Zbývající budovy projektu Palmovka Open Park zkolaudovány

Nový administrativní projekt Palmovka Open Park má za sebou další krok k plnému otevření. V minulých dnech úspěšně prošla kolaudačním řízením druhá kancelářská budova – Palmovka Open Park 3 a rekonstrukce průmyslové haly – Palmovka Open Park 0. Nyní se začnou do nových prostor stěhovat první nájemci. Palmovka Open Park 3 je již z drtivé většiny pronajatá a se zájemci o poslední prostory se intenzivně jedná. Plné zprovoznění celého projektu Palmovka Open Park je plánováno do konce října 2018.

Právě zkolaudovaná Palmovka Open Park 3 nabízí nájemcům sedm podlaží o celkové kancelářské ploše 9 672 m² s proskleným lobby a recepcí. Budova je situována v rámci areálu Palmova Open Park mezi ulicemi Voctářova, Koželužská a Libeňským mostem a je propojena proskleným krčkem s industriálním objektem rekonstruované haly – Palmovka Open Park 0. „Kolaudací objektů Palmovka Open Park 3 a 0 jsme završili několikaleté úsilí od přípravy po realizaci celého areálu Palmovka Open Park. Výsledek dle mého názoru předčil očekávání, o čemž svědčí jednak ohlasy z laické i odborné veřejnosti, tak i fakt, že veškeré nově vybudované komerční prostory jsou z téměř 90 % pronajaty. Jsem přesvědčen, že již brzy bude žít toto místo čilým životem a zásadně tak promění fungování celé navazující lokality,“ prozrazuje Petr Štyler, ředitel developmentu společnosti Metrostav Development.

Nový projekt Palmovka Open Park zdobí i kulturní památka – rekonstrukce částečně dochované tovární haly strojírny Horák a Hlava, která vznikla dle průzkumů ve 30. letech 20. století. Roku 2013 byla prohlášena za kulturní památku a nyní je po citlivé rekonstrukci začleněna do administrativního komplexu. V hale je zachována unikátní konstrukce zastřešení, známá také jako tzv. systém „Štěpánovy střechy“ a díky ní vznikající vnitřní prostor s charakteristickým vrchním světlíkovým osvětlením. Nově realizovaný obvod stavby ochrání v budoucnu památku proti povodním.

Palmovka Open Park nabízí přibližně 25 500 m² pronajímatelných ploch v budovách Palmovka Open Park 3, Palmovka Open Park 4 a také v unikátní budově Palmovka Open Park 0, revitalizované tovární hale původní strojírny Horák a Hlava, která je technickou kulturní památkou. Palmovka Open Park navazuje na již realizované a stoprocentně obsazené projekty Palmovka Park 1 a Palmovka Park 2.

Obsazenost celého projektu Palmovka Open Park je při své kolaudaci z téměř 90 % naplněna. Mezi nájemce, které je možné k dnešnímu dni zveřejnit, patří například CCS, Cleverlance, Unilever, EMTC, Lagardere Travel Retail, Euler Hermes a Perfect Canteen. O pronájmu dosud volných prostor se zároveň intenzivně jedná s dalšími zájemci.

V objektu nedávno kolaudované budovy Palmovka Open Park 4 je od května tohoto roku otevřen nový showroom, kde se mohou potenciální nájemci i široká veřejnost informovat o podrobnostech týkajících se celého projektu, nabízeného standardu, podmínek pronájmu a také získat informace týkající se této lokality.

Projekt Palmovka Open Park výrazně přispěje k rozvoji lukrativního okolí stanice metra Palmovka. To by se brzy mělo stát podobně rušným a vyhledávaným administrativním centrem jako je nyní Anděl. Okolí Palmovky profituje ze strategicky výhodné polohy, díky níž se stává klíčovou lokalitou a dalším významným komerčním a rezidenčním centrem v Praze. Jedná se o výborně dostupnou část města v dynamicky se rozvíjející oblasti Libně se skvělým dopravním spojením do centra i napojením na Pražský okruh.

Palmovka Open Park nabízí prostor pro kanceláře s vysokými nároky na pracovní prostředí a životní styl. Projekt nabízí nájemcům flexibilní a efektivně využitelné prostory s možností kombinovat otevřený prostor s klasicky uzavřenými kancelářskými jednotkami. Všem nájemcům budov Palmovka Open Park 3 a Palmovka Open Park 4 budou k dispozici prostorné střešní terasy se zelení a krásným výhledem na Pražský hrad, které budou moci zaměstnanci využívat k neformálním jednáním či relaxaci. Patřičný komfort nájemcům zajistí použití materiálů vysokého standardu, stejně tak využití moderních technologií s dopadem na úsporný provoz budovy. Projekt aspiruje na certifikaci BREEAM EXCELLENT, v rámci které musí budovy splňovat přísná kritéria s důrazem na trvalou udržitelnost, úspornost a šetrnost k životnímu prostředí.

Autorem architektonického návrhu je ateliér Aulík Fišer architekti, generálním dodavatelem Metrostav a.s.

Další informace jsou k dispozici na: http://www.palmovkaopenpark.cz/

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V domácnostech škodí hlavně voda, čidla ale má málokdo

Nejčastějšími pojistnými událostmi v bytech a domech jsou škody způsobené únikem vody, které tvoří bezmála čtvrtinu všech případů. Přitom čidla, která mohou na prasklá potrubí nebo poruchy praček včas upozornit, mají jen tři procenta domácností. Vyplývá to ze statistik a průzkumu Poštovní spořitelny.

Nejdůvěryhodnější značky jsou Ibalgin a Paralen Grip

Ibalgin a Paralen Grip jsou značky, jimž čeští spotřebitelé nejvíce důvěřují. V rozsáhlém prestižním průzkumu Důvěryhodné značky ovládly kategorie volně prodejných léků. Slavnostní vyhlášení kompletních výsledků čtvrtého ročníku soutěže proběhlo 8. listopadu v Pražské křižovatce.

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Čeští dlužníci ulévají peníze i v Německu, říká prezident exekutorů

Rozhovor
Dlužníci pořád hledají obezličky, i když mají možnost požádat soud o odpuštění svých dluhů. Skrývají majetek do svěřenských fondů nebo ulévají peníze na účtech v Německu, a naopak němečtí neplatiči je schovávají u nás. A jak například na neplatiče nájemného? Preventivně doložkou o vystěhování sepsanou u notáře. To vše říká v rozhovoru pro FAEI.cz nový prezident Exekutorské komory JUDr. Vladimír Plášil.
Rolovat nahoru